Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

PRAWO JAZDY - Norwegia

Czytali temat:
Maciej Krupa Arni -------- Michal Piwowarczyk (930 niezalogowanych)
150 Postów
MAM PYTANKO DOTYCZACE ZABRANEGO PRAWOJAZDY ZA PREDKOSC , CZY W PL MOZNA ZROBIC SOBIE DRUGI EGZEMPLARZ , GDZIES WCZESNIEJ TU NA FORUM TAK CZYTALAM , ALE NIE BARDZO WIEM CZY SERIO , DRUGIE MOZE ZNAJOMY WYROBIC SOBIE W PL I JEZDZIC NA NIM W PL I INNYCH KRAJACH UNII , TYM BARDZIEJ ZE KOLES ZJEZDZA JUZ NA STALE DO PL .... MA KTOS MOZE JAKIES INFO NA TEN TEMAT ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
www.mojanorwegia.pl/forum/view/dyskusja_...w_norwegi.html#63778

co się odwlecze to nie uciecze...żyjemy w XXIw, istnieje na prawdę ogromne prawdopodobieństwo, że tego typu wieści rozejdą się poza granice NO, nie dopuszczasz takiej możliwości...?

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów
Jarek Leziak
(nordlys)
Nowicjusz
Jezeli wracasz do polski na stale to zglos sie na policje a oni oddadza ci prawko.
Jesli miales juz sprawe to wiesz ze nie mozesz poruszac sie pojazdem na terenie skandynawii.Jesli straciles prawko na wiecej niz rok i po tym okresie chcesz jezdzic po norwegii musisz isc na kurs tutaj a nie w polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
prawka nie obierają za np. złe parkowanie czy niezapięte pasy, tylko trzeba sobie na to odpowiednio zasłużyć, chcesz się wymigać? oby cie się nie udało!




moi znajomi stracili 5-letnią córeczkę, przez wariata drogowego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Beata Cz.
(mycha905)
Nowicjusz
z tego co mi wiadomo to prawko po zabraniu jest odsylane do Polski...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
agnieszka szczepanska
(aszczepanska)
Wiking
Jesli tutaj masz prace i tu mieszkasz to nie wysylaja prawka do Polski. Moj kolega zostal zlapany pod wplywem alkoholu mial 0,5 promila i zabrano jemu prawko.Dzwonil do ambasady i pytal co bedzie dale i poinformowano go ze nie wysylaja dokumentu do Polski i ma czekac na sprawe. Po 8msc zostal wezwany na sprawe ale juz dostal proponowany wyrok razem z wezwaniem. Sprawa trwala 10 min podpisal zgode bo w innym przypadku mialby wiecej problemow nawet moglby siedziec bo to byl tylko tak jak u nas sad grodzki a w przypadku gdyby nie podpisal to sprawa trafilaby dalej i konsekwencje i koszty wieksze.Otrzymal zakaz prowadzenia samochodu na terenie Norwegi na 18 msc i 25 tys kary pienieznej. W polsce wyrobil prawko i poza granica nadal jezdzi natomiast w Norwegi aby odzyskac musi zdawac egzamin w jezyku nor po skonczeniu zakazu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów
Dzieki wielkie , gdzies juz wlasnie czytalam ze prawko w pl mozna wyrobic spowrotem bez problemu i jezdzic na nim normalnie , tylko nie w skandynawii , gdyz przepisy inne obowiazuja tu a inne w pl , w pl nikt by nie zabral prawka za przekroczenie 20 h , 30 h na 60 dziesiatce ... tutaj zalezy to od policjanta , dzieki wszystkim za odpisy .. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów
Hardi napisał:
prawka nie obierają za np. złe parkowanie czy niezapięte pasy, tylko trzeba sobie na to odpowiednio zasłużyć, chcesz się wymigać? oby cie się nie udało!




moi znajomi stracili 5-letnią córeczkę, przez wariata drogowego


Nie mierzy sie wszystkich jedna miarka kolego drogi , jesli masz prawko to gratuluje bo rozumiem ze nigdy nie przekroczyles predkosci nawet o 10 h .... super , tutaj w Norwegii zabieraja prawo jazdy moze nie za zl;e parkowanie czy pasy lecz jesli przekroczy sie predkosc o te 20 h moga zabrac , nikt nie chce sie od niczego wymigac , nie znasz sie na przepisach to nie zabieraj glosu moj drogi , nie kazdy kto przekroczt predkosc to odrazu PIRAT DROGOWY , jesli w pl ponownie mozna uzyskac prawko to sa nma to jekies przepisy , nie rozumiem dlaczego znajomy nie mogl by skorzystac z nich i jezdzic z nowym prawkiem po pl , rozumiem rozgoryczenie i bol , ale tak jest nma calym swiecie nie tylko polacy jezdza za szybko tu w No jest to tez czesto spotykane mimo ich czasem bezsensownych ograniczen predkosci ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Ja mieszkam przy głównej drodze i mogę powiedzieć, że piratów drogowych wśród Norwegów jest niemało. Kilku kolegów mojego męża z pracy, młodych Norwegów, straciło prawo jazdy za prędkość plus mandat plus "wakacje". Poznałam też Norwega, który pracuje tu jako strażnik więzienny i powiedział mi, że ponad 90 % ludzi, którzy siedzą w jego więzieniu, to przestępcy drogowi, wbrew pozorom nie obcokrajowcy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok