Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Uprawnienia na wozki widlowe kto wie? - Norwegia

Czytali temat:
marek kolodziejczyk Anna Łyjak Przemyslaw Piskorz tomasz tarnowski Dariusz Kostka Grzegorz G Mateusz Walkowiak Artur Miodoński Aneta 7 apiecia sensei69 wrona1975 Uokboy . (7112 niezalogowanych)
21 Postów
Pawel Gie
(Pawelgie)
Wiking
Siemacie
Wybieram sie do Norwegii i zastanawia mnie czy ukonczony kurs w polsce w norwegii jest honorowany?
Ukonczylem kurs mam certyfikat ale nie mam panstwowego egzaminu. Czy ktos pracujacy w tej branzy moze mi podpowiedziec co i jak? wrazie czego moj email pawel@gawin.eu.
Serdecznie dziekuje za wszystkie przydatne informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcin Kopyt
(mkk)
Wiking
co to za certyfikat bez egzaminu? zaswiadczenie ze wyjezdziles godziny i zdales egzamin teoretyczny wewnetrzny? cos takiego na pewno nie przejdzie, ale jak bys mial normalny panstwowy to powinno byc ok, ja nie zrobilem w PL i musialem potem tu w Norwegii robic... a kurs byl po norwesku, na szczescie ksiazki dostalem po polsku...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wojtek P
(bambosz)
Wiking
Muszi miec panstwowy egzamin. Wtedy bez problemu arbeidtilsyten Ci to uzna i bedziesz mogl pracowac. Zaswiadczenie o ukonczeniu kursu nie wystarcza.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
egzamin masz panstwowy UDT czyli urzedu dozoru technicznego. Bez tego egzaminu ASS nic nie pomoże, Egzamin masz z teorii i praktyki. Z teori sa podobne pytania jak na koparki,ładowarki itp a praktyka to mało kto oblewa chodz zdarzaja sie wyjatki. Egz praktyczny polega na tym żeby wziac palete z kosza , zrobic 8/ke i wrócic z nią czyli nic trudnego. Po egzaminie czekasz ok 3 tyg na dokument(karte taka jak bankomatowa) z UDT bo idzie on przez warszawe. Wiele firm szkoleniowych mówi że jak oni przetłumacza ten dokument na norweski to on jest wazny a G prawda. I to sie jeszcze kłoca przez telefon
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Wiking
maciejko napisał:
egzamin masz panstwowy UDT czyli urzedu dozoru technicznego. Bez tego egzaminu ASS nic nie pomoże, Egzamin masz z teorii i praktyki. Z teori sa podobne pytania jak na koparki,ładowarki itp a praktyka to mało kto oblewa chodz zdarzaja sie wyjatki. Egz praktyczny polega na tym żeby wziac palete z kosza , zrobic 8/ke i wrócic z nią czyli nic trudnego. Po egzaminie czekasz ok 3 tyg na dokument(karte taka jak bankomatowa) z UDT bo idzie on przez warszawe. Wiele firm szkoleniowych mówi że jak oni przetłumacza ten dokument na norweski to on jest wazny a G prawda. I to sie jeszcze kłoca przez telefon A jak jest z HDS znaczy uznaniem w norwegi?.
Od tygodnia mam własnie polskie uprawnienia panstwowe te na plastiku.
Gdzie tu można to przesłac do uznania zawodu i ile siem czeka?.
Co trzeba jeszcze mniec za papiery do tych norweskich papierów.
Szef nie wie jednak chce by były norweskie.
Mamy auto z HDS jednak zablokowane bo nikt nie ma uprawnien norweskich.
Pomoże ktoś w tym problemie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Musisz na maila tu: post@arbeidstilsynet.no

napisać list o treści:

Hei
Vennligst verifisering av de polske makt HDS (czy jak to się po norwesku nazywa)
Jeg leter etter arbeid som (nazwa stanowiska np 'klasse C sjåfor'

Hilse
(Imię i nazwisko)

W załączniku przesyłasz skany:

Dokumentu z UDT (obie strony)
Dowód osobisty (obie strony)
Tłumaczenie przysięgłe na angielski dokumentu z UDT.

Ja dostałem odpowiedź po 4 dniach z potwierdzeniem uprawnień z PL z przełożeniem na norweskie normy (przysyłają dokumenty w PDF)

I tyle.

Powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Wiking
MarekZubacz napisał:
Musisz na maila tu: post@arbeidstilsynet.no

napisać list o treści:

Hei
Vennligst verifisering av de polske makt HDS (czy jak to się po norwesku nazywa)
Jeg leter etter arbeid som lagerarbeider

Hilse
(Imię i nazwisko)

W załączniku przesyłasz skany:

Dokumentu z UDT (obie strony)
Dowód osobisty (obie strony)
Tłumaczenie przysięgłe na angielski dokumentu z UDT.

Ja dostałem odpowiedź po 4 dniach z potwierdzeniem uprawnień z PL z przełożeniem na norweskie normy (przysyłają dokumenty w PDF)

I tyle.

Powodzenia!

Tesz masz już norweskie uprawnienia na HDS?.
Jaki numer bo podobno tu som HDSy numerowane.
dzienki za info.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Mam na wózki, ale to ten sam urząd i ta sama procedura. Oni po prostu biorą tłumaczenie dokumentu, sprawdzają u siebie w jakimś rejestrze równoważnych uprawnień wg miejscowego ustawodawstwa i jak się zgadza to autoryzują to lub wysyłają info jeśli czegoś brakuje bądź coś się nie zgadza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Wiking
MarekZubacz napisał:
Mam na wózki, ale to ten sam urząd i ta sama procedura. Oni po prostu biorą tłumaczenie dokumentu, sprawdzają u siebie w jakimś rejestrze równoważnych uprawnień wg miejscowego ustawodawstwa i jak się zgadza to autoryzują to lub wysyłają info jeśli czegoś brakuje bądź coś się nie zgadza.
Dzienki za info
od jutra zaczynam działac.
Myslem ze za tlumaczenia ze polskiego na norweski duzo nie zaplacem bo osrodek kursowy nie wydawal uprawnien po angielsku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Jeg leter etter arbeid som lagerarbeider

Tylko nie pisz tak jak te cwoki wyrzej wkleiły coś na zasadzie kopiuj/wklej

widziałes magazyniera co używa Hds-a ?... zamiast lagerarbeider wpisz 'klasse C sjåfor' bo póznij znów bedzie jakis smieszny artykuł o polakach w gazecie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok