Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polska i Polacy na TAK :) - Norwegia

Czytali temat:
(4245 niezalogowanych)
35 Postów
Arkadiusz Jerzy Stawicki
(CynicznyOptymista)
Nowicjusz
Jako nowy, od kilku dni przeglądam sobie to forum. Wiele ciekawych informacji, ale równocześnie uderzyła mnie jedna rzecz - spora liczba negatywnych komentarzy, opinii, wypowiedzi na temat Polski i Polaków.
Równocześnie - bardzo, bardzo rzadkie są wypowiedzi pozytywne...

I tak sobie myślę - ok, kurczę, fakt, Polska rajem nie jest (o czym świadczą chociażby te 2 miliony naszych rodaków poza jej granicami, ale...znów - aż takim piekłem chyba też nie by pisać o niej aż tak źle...

Podobnie - z naszymi rodakami. Z wielu wypowiedzi wyłania się obraz niezwykle przygnębiający: oszustów, cwaniaków, wyzyskiwaczy i kłamców.
I licząc ile tych negatywnych, a ile pozytywnych opinii to wychodzi tak mniej więcej 23 do 1
(oczywiście, żartuję, ale chciałem mniej więcej oddać proporcje
To by jednak oznaczało, że tu...praktycznie każdy Polak to oszust, cwaniak, wyzyskiwacz, kłamca, do tego śmierdzący, pijany i obdarty...
Hmmm i tak sobie myślę - ilu z Was patrząc rano w lustro, przy goleniu czy makijażu, uważa się za szuję i menela? No bo skoro tak wiele negatywnych opinii to każdy tu to tylko drobny, wsiowy cwaniaczek śpiący na materacu w pokoju z 10 innymi rodakami, na obwisłym od najtańszego piwska brzuszysku ma zawieszony pasek-portfel ze skaju, w którym owinięte w folię i gazetę trzyma przeliczane co wieczór zwitki koron...

Naprawdę tak siebie widzicie?
Naprawdę jest tak źle?
Cały czas napotykacie tylko chcących Was oszukać, podłożyć Wam świnię, wygryźć z pracy rodaków? I na 10 spotkanych na widok 9 uciekacie z zatkanym nosem?

A jeśli nie - to po jaką cholerę tak się nawzajem obsmarowujecie na forach?

Czemu dominują głosy niezadowolenia, niechęci, zażenowania?

Ku przemyśleniom

Ps: Oczywiście że celowo przerysowuję, ale lubię wrzucać granat do szamba od czasu do czasu, bo w toku dyskusji w końcu wyłania się całkiem fajne grono osób z którymi potem można...konie kraść ))) i robić inne, fajne rzeczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Arkadiusz Jerzy Stawicki
(CynicznyOptymista)
Nowicjusz
Dlatego w tym wątku będę od czasu do czasu wrzucał pozytywne informacje o Polsce i Polakach.

Bo np. ostatnio jestem bardzo dumny z mego kraju, a to za sprawą Wimbledonu.
Fajnie czytać tak wiele pochlebnych opinii o swoich rodakach.
I, co najważniejsze, naprawdę zasłużonych
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
kto się czubi ten się lubi

ja lubię być wredna dobrze mi z tym a od cukrowania robi mi się mdło
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
gutt84 gutt84
(sørumgutt)
Wiking
powiem tak... polacy od w odrøznieniu od norwegøw sa zarozumiali halmscy beszczelni i pytaja o szczegøly wtracaja nos w nie swoje. Okej. Mam za røwno norweskich jak i polskich kolegøw i kolezanki, z jednymi i drugimi mi sie dobrze imprezuje gada i wogule. Z tym ze polacy, i podkreslam ze tez nim jestem tyle ze na stanowisku, pochodza z biednego kraju. <Sa zadni kazdej korony. Ale norwedzy sa bardziej chciwi obracaja piec razy korone zanim za nia kupia co kolwiek. Nie sa chetn i do wywalania pieniedzy jak polacy. Polacy z kolei lubia sie pokazac, co wynika z biedy narodu z lat 1951.. Polacy sa niesamowicie uzdolnieni, i w przeciwienstwie do norwegøw uzywaja glowy. Norwedzy skolei biora na luz i sa samo wystarczalni , dorabiaja do w ciagu studiow i ida z domu w wieku 16 lat. Polacy za to maja lepsze uczelnie i sa owiele lepiej wyksztauceni na garnuszku rodzicow... A w gruncie zeczy huj z tego jak 95 procent po studiach a konczy na zmywakach w angli. Po prostu polska dopiero dojdzie do poziomu zycia taki jak w norwegi za 200 lat jezeli bedziemy mieli dobre stery. W koncu ludzie beda przestana byc zli i moze usmiechna sie choc troche...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
sørumgutt napisał:
powiem tak... polacy od w odrøznieniu od norwegøw sa zarozumiali halmscy beszczelni i pytaja o szczegøly wtracaja nos w nie swoje. Okej. Mam za røwno norweskich jak i polskich kolegøw i kolezanki, z jednymi i drugimi mi sie dobrze imprezuje gada i wogule. Z tym ze polacy, i podkreslam ze tez nim jestem tyle ze na stanowisku, pochodza z biednego kraju. <Sa zadni kazdej korony. Ale norwedzy sa bardziej chciwi obracaja piec razy korone zanim za nia kupia co kolwiek. Nie sa chetn i do wywalania pieniedzy jak polacy. Polacy z kolei lubia sie pokazac, co wynika z biedy narodu z lat 1951.. Polacy sa niesamowicie uzdolnieni, i w przeciwienstwie do norwegøw uzywaja glowy. Norwedzy skolei biora na luz i sa samo wystarczalni , dorabiaja do w ciagu studiow i ida z domu w wieku 16 lat. Polacy za to maja lepsze uczelnie i sa owiele lepiej wyksztauceni na garnuszku rodzicow... A w gruncie zeczy huj z tego jak 95 procent po studiach a konczy na zmywakach w angli. Po prostu polska dopiero dojdzie do poziomu zycia taki jak w norwegi za 200 lat jezeli bedziemy mieli dobre stery. W koncu ludzie beda przestana byc zli i moze usmiechna sie choc troche...

dobrze powiedziane
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ty tak może nie dywaguj
tylko jakieś porządne studia skończ, to w życiu ci będzie lżej
może zarządzanie i marketing na Uniwersytecie w Łomży?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
320 Postów
65 78
(6578)
Stały Bywalec
Polacy w norwegii (na stanowisku!) najlepsi sa z polskiej ortografii!!

p/s:
te srumgut,dlugo musiales dochodzic do tego stanowiska,ze zapomniales ojczystego jezyka ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Arkadiusz Jerzy Stawicki
(CynicznyOptymista)
Nowicjusz
jasta102 napisał:
ty tak może nie dywaguj
tylko jakieś porządne studia skończ, to w życiu ci będzie lżej
może zarządzanie i marketing na Uniwersytecie w Łomży?


Drogi Jasta
Jeśli to miałoby oznaczać, iż upodobnię się do Ciebie - z taką otwartością i radością oraz życzliwym podejściem do innych, to pozwolisz, że zostanę z tym co mam?

Pzdr
A.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Ponura_Panda napisał:
Lubię być Polakiem

szkoda, że nie w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
jasta102 napisał:
Ponura_Panda napisał:
Lubię być Polakiem

szkoda, że nie w Polsce


z trafnością spostrzeżeń co do naszych cech.....mało kto ci dorównuje
i za to masz minusa

co do bycia....Panda

co za różnica kim jestem....polacek...noreg czy szwab?
łajza zawsze będzie łajzą.....więc nie za bardzo rozumiem tej gloryfikacji swojego pochodzenia, i licytowania się kto jest lepszy

może ktoś mądrzejszy......wytłumaczy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok