Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy ja się nie zgubię? - Norwegia

Czytali temat:
Izabela_B (938 niezalogowanych)
4 Posty
Agnieszka Banach
(Agnieszka.)
Wiking
Moi Drodzy!
Mam do Was kilka pytań, które mam nadzieję pomogą mi w rozwiązaniu problemu i bardzo proszę o odpowiedz.
Otóż chciałabym mojemu narzeczonemu zrobić małą niespodziankę. W związku z tym, iż nigdy nie leciał samolotem, a wiem, że byłaby to dla Niego frajda chciałam wykupić lot dla dwóch osób z Gdańska do Oslo tanimi liniami lotniczymi.
Wyskoczyć spontanicznie z samolotu, coś pozwiedzać, coś pozamulać itd i wrócić spokojnie do Gdańska.
Pytania moje stąd takie:
-wiem, że wyląduje na lotnisku-zadupiu, skądś ta cena biletu musi się brać .
Stąd moje pytanie. Wyląduje na Oslo Torp. Czy cena biletu do stolicy jest kosmicznie droga?
- czy tam na miejscu bez problemu dogadam się po angielsku?
- co polecacie mi, żeby koniecznie zwiedzić w Oslo, a co jest przereklamowane?
- jaka pogoda jest w listopadzie?
- ile kosztuje średnio obiad w jakiejś knajpce?
- czy znacie może jakieś tanie noclegi?
- czy znacie jakiegoś Polaka/Polkę, który w weekend mógłby nam pomóc ogarnąć troszeczkę z Oslo w ramach za jakiś towar z Polski?

Dziękuję z góry Wam serdecznie za odpowiedz!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Wyskoczyć spontanicznie z samolotu , coś pozwiedzać, coś pozamulać itd i wrócić spokojnie do Gdańska.

nie bądżcie aż tak spontaniczni !!!!

bilet w granicach 200 nok z torpu
a w ogóle to na waszym miejscu z gdańska poleciałbym wizzairem do bergen lotnisko jest blisko miasta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Agnieszka Banach
(Agnieszka.)
Wiking
Też już się nad tym zastanawiałam, ale Wizzair z tego co sprawdzałam do Bergen lata tylko w środy i w niedziele, więc troszeczkę mi się nie układa.
200 nok, to ok 100zł, tak?

Wyskakiwać z samolotu, to ja nie chcę. To była oczywiście przenośnia. No chyba, że ze spadochronem
Nie do końca spontaniczny ten wyjazd, bo teraz bym nad tym wszystkim nie debatowała. Bywały lepsze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
hej.dojazd z lotniska www.torpekspressen.no/Informacjepopolsku...e/en-US/Default.aspx
na lotnisku informacje sa nawet po polsku i polakow zawsze tam pelno.angielski bez problemu.
oslo nie jest duze wiec tam ciezko sie zgubic. do zwiedzania zawsze sie cos znajdzie. Twierdza akershus, park Vigeland( rzezby golasow), holmenkollen (skocznia), deptak na Akerbrygge jest fajny. bilet dobowy na metro kosztuje 70 koron (35 zl).
jak dla mnie fajne sa pakistanskie i azjatyckie sklepy.mozna kupic ciekawe jedzonko i jest tanio.
jedzenie ciezko powiedziec.my czesto chodzimy do tajskich albo chinskich restauracji i tam mozna sie dobrze najesc za ok 150 zl za 2 osoby.
co do nolegu nie mam pojecia.
w listopadzie moze padac.wiec parasole,kalosze, bo na mokro zle sie zwiedza
udanej wycieczki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
a i jeszcze na lotnisku leza darmowe przewodniki co mozna zobaczyc w oslo i okolicy. takie akurat do przejrzenia w autobusie.
i jeszcze link do amerykanskiej restauracji www.fridays.no/page?id=510
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
nie jestem z oslo ale sądzę żeby coś zjeść we dwójke to trzeba około 300 nok , hoteli tam nie znam a pogoda to będzie raczej podobna jak w polsce tylko dzień trochę krótszy . po angielsku się dogadasz wszędzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
nie wiem jakiej jakosci noclegu szukasz moze to
www.hostelworld.com/findabed.php/ChosenC...ChosenCountry.Norway
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
300 baksow za dobry obiad dla dwojga?? .. Dzizus(!).. Co wy jecie???..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
Sethur napisał:
300 baksow za dobry obiad dla dwojga?? .. Dzizus(!).. Co wy jecie???..
ja nie napisalam ze dobry tylko ze chinski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Sethur napisał:
300 baksow za dobry obiad dla dwojga?? .. Dzizus(!).. Co wy jecie???..

to poprawiam się .......za normalny to koło 500 nok
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok