Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zamiana Tymczasowego numeru na stały - Norwegia

8 Postów
Tomasz Piekarski
(Tomek_stg)
Wiking
Witam
Jak w temacie posiadam Fodselsnummer a więc tymczasowy, ostatnio dostałem kontrakt na czas nieokreślony i chciałbym ten numer przekształcić na stały norweski numer (d-nummer??)
Pan w urzędzie powiedział mi aby to zrobić muszę zgłosić się na policję z jakimś kwitem od pracodawcy w którym będzie potwierdzenie że będę pracował u niego dłużej niż 6 miesięcy. I tu moje pytanie co takiego musi mi napisać norweski pracodawca?? Jakieś zwykłe oświadczenie wystaczy?? Proszę o pomoc ludzi ogarniętych w takich tematach.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Tomek_stg napisał:
Witam
Jak w temacie posiadam Fodselsnummer a więc tymczasowy, ostatnio dostałem kontrakt na czas nieokreślony i chciałbym ten numer przekształcić na stały norweski numer (d-nummer??)
Pan w urzędzie powiedział mi aby to zrobić muszę zgłosić się na policję z jakimś kwitem od pracodawcy w którym będzie potwierdzenie że będę pracował u niego dłużej niż 6 miesięcy. I tu moje pytanie co takiego musi mi napisać norweski pracodawca?? Jakieś zwykłe oświadczenie wystaczy?? Proszę o pomoc ludzi ogarniętych w takich tematach.

Pozdrawiam


Kolego fodselsnummer to jest ten staly
Jak zaczyna sie od daty twoich urodzin to nic nie musisz zmieniać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Paulina Skibowska
(Paulinakrk1)
Wiking
Fødselsnummer to numer staly ktory zaczyna sie od daty twoich urodzin tj. dzien, miesiac, rok.
D-nummer to numer tymczasowy zaczynajacy sie pierwsza przypadkowa liczba.
Najpierw sprawdz jaki masz numer a pozniej powtorz pytanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Tomek_stg napisał:Witam
Jak w temacie posiadam Fodselsnummer a więc tymczasowy, ostatnio dostałem kontrakt na czas nieokreślony i chciałbym ten numer przekształcić na stały norweski numer (d-nummer??)
Pan w urzędzie powiedział mi aby to zrobić muszę zgłosić się na policję z jakimś kwitem od pracodawcy w którym będzie potwierdzenie że będę pracował u niego dłużej niż 6 miesięcy. I tu moje pytanie co takiego musi mi napisać norweski pracodawca?? Jakieś zwykłe oświadczenie wystaczy?? Proszę o pomoc ludzi ogarniętych w takich tematach.
Pozdrawiam

HE HE he ...
nie doczytałem dokładnie twojej informacji ...
Przepraszam ...
---
Skoro masz już umowę na czas nieokreślony , to z UDI powinieneś pobrać taki czterostronicowy dokument który powinien dokładnie wypełnić twój pracodawca podpisać się Imiennie i podbić firmową aktualną pieczątką ...
Nazwy dokumentu nie pamiętam , a jestem na delegacji ,to nie mogę go podać z Mojego Archiwum
---
Jeszcze raz sorki za zamieszanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Tomasz Piekarski
(Tomek_stg)
Wiking
Mój norweski numer własnie nie zaczyna się dokładnie od daty moich urodzin tylko przed datą jest dodana cyfra 4. W urzędzie mi powiedzieli że to jest numer tymczasowy właśnie. Jeśli na umowie miałbym date zakonczenia pracy i wynosiłoby to więcej niż 6 miesiecy to raczej nie musiałbym mieć zadnego dodatkowego kwitu od pracodawcy??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
do pierwszej cyfry masz dodane 4
masz wogule registerbevia z politi?
wez umowe o prace i kontrakt na mieszkanie i w skatt wypelnij druk o przeprowadzke do Norwegi jest po polsku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
231 Postów
Łukasz Bernaś
(Rzymski82)
Stały Bywalec
Jeżeli masz najpierw 4 dodaną to masz d-nummer.

W moim przypadku potrzebny był papier z policji
Umowa o pracę
Adres zameldowania (nie miałem umowy a wystarczył gårds i bruksnummer)
Paszport
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Błażej Bonin
(BlazejTomaszBonin)
Wiking
Paulinakrk1 napisał:
to numer staly ktory zaczyna sie od daty twoich urodzin tj. dzien, miesiac, rok.
D-nummer to numer tymczasowy zaczynajacy sie pierwsza przypadkowa liczba.
Najpierw sprawdz jaki masz numer a pozniej powtorz pytanie


koleżanko nie przypadkową tylko powiększoną o 4 od dnia twoich urodzin a co do tematu to aby zminić d-numer na Fødselsnummer potrzebny jest:

- kontrakt na minimum 6 m-cy
- umowa najmu mieszkania (bądź zaświadczenie od właściciela mieszkania na zgodę na twoje zajmowanie go
- stały meldunek czyli pozwolenie z policji

spełniając wszystkie te kryteria udajesz się to skatt-u wypełniasz odpowiedni formularz i vuala gotowe

po około 2 tygodniach na twój adres dostaniesz pismo że twój numer jest już numerem tzw. w Norwegi Fødselsnummer (stały numer personalny)

proszę bardzo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Marcin Jona
(Marjon79)
Wiking
BlazejTomaszBonin napisał:


- umowa najmu mieszkania (bądź zaświadczenie od właściciela mieszkania na zgodę na twoje zajmowanie go

Gdzie ty to załatwiałeś ???
Co to za upierdliwy urzędas był ???

BlazejTomaszBonin napisał:

- stały meldunek czyli pozwolenie z policji

Coś ci się pomieszało ???
Meldunek czyli pozwolenie z policji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Tomasz Piekarski
(Tomek_stg)
Wiking
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jednak są one nieco rozbieżne dla tego mam jeszcze kilka wątpliwości, mianowicie:

- Gabriel:
nie znalazłem na stronie UDI żadnego takiego dokumentu, nikt poza tobą o nim nie wspomniał, jesteś pewien że jest on wymagany?

- Czy umowa najmu mieszkania jest wymagana? (nie posiadam takowej), i czy znajdę gdzieś w internecie formularz zaświadczenia pozwalającego na zajmowanie mieszkania? Nie jestem pewny czy właściciel będzie wiedział o co mi chodzi...

- umowa pracy jaką posiadam to standard arbeidsavtale, umowa obowiązuje od 13 maja, jest tam rubryka "ewentualnie: zatrudniony do", która jest nie wypełniona. Gdy byłem w za pierwszym razem skatte urzędnik powiedział, że to się nie kwalifikuje do stałego numeru. Czy w tym przypadku potrzebuję umowę z wypełnioną powyższą rubryką obowiązującą na min 6 miesięcy od daty rozpoczęcia pracy, czy 6 miesięcy od dnia składania wniosku w skatte?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok