Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

problem z NAVem - Norwegia

Czytali temat:
robert wisniewski Krzysztof Opara Urszula Opara marcin Dobrzanski Waldemar Lapczuk Daniel Dziekoński (1862 niezalogowanych)
1 Post
rafał przybylek
(grzyb_lk)
Wiking
witam dzień dobry mam problem z navem, a mianowicie ....
Zazaczęłam pracę i po jakims czasie okazalo sie ze jestem w ciąży pra pracowalam od 1.07 do 25.11 a nastepnie poszlam na zwolnienie chorobowe i nav nie chce zaplacic mi tego chorobowego twierdzac ze specjalnie zaczelam pracowac żeby dostac pieniądze. Co mam teraz zrobić odwoływać sie cze dopuścić to


Prosze o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
Na moje to nawet jesli by miało byc specjalnie to sie nalezy :/ odwołuj się
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Grzyb_lk napisał:[/b]
witam dzień dobry mam problem z navem, a mianowicie ....
Zazaczęłam pracę i po jakims czasie okazalo sie ze jestem w ciąży pra pracowalam od 1.07 do 25.11 a nastepnie poszlam na zwolnienie chorobowe i nav nie chce zaplacic mi tego chorobowego twierdzac ze specjalnie zaczelam pracowac żeby dostac pieniądze. Co mam teraz zrobić odwoływać sie cze dopuścić to


Prosze o pomoc


Poproś o to co ci powiedzieli na piśmie. Idź do lekarza powiedz ze źle się czujesz, nie możesz spać i masz depresję z tego powodu....

P.S. Rafale nie moja sprawa, ale może pochwalisz się jak ci się udało zajść w ciążę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
grzyb_lk napisał:
witam dzień dobry mam problem z navem, a mianowicie ....
Zazaczęłam pracę i po jakims czasie okazalo sie ze jestem w ciąży pra pracowalam od 1.07 do 25.11 a nastepnie poszlam na zwolnienie chorobowe i nav nie chce zaplacic mi tego chorobowego
... twierdzac ze specjalnie zaczelam pracowac żeby dostac pieniądze.
Co mam teraz zrobić odwoływać sie cze dopuścić to
Prosze o pomoc

NA PEWNO , źle sobie przetłumaczyłaś tą odmowną decyzję .
---
Po prostu , nie masz przepracowanego PÓŁ roku ... !!! .
---
Z tego co pamiętam z innych tematów, pół roku pracy to minimum by być w systemie opieki finansowej .
---
A chorobowe to nie ciągłość w tym przypadku TAK mniemam .
---
Jednak poczekaj na LINDĘMALINDĘ / lindemns/ ona Ostatnio jest w tych sprawach oblatana jak mało kto ... pewnie sama pracuje w -nav-

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Gabriel napisał:
grzyb_lk napisał:
witam dzień dobry mam problem z navem, a mianowicie ....
Zazaczęłam pracę i po jakims czasie okazalo sie ze jestem w ciąży pra pracowalam od 1.07 do 25.11 a nastepnie poszlam na zwolnienie chorobowe i nav nie chce zaplacic mi tego chorobowego
... twierdzac ze specjalnie zaczelam pracowac żeby dostac pieniądze.
Co mam teraz zrobić odwoływać sie cze dopuścić to
Prosze o pomoc

NA PEWNO , źle sobie przetłumaczyłaś tą odmowną decyzję .
---
Po prostu , nie masz przepracowanego PÓŁ roku ... !!! .
---
Z tego co pamiętam z innych tematów, pół roku pracy to minimum by być w systemie opieki finansowej .
---
A chorobowe to nie ciągłość w tym przypadku TAK mniemam .
---
Jednak poczekaj na LINDĘMALINDĘ / lindemns/ ona Ostatnio jest w tych sprawach oblatana jak mało kto ... pewnie sama pracuje w -nav-



A od kiedy to trzeba przepracować pół roku żeby dostać pieniądze za chorobowe???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Joseph napisał:A od kiedy to trzeba przepracować pół roku żeby dostać pieniądze za chorobowe???
Nie chodzi o samo chorobowe jako takie ,
a o ciążę i chorobowe z tym związane .
---
Coś Mi się o oczy obiło , że jest taki wymóg, by mieć pełne Świadczenia z tym związane ...
---
I nawet nie chodzi o samą pracę jako taką , tylko o półroczną rejestrację w systemie zdrowotnym .
---
Dlatego nie napisałem o bezwzględnym takowym obowiązku ...!

A jedynie odesłałem do LindyMalindy .
---
Kiedyś takich porad Udzielała również Hilton , Jednak Ona ,ma teraz INNE zajęcia i rzadko udziela się na Tym Forum .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów
Ela B.
(Eli1234)
Początkujący
Nie ma zadnego takiego dziwnego wymogu.
Chorobowe, to chorobowe, niestety znam wiele osob, ktory takowy plan sobie ukladaly i go realizowaly, tzn. np. 4 miesiace przepracowane + 2 mies. zwolnienia i wszystko laczylo sie w spojna calosc , aby dostac macierzynskie.

Wiec albo zle przetlumaczylas decyzje, albo trafilas na kogos wybitnie uprzedzonego w NAVie . Tak tez sie niestety zdarza. Ale jest to bezprawne , takze na pewno nie odpuszczaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
grzyb_lk napisał:
witam dzień dobry mam problem z navem, a mianowicie ....
Zazaczęłam pracę i po jakims czasie okazalo sie ze jestem w ciąży pra pracowalam od 1.07 do 25.11 a nastepnie poszlam na zwolnienie chorobowe i nav nie chce zaplacic mi tego chorobowego twierdzac ze specjalnie zaczelam pracowac żeby dostac pieniądze. Co mam teraz zrobić odwoływać sie cze dopuścić to


Prosze o pomoc


Masz prawo do platnego zwolnienia po 4 tygodniach pracy. Albo zle zrozumialas, albo komus sie nieco "pokickalo". Masz sie odwolac. Jesli nie masz decyzji z NAVu na papierze, to zasuwaj do nich i o takowa popros. Jesli masz sie odwolywac, to musisz miec odniesienie od czego sie odwolujesz. Nie napiszesz przeciez "bo jakas paniusia tak mi przez telefon wytlumaczyla".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
natalia moltkau
(nejti)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok