Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
geo_ziom_mce Nefryt Stash Qu (1659 niezalogowanych)
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Moje zdanie to w marcu bedzie optymalnie.
Oczywiscie ze szanse na znalezienie pracy masz pytanie tylko jakiej i czy na stałe.
Odrazu moge doradzić byś odpuścił sobie Oslo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Anna Grzelak
(anka287)
Wiking
witam_ na autobusy jak potrzebuja to biora i bez jezyka wiem bo sama nie wiele potrafie powiedziec po norwesku a jednak pracuje
cv i listy motywacyjne po norwesku najlepiej pisz, jednak .mysle ze na odleglosc za duzo nie zalatwisz najlepiej chodzic osobiscie i pytac o prace zostawiajac przy tym cv.
przyjedz autem bo zrujnujesz sie na bilety jezdzac i szukajac pracy.
zalatw sobie jakies lokum zanim przyjedziesz . jak masz jakies pyt to pisz na priv pozdrawiam ciebie i twoja dziewczyne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
anka287 napisał:
witam_ na autobusy jak potrzebuja to biora i bez jezyka wiem bo sama nie wiele potrafie powiedziec po norwesku a jednak pracuje
cv i listy motywacyjne pisz najlepiej po norwesku, jednak .mysle ze na odleglosc za duzo nie zalatwisz najlepiej chodzic osobiscie i pytac o prace zostawiajac przy tym cv.
przyjedz autem bo zrujnujesz sie na bilety jezdzac i szukajac pracy.
zalatw sobie jakies lokum zanim przyjedziesz . jak masz jakies pyt to pisz na priv pozdrawiam ciebie i twoja dziewczyne


A czy jest to praca stała, na pełen etat i z normalna stawka czy moze tylko vikar?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Krzysieeek krzysieeek
(krzysieeek)
Wiking
jasto102 - po Twoim zachowaniu wnioskuję że jesteś jednym z tych właśnie polaków co zgnoili Uk a teraz obawiasz się konkurencji w pracy na mopie?! Dostałeś się do NO po znajomości , trzymasz ledwo pracę i boisz się że pojawi się ktoś lepszy , z większymi ambicjami i Ci pracę odbierze - heh jakie to typowe dla przedstawicieli Twojego pokroju. Traktujesz ludzi z góry bo jesteś lepszy czy co? Bo już tam jesteś? Tylko pamiętaj że Ty też kiedyś w norwegii zaczynałeś, zresztą nie będę się zniżał do Twojego poziomu tak więc odpuść już sobie ten wątek.

PJO bardzo dziękuję Ci za pomoc, będę próbował i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie mam zamiaru trzymać się byle czego na siłę i dać się szmacić, albo samemu zostać szmatą jak nasz kolega z forum, byle tylko zarobić parę NOK. Pojadę, zobaczę, jak nie wyjdzie to trudno.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mylisz się
z UK uciekłem 8 lat temu po paru miesiącach, jeszcze przed wygaśnięciem mojego kontraktu
nie chciałem patrzeć, a właściwie nie mogłem, co polactwo wyrabia
ja w czasie pobytu w USA, aż takiego skundlenia nie widziałem
już wtedy w Hull gdzie byłem, polactwo miało zakaz do kilku pubów przy Hollywood Blvd
a nagminnym było chodzenie od bramy do bramy zakładu i pytanie
czy pracują tu Polacy
po ile
to my możemy od jutra za pół funta mniej pracować
dlatego uciekłem na w miarę czystą od polactwa wtedy Skandynawię
ale ten parszywy smród teraz próbuje i tu ściągnąć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
krzysieeek napisał:

Nie mam zamiaru trzymać się byle czego na siłę i dać się szmacić


Przepraszam, to jakiego rodzaju pracy oczekujesz przy twoich kwalifikacjach ?! Szefa koncernu ?!
Jedynie twoja dziewczyna, gdyby znala jakis jezyk, nawet dobry angielski, mialaby szanse....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Krzysieeek krzysieeek
(krzysieeek)
Wiking
"Nie mam zamiaru trzymać się byle czego na siłę i dać się szmacić"
Nie oczekuję pracy jako szef koncernu. Makaryna nie wiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem, ale nie dać się szmacić to znaczy np. nie pracować za mniej niż minimum, nie dać wykorzystywać itd - to znaczy nie dać się szmacić. Natomiast pracy się nie boję i mogę pracować przy czymkolwiek. Mam znajomego ,który siedzi w Norwegii z 6lat już. Pracuje u Polaka , na czarno, zarabia bardzo mało , płaci za mieszkanie dużo, a mieszkają chyba w 10 osób na małym mieszkaniu. Za dojazdy do pracy płacą więcej niż powinni - tego chcę uniknąć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
krzysieeek napisał:
"Nie mam zamiaru trzymać się byle czego na siłę i dać się szmacić"
Nie oczekuję pracy jako szef koncernu. Makaryna nie wiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem, ale nie dać się szmacić to znaczy np. nie pracować za mniej niż minimum, nie dać wykorzystywać itd - to znaczy nie dać się szmacić. Natomiast pracy się nie boję i mogę pracować przy czymkolwiek. Mam znajomego ,który siedzi w Norwegii z 6lat już. Pracuje u Polaka , na czarno, zarabia bardzo mało , płaci za mieszkanie dużo, a mieszkają chyba w 10 osób na małym mieszkaniu. Za dojazdy do pracy płacą więcej niż powinni - tego chcę uniknąć.


Ot tak wlasnie wygląda nieraz sprawa. I akurat takim powinni dawać zakaz wjazdu.
psuje rynek pracy i do tego wie ze jest ruchany przez pracodawcę ale nic z tym nie robi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok