Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Bardzo proszę o odpowiedź - sprawa pilna !!!!!!!! - Norwegia

Czytali temat:
Monikka1 (786 niezalogowanych)
4 Posty
Krzysztof S
(krisalta)
Wiking
Mam pytanie jak szybko powinienem otrzymać feriepengę za 2009 rok - w przypadku kiedy pracodawca zwolnił mnie 10.01.2010

a kiedy powinienem ją otrzymać jeśli się sam zwalniam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
w obu przypadkach feriepenger otrzymujesz latem, najprawdopodobniej w czerwcu (tak otrzymywałam ja i mój mąż), ale możesz poprosić o wcześniejsze wypłacenie i niech inni napiszą, czy jeśli weźmiesz wcześniej, to płacisz podatek 50%, czy nie, mój maż kiedyś wziął i zapłacił, ale słyszałam różne opinie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Remi Stonoga
(remisyv)
Wiking
"Feriepenger" za rok 2009 i 2010 powinien otrzymac teraz. Tzn wyplacone przy najblizszej wyplacie po zwolnieniu.
Jesli wybiera ferie penger teraz za rok 2009 i 2010 nieplaci podatku za 2009 lecz za 2010. Jesli chodzi o stopien opodatkowania jest to rozne dla kazdego. Jesli ma sie etat pracy 100% i wybiera ferie penger za rok 2010 jak w tym przypadku to zalezy to od kart podatkowej jakie opodatkowanie ma na "bi intekt" lub nadgodziny. Moze byc to 30, 35, 45 itd... No ale w sumie niegra to roli gdyz podatek i tak idzie do tej samej puli i moze go miec zwrucony w roku nastepnym jesli bedzie rozliczona nadplata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(asiaN)
Wiking
Ja rok temu otrzymalam ferepenger w styczniu.....Potrzebowalam kase i szef mi wyplacil.Inni tez czesciowo wybierali kase i nie bylo problemow.Kiedy chcieli i ile chcieli szef im wyplacal O co chodzi z tym podatkiem ????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Bogumił Treder
(Bodzio5)
Wiking
Witam.Z tego co ja wiem feriepenger jest wypłacane w czerwcu lub tak jak u Nas w lipcu,przed urlopem.Jeśli chodzi o feriepenger jeżeli się zwalniasz,to powinno być wypłacone przed Twoim odejściem z firmy.Jeżeli chciałbym moje feriepenger w styczniu,to w takim wypadku jest potrącany podatek 45%.To wszystko co wiem na ten temat,ale w różnych firmach może być inaczej.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(norwegia73)
Wiking
JA PRACOWAŁEM W OD CZERWCA 2008 R. PRZEZ POŚREDNIKA TAKĄ FIRME JAK ADECO .
MÓJ KOLEGA TEŻ, ZOSTALIŚMY W TEJ FIRMIE DALEJ BEZ POŚREDNIKA . ALE DO ŻECZY
W STYCZNIU 2009 R. WYSŁALIŚMY FAX Z POZBĄ O WYPŁATE FERIE PENGE DOSTALIŚMY CAŁĄ KWOTĘ BEZ PODATKU 10,2 PROCENT OD KWOTY KTÓRĄ ZAROBILIŚMY .
TO TYLE
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
valdez valdez
(valdez76)
Wiking
www.nav.no/English/Information+in+other+languages/218900.cms

Tutaj jest trochę info po polsku,może nie wszystko......ale polecam lekturę.Odnośnie feriepenger to zależy jak rozstaliśmy się z pracodawcą,czy mamy prawo do dagpenger,czy kontynuujemy pracę.........

W Oslo www.skatteetaten.no/no/Adresser-og-apningstider/Kontortyper/Servicesenter-for-utenlandske-arbeidstakere---Service-Centre-for-Foreign-Workers/?ko=Servicesenter+for+utenlandske+arbeidstakere+-+Service+Centre+for+Foreign+Workers&kid=60168&sourceid=60212&zoom=15000
są panie co wyjaśnią po polsku co i jak. I mają książeczkę po polsku dla zielonych w tych tematach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
watek o podatku od ferie byl juz na forum i dokladnie omowiono wszystkie kwestie
urlopowe jest zawsze opodatkowane,tylko wyplacone w nastepnym roku kalendarzowym jest wyplacane bez odtracenia zaliczki na podatek,ale pojawi sie do opodatkowania w rozliczeniu rocznym doliczone do dochodu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok