Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zwolnienie lekarskie-nalicznie - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir Kurczakowski Klina79 (787 niezalogowanych)
9 Postów
Karolina xxx
(Karolla)
Wiking
Czy ktoś z Was się orientuję jak są naliczane zwolnienia lekarskie? Chodzi mi dokładnie o okres trwania bo wiem można być na zwolnieniu chorobowym 12 miesięcy ale jak to jest naliczane.
Byłam w tym roku już dwa razy na ZL łącznie 5mc a teraz planuję ciąże, lekarza nie widzi przeciwwskazań ale dopiero po nowym roku, bo jeszcze w tym roku czeka mnie rehabilitacja i leczenie być może jakieś zwolnienie lekarskie.
Teraz się martwię bo jak zajdę w ciąże to będę musiała przymusowo być na zwolnieniu ze względu na swój stan zdrowia, czy będzie mi przysługiwać zasiłek chorobowy na cały okres ciąż?
Czy z nowym rokiem wszystko jest naliczane od nowa?
I zwolnienie z zeszłego roku nie będzie brane pod uwagę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Nieprzerwanie na zwolnieniu mozna byc 12 miesiecy. Pozniej mozesz sie starac o arbeidsavklaringspenger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Karolina xxx
(Karolla)
Wiking
A jak to wygląda z przerwami bo ja nie mam ciągłości. Mam przerwę między zwolnieniami 62 dni. Nie chcę iść pytać do navu, nie przepadają tam za mną
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Det ytes bare sykepenger i inntil ett år. Sykepenger som er utbetalt fra et annet EØS-land før vedkommende begynte å arbeide i Norge kan telle med blant disse dagene hvis det dreier seg om samme tilfelle av sykdom.
Hvis du fortsatt ikke kan være i arbeid når sykepengene opphører, kan du ha rett til andre ytelser som arbeidsavklaringspenger (AAP) eller uførepensjon. Dette må du eventuelt søke om på NAV-kontoret ditt. For igjen å få rett til sykepenger fra NAV, må du har vært helt arbeidsfør i 26 uker etter at du sist fikk sykepenger fra NAV.
www.nav.no/Arbeid/Jobb+og+helse/Sykmeldi...S-borgere.190070.cms
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
zbigniew kozubski
(zibi01234)
Wiking
jol ma ktoś pojecie jak dostarczyć zwolnienie polskie do norwegi ????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Karolla napisał:
A jak to wygląda z przerwami bo ja nie mam ciągłości. Mam przerwę między zwolnieniami 62 dni. Nie chcę iść pytać do navu, nie przepadają tam za mną

moze byc nawet 1 dzien przerwy i juz rok nalicza sie od poczatku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok