Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Auto w NO- konkretne pytania... - Norwegia

Czytali temat:
Octanoska (1416 niezalogowanych)
2 Posty
Marek Bończyk
(Bonias)
Wiking
Witam wszystkich, wiem że temat polskich aut to obszerna sprawa na forum, ale potrzebuję wiedzy odnośnie mojej sprawy a nie innych na forum. Jestem w Norwegii od kwietnia zeszłego roku i używam auta na polskich blachach. Mam stały numer personalny i umowę o pracę na czas określony.
Jak mi wiadomo, moje poruszanie się pojazdem polskim przestanie być legalne za niecały miesiąc, więc zwracam się do was z pytaniem:

Czy mając żonę w Polsce (nie mam jeszcze dzieci), mogę dalej poruszać się polskim autem w no i czy muszę to zgłaszać? Dzięki za odpowiedzi i przepraszam, że znowu poruszam ten temat...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
Bonias napisał:
Witam wszystkich, wiem że temat polskich aut to obszerna sprawa na forum, ale potrzebuję wiedzy odnośnie mojej sprawy a nie innych na forum. Jestem w Norwegii od kwietnia zeszłego roku i używam auta na polskich blachach. Mam stały numer personalny i umowę o pracę na czas określony.
Jak mi wiadomo, moje poruszanie się pojazdem polskim przestanie być legalne za niecały miesiąc, więc zwracam się do was z pytaniem:

Czy mając żonę w Polsce (nie mam jeszcze dzieci), mogę dalej poruszać się polskim autem w no i czy muszę to zgłaszać? Dzięki za odpowiedzi i przepraszam, że znowu poruszam ten temat...


Na żonę w P.L. to ci nie przedłużą.......ale jak masz psa,kota albo akwarium z rybkami to 5 lat gwarantowane
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marek Bończyk
(Bonias)
Wiking
Drogi Krzysiu, jak nie masz nic innego do przekazania to znaczy, że nie powinieneś się wypowiadać
Widocznie nie zrozumiałeś zapytania i piszesz o jakiś pierdołach, ale za odpowiedź i tak dziękuję...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
NO NOK
(NOREK)
Stały Bywalec
Drogi Mareczku, żona w PL może dla sąsiada coś znaczy Na pewno nie dla TOLL.no Jak jesteś uczciwym katolikiem to niestety musisz kupić auto na blachach N..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Pendler til Norge

Pendler du fra utlandet til arbeid eller studier i Norge, kan du bruke utenlandsregistrert kjøretøy i Norge hvis du

pendler hver dag, eller
oppholder deg i utlandet mer enn 185 dager i året

Du kan ikke være innmeldt i norsk folkeregister og heller ikke bo sammen med ektefelle eller barn under 18 år i Norge.

Arbeid og skole i utlandet

Hvis du har fast arbeid eller følger undervisning ved skole eller universitet i utlandet, kan du bruke utenlandsregistrert kjøretøy i Norge. Du kan ikke være innmeldt i norsk folkeregister eller ha ektefelle eller barn under 18 år i Norge.

Familie i utlandet

Du regnes som bosatt i et annet land enn Norge hvis du bor sammen med ektefelle eller barn under 18 år i dette landet, og du besøker dem jevnlig, normalt minst en gang i måneden. Oppfyller du dette vilkåret, kan du bruke utenlandsregistrert kjøretøy i Norge
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
a czym niby ta twoja sprawa rozni sie od innych na forum?
a ta umowa na czs okreslony ,to ile rok 1,5 2 5 lat?
piszesz bzdury i zadasz konkretnych odpowiedzi ?
foru to niby co armia zbawienia ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Tadeusz Wnek
(Teddy)
Wiking
mozesz legalnie uzywac samochodu pl jezeli przed uplywem roku od rejstracji złosisz i udowodnisz toll ze jest to tymczasowe np. umowa masz na 1.5 roku lub max 2 lata bo tyle z pozwoleniem mozesz jezdzic i liczy sie od daty pierwszej rejstracji na politi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Midlertidig opphold i inntil ett år
Skal du oppholde deg i Norge i inntil ett år, kan du ta med deg og bruke utenlandsregistrert kjøretøy uten å søke Tollvesenet. Du må til enhver tid kunne dokumentere at oppholdet ikke skal overstige ett år fra innreisetidspunktet.


Midlertidig opphold i inntil to år
Hvis du kan dokumentere at oppholdet ikke blir mer enn to år fra ditt innreisetidspunkt, kan du søke om midlertidig kjøretillatelse for det andre året. Du må sende søknaden til Tollvesenet innen ett år regnet fra ditt innreisetidspunkt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
etter to år- ha det bra
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
przepisy zerżnięte z toll żeby uświadomić teddy i podobnych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok