Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

EURO czy NOK - Norwegia

3 Posty
Andrzej Różański
(AndrzejRozanski1)
Wiking
WITAM.
W lipcu planuje wakacje w Norwegii i w zwiazku z tym pytanie czy zabrac Euro i wymienic w Norwegii czy lepiej od razu z Polski NOK? dzieki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 28  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(kaatherinek)
Wiking
Witam,

Lepiej mieć norweską walutę w portfelu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Kamil Kurowski
(kamilpiotr) Online
Nowicjusz
nok!
Zgłoś wpis
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
Norweską
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty
( )
(777)
Początkujący
Franki !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
AndrzejRozanski1 napisał:
WITAM.
W lipcu planuje wakacje w Norwegii i w zwiazku z tym pytanie czy zabrac Euro i wymienic w Norwegii czy lepiej od razu z Polski NOK? dzieki za pomoc

Żadnej gotówki, tylko kartę bankomatową z odpowiednią kwotą złotówek.
Głupota jest w dzisiejszych czasach, wozić gotówkę, a tym bardziej kupować ją w kantorach na terenie polski.
W norwegi wszędzie można płacić kartą, pomijam tutaj prostytutki i dilerów od "wzmaczniaczy".
Dzisiaj gotówka to zbędny kłopot, karta zaś bezwzględny standard.
W każdej chwili i w każdym miejscu można płacić, bez obawy o oszustwo.
I najważniejsze, zawsze trzeba żądać paragonu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Remigrant napisał:
AndrzejRozanski1 napisał:
WITAM.
W lipcu planuje wakacje w Norwegii i w zwiazku z tym pytanie czy zabrac Euro i wymienic w Norwegii czy lepiej od razu z Polski NOK? dzieki za pomoc

Żadnej gotówki, tylko kartę bankomatową z odpowiednią kwotą złotówek.
Głupota jest w dzisiejszych czasach, wozić gotówkę, a tym bardziej kupować ją w kantorach na terenie polski.
W norwegi wszędzie można płacić kartą, pomijam tutaj prostytutki i dilerów od "wzmaczniaczy".
Dzisiaj gotówka to zbędny kłopot, karta zaś bezwzględny standard.
W każdej chwili i w każdym miejscu można płacić, bez obawy o oszustwo.
I najważniejsze, zawsze trzeba żądać paragonu.


100% racji.
Dodatkowo nadmienie, iz zadawanie dzis takiego pytania jest nieco dziwne, skoro nikt nie ma pojecia jak za 2 miesiace bedzie wygladala sytuacja z kursami PLN, EURO i NOK w Polsce i Norwegii.
Dla wlasnego komfortu mozesz sobie przyjechac z koronami, ale naprawde w symbolicznej ilosci rzedu nie wiem, 1000kr, no tyle ile sie placi rachunek jak sie wejdzie we dwuch do baru na drina.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Andrzej Różański
(AndrzejRozanski1)
Wiking
dla ciebie moze pytanie jest dziwne ale mnie chodzilo o to jak jest z wymiana euro czy odbywa sie to bez problemu tzn.czy funkcjonuje cos takiego jak kantory czy trzeba szukac banku?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 35  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
AndrzejRozanski1 napisał:
dla ciebie moze pytanie jest dziwne ale mnie chodzilo o to jak jest z wymiana euro czy odbywa sie to bez problemu tzn.czy funkcjonuje cos takiego jak kantory czy trzeba szukac banku?.

Andrzeju, coś takiego jak kantor wymiany walut to nie jest wyłącznie polski wynalazek, w innych krajach też coś takiego funkcjonuje. W Oslo jest tego pełno i bez problemu wymienisz wszystko na wszystko.

Natomiast nie wiem jak jest gdzie indziej. Widzę często wpisy na tym forum, gdzie ludzie pytają o radę co zrobić ze złotówkami... Ja znam Oslo i nie przypisuje sobie zatem tytułu znawcy całej Norwegii. Być może w innych miejscach jest inaczej i rzeczywiście jest to problem.

Co do opłacalności, to chyba zgodzisz się ze mną, że kursy walut zmieniają się z dnia na dzień i to, co jest opłacalne dziś za miesiąc może okazać się kompletną klapą...

Obstawał więc będę przy modelu 1.000nor w gotówce na drobne wydatki plus karta. Najlepiej Visa. MC tez OK, ale American Ekspres możesz zostawić w domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
AndrzejRozanski1 napisał:
WITAM.
W lipcu planuje wakacje w Norwegii i w zwiazku z tym pytanie czy zabrac Euro i wymienic w Norwegii czy lepiej od razu z Polski NOK? dzieki za pomoc


Ja jedziesz na daleka polnoc, zabierz ruble.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok