Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

tak sie zastanawiam - Norwegia

Czytali temat:
(1288 niezalogowanych)
6 Postów
Przemek Zare
(PrzemekZare)
Wiking
Siedze sobie w muckowym kraju i tak sobie mysle ze jak ta cała banda która została jeszcze na wyspach i w polsce zwali się tutaj to trzeba będzie ruszać dalej.
Co wszym zdaniem jest lepsze zostac w swiss czy jechać do Norwegi nadmienie ze mam dobra propozycje pracy na stałe z mieszkaniem jest w Norwegi łatwiej.
Mi sie wydaje ze ze wszystkim łatwiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
od Norwegii to raczej nie ma bardziej zapolaczonego kraju na świecie
poza Polszą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
PrzemekZare napisał:
Siedze sobie w muckowym kraju i tak sobie mysle ze jak ta cała banda która została jeszcze na wyspach i w polsce zwali się tutaj to trzeba będzie ruszać dalej.
Co wszym zdaniem jest lepsze zostac w swiss czy jechać do Norwegi nadmienie ze mam dobra propozycje pracy na stałe z mieszkaniem jest w Norwegi łatwiej.
Mi sie wydaje ze ze wszystkim łatwiej.


Jak masz dobrą prace i poukładaną sytuację to Norwegia nie zaoferuje Ci skoku cywilizacyjnego.
Może za to dużo spraw ciebie rozczarować..

poszukaj na forum jest tego sporo tylko musisz masę spamu przerzucić..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
ceny cie powala
no i klimat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Przemek Zare
(PrzemekZare)
Wiking
tu szału nie ma jak by sie wszyscy spodziewali ale fakt mam tu poukładane wszystko ceny też są wysokie koszty życie a ja pierdziu masakra.
Boje sie ze jak tu sie zwali ta cała banda co mysli ze pożyje sobie na socjalu to raz Ja i inni co uczciwie robia dostana po dupie dwa spiepsza opinie na która tu naprawde cięzko sie pracuje.
Dlatego że tu mam referencje ok i dobra prace automatem dostałem propozycje w Norwegi.
Jest u nas kilka niedogodności powiedzmy jak krankrenkasse płacisz płacisz i co ciekawe masz franczyzę min 1500 to musi ci sie cos stac by ja wykorzystać . tzn. ze do tej wartości płacisz sam.
Jest tez kilka innych spraw o których nie bedę pisał bo szkoda czasu trzeba przeżyć.
Np wynajecie mieszkania choc by pokoju to juz jest mega problem itd.
Porównywałem ceny wychodzi na to samo. Nie pije nie jaram wiec to co najdrozsze odpada za to wiecej luda jest. A szwajcarzy są ksenofobiczni zapatrzeni w siebie ale nie wszyscy mam wielu przyjacół znajomych.
Najbardziej czego sie boję to sory ale tak to muszę nazwać "BYDŁA" tu tez sie zjeżdza coraz więcej, czasem wstyd sie przyznac ze jest sie z tego kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Przemek Zare
(PrzemekZare)
Wiking
a jest jeszcze cos jestem uczulony i niestety muszę zmienić otoczenie na morze albo blisko morza i to jest główna determinacja.Ogólnie byłem kilka razy i jestem zauroczony krajem jako krajem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
PrzemekZare napisał:

Najbardziej czego sie boję to sory ale tak to muszę nazwać "BYDŁA" tu tez sie zjeżdza coraz więcej, czasem wstyd sie przyznac ze jest sie z tego kraju.

porównaj ilość lotów tygodniowo ze swiss i noreg do polszy
już rozpacz
i dalej się pchają
a w mediach cuda niewidy napisane na temat dobrobytu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a tak na marginesie to
helvete (język norweski (bokmål))
znaczenia:
rzeczownik, rodzaj nijaki
(1.1) piekło

wykrzyknik
(2.1) cholera!, do diabła!, piekło i szatani!

Helvetia – łacińska nazwa Szwajcarii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
jasta102 napisał:
od Norwegii to raczej nie ma bardziej zapolaczonego kraju na świecie
poza Polszą

a hameryka...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
Nie rozumiem,po co chesz zamienic ch. na no?
Poziom zycia,krajobrazy,podobne.Podejscie do obcokrajowcow rowniez(tu faszysci i tam faszysci)
Nuda i tumiwisizm chyba rowniez.Pamietaj,ze w Norwegii oprocz bydla z U.K. dochodzi jeszcze najgorsze barachlo,czyli bydlo z U.S.A!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok