Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
(1862 niezalogowanych)
25 Postów

(anna0000)
Wiking
Michaell napisał:Najpewniejsze bedzie jesli sprobujesz przez Adecco w Polsce,zycze powodzenia ))Nie czytaj postow wysmiewajacych Ciebie bo wiekszosc przyjechala tu nie umiejac norweskiego moze z kulawym angielskim a ze teraz dorobili sie to cwaniakuja.Pozdrawiam
Witam!
Chciałbym podjąć prace Norwegi jako kierowca autobusu. Mam chwilowo 3 miesięczne doświadczenie i rośnie gdyż jeszcze pracuje w zawodzie w Polsce
znam Angielski na poziomie średnim, co byście doradzili od czego powinienem zacząć chcąc pracować i żyć wśród Was w Norwegi??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
anna0000 napisał:
Nie czytaj postow wysmiewajacych Ciebie
ale jak nie przeczyta to skąd będzie wiedział, że się z niego śmieją
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
anna0000 napisał:
Michaell napisał:Najpewniejsze bedzie jesli sprobujesz przez Adecco w Polsce,zycze powodzenia ))Nie czytaj postow wysmiewajacych Ciebie bo wiekszosc przyjechala tu nie umiejac norweskiego moze z kulawym angielskim a ze teraz dorobili sie to cwaniakuja.Pozdrawiam
Witam!
Chciałbym podjąć prace Norwegi jako kierowca autobusu. Mam chwilowo 3 miesięczne doświadczenie i rośnie gdyż jeszcze pracuje w zawodzie w Polsce
znam Angielski na poziomie średnim, co byście doradzili od czego powinienem zacząć chcąc pracować i żyć wśród Was w Norwegi??

masz racje anna,i ci maja najwiecej do powiedzenia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
370 Postów
Bunia D.
(buniusia79)
Stały Bywalec
Z Anna to ja się nie mogę zgodzić, bo ci co tu teraz piszą samą prawdę w tym wątku to może i kiedyś przyjechali tylko z kulawym angielskim, ale to było KIEDYŚ! Obecnie bez doświadczenia i norweskiego i to nie kulawego to nie ma czego tu szukać.
Taka jest prawda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michal Glodowski
(Michaell)
Wiking
Dzięki wszystkim za bardziej lub mniej kulturalne wypowiedzi. Wnioskuje z nich że zacząć od szlifowania Angielskiego

Dzięki i pozdrawiam- Temat/Post uważam za zakończony
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
Michaell napisał:
Dzięki wszystkim za bardziej lub mniej kulturalne wypowiedzi. Wnioskuje z nich że zacząć od szlifowania Angielskiego

Dzięki i pozdrawiam- Temat/Post uważam za zakończony


Niestety temat jeszcze nie jest zakończony
My o tym zdecydujemy.
Posłuży również, za przykład dla wieeeeelu nowych ciekawskich z Polski ......żal tylko że coraz więcej......... amatorów i zbieraczy jabłek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Dariusz S
(dreamstars)
Początkujący
podzielę się swoimi doświadczeniami z tego względu że jest wielu chętnych na pracę w Norweggi aby uświadomić tym wszystkim realia panujące na dzień dzisiejszy. Oczywiście jest to tylko przykład, jednak wszystkie informacje są prawdziwe.

Dwa tygodnie temu mój szef Norweg zdecydował ze zatrudni dwóch dodatkowych pracowników. Wystawił ogłoszenie na stronie Nav (norweski urząd pracy) na dwa stanowiska, kafelkarz i malarz.
Po pierwszym dniu na skrzynce mial 30 emaili z CV w tym 25 z europy wschodniej, 2 ze Szwecji, 2 z Danii i jednego Niemca. Po dwóch dniach CV bylo już 60 w podobnych proporcjach 25 z Europy wschodniej (przeważającą większość stanowili Polacy ) i o dziwo zgłosili się dwaj Norwegowie. Z tym że Norwegowie podeszli do sprawy POWAŻNIE wysylając aplikację popartą przynajmniej szkołą lub doświadczeniem. Wiele z kontaktów Norweg weryfikował w sposób telefoniczny lub probował się spotkać twarza w twarz z kandydatem z europy wschodniej co w 90 procentach kończyło sie zapewnieniem ów kandydata że on może przyjechać za tydzień. Wiadomo że w takim wypadku wiele CV była wysylana z kraju pochodzenia kandydatów i tylko zaśmiecała skrzynkę pracodawcy. Jednak największą glupotą wykazał się wg mnie jeden ze szwedów który zgodzil się pracować jeden miesiąc za darmo jako kafelkarz aby mój szef sprawdził jego umiejetnosci ! Zgłosił się także jakiś szef kuchni z Polski ktory usilnie przekonywal Norwega że on bedzie malarzem. Po tym wszystkim pracodawca zostawil jedno CV Norwega mieszkajacego na miejscu, ktorego doswiadczenie bylo poparte dokumentami. W tym tygodniu ma sie z nim spotkac na rozmowie kwalifikacyjnej. Szweda chcacego pracowac za darmo nawet nie wzią pod uwagę bo mu sie to na wstepie wydalo glupie.

Na koniec dodam od siebie że czasy kiedy w Norwegii brali praktycznie każdego chetnego do pracy nie wrócą już. Jednak to jak sobie ktoś poradzi zależy tylko od niego, jego charyzmy i sily przebicia. Więc każdy indywidualnie jest inny i ma inne szanse. Ja gdy mam wiecej pracy zatrudniam wylacznie Polakow mieszkajacych na miejscu poniewaz jest to prostsze a Ci ktorzy siedza w cieplych domkach w kraju czekajac na gotowe sa poprostu naiwni !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
dreamstars napisał:
Ja gdy mam wiecej pracy zatrudniam wylacznie Polakow mieszkajacych na miejscu poniewaz jest to prostsze a Ci ktorzy siedza w cieplych domkach w kraju czekajac na gotowe sa poprostu naiwni !

Ja dostalam prace w swoim zawodzie(tak jak wielu innych) aplikujac z Polski, z cieplego domku Oczywiscie stawilam sie na umowione interview. Twoja wypowiedz sugeruje, ze ludzie nie powinni szukac zatrudnienia aplikujac na oferty pracy, tylko wyjezdzac "w ciemno" ? Koczujac na dworcu, czy w parku ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
409 Postów

(flink)
Wyjadacz
to chyba malo interesujaca firma skoro szef musi sam szukac pracownikow, sciagac kafelkarzy z za granicy ? Miejscowym boi sie dac zarobic bo pewnie oblatani w lovdacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Dariusz S
(dreamstars)
Początkujący
moja wypowiedz nic nie sugeruje, na wstepie napisałem o co mi chodzi wiec czytaj ze zrozumieniem, nie lubie pisać na forum bo sie zawsze głupio madra osoba znajdzie do komentowania. Jest to tylko mój przykład i tylko mój punkt widzenia ! Wiadomo że trzeba próbować w każdy możliwy sposób. A jeżeli chodzi o kolege poniżej który twierdzi że malo interesująca firma to powiem że życzę każdemu tak malo interesujących firm w swoim życiu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok