Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Agata Dymna dovre dovre Kasia K Paweł K. Porter92 Kamil Bigus Ole_Nordmann Tomek Urbański Ostek andre1112 Aleksandra 17 (4707 niezalogowanych)
5 Postów
Rafał Mierzyński
(Zelowiak)
Wiking
Patrząc np. na portal autostopik.pl i analizując to gdzie się ludzie bujają po świecie stopem ciężko wymyśleć coś nietypowego. Ja po prostu zawsze chciałem zobaczyć Skandynawię. Tak jak chciał pokazać kulturalny użytkownik marecki00, każdy podróżuje na swój sposób. Jedni stopem, drudzy busem, rowerami etc etc. Ja wybrałem autostop, bo uwielbiam poznawać nowych ludzi, a w tego typu podróżowaniu to nieodłączny element
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
chuj ci w dupe
(wdupecichuj)
Nowicjusz
Jesli widzisz roznice,to fuktycznie dobrze trafilem z nickiem!

Poza tym pamietajcie,ze w oslo beda strefy wolne - od zebractwa!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
Zelowiak napisał:
Patrząc np. na portal autostopik.pl i analizując to gdzie się ludzie bujają po świecie stopem ciężko wymyśleć coś nietypowego. Ja po prostu zawsze chciałem zobaczyć Skandynawię. Tak jak chciał pokazać kulturalny użytkownik marecki00, każdy podróżuje na swój sposób. Jedni stopem, drudzy busem, rowerami etc etc. Ja wybrałem autostop, bo uwielbiam poznawać nowych ludzi, a w tego typu podróżowaniu to nieodłączny element

Na te moje nascie lat w NO, to widzialem ze 3 razy autostopowiczow, ale co ja tam wiem.

Powodzenia zatem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Janusz Ziolkowski
(janekziolko)
Nowicjusz
Napisz na grupie Bergen CS . Raczej ktoś was przekima. Jakby się nie udało to możecie spokojnie rozłożyć namiot na Helleneset (kilometr od E16/E39, trzy od centrum miasta). Chyba, że chcecie po górkach wokół miasta połazić - tam jest mnóstwo miejsc na namiot z widokiem na miasto.
Stopem z Bergen wyjeżdża się z ostatniego ronda na Åsane. Tam gdzie rozchodzą się drogi E16 i E39. Do tego ronda najlepiej busem, bo z centrum trochę cieżko się wydostać.
Dobrze się jeździ stopem po całej Norwegii (poza Karmøy ). Oby wam pogoda sprzyjała.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
chuj ci w dupe
(wdupecichuj)
Nowicjusz
Super!
Tylko najpierw trzeba na tego busa uzebrac !!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
W Norwegii, jak i w Szwecji i Finlandii obowiązuje prawo do swobodnego korzystania z natury, tzw. Allemannsretten.
wolno:
Rozbijać obozowiska, ale min. 150 m od najbliższego zabudowania; po 2 dniach należy uzyskać zgodę właściciela terenu, chyba że chcemy spędzić noc w górach lub na odległych obszarach, wtedy nie potrzebujemy takiej zgody.


www.norwegofil.pl/poradnik/noclegi/z-namiotem-na-dziko.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rafał Mierzyński
(Zelowiak)
Wiking
Dzięki Yatsek za zaangażowanie w temat. O tym akurat wiem od początku, kiedy zacząłem interesować się wyprawą. Widzę, na forum nie znajdę wielu chętnych, więc pozostaje mi couchsurfing. Dziękuje też z góry za wskazówki od janekziołko. Myślę, że nocleg z widokiem na miasto, to całkiem przyjemna sprawa.

Pozdrawiam

Rafał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
Kasia K
(KasiaKr)
Początkujący
Polecam jeden z moich ulubionych blogow:
www.paragonzpodrozy.pl/

Zobacz np. tutaj:
www.paragonzpodrozy.pl/paragony/na-styku...-norwegii-za-grosze/
W razie pytan na pewno mozesz sie do nich odezwac

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Nikodem Sytniejewski
(nikodemFM)
Wiking
Zarówno w Oslo jak i w Bergen spałem pod namiotem i nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca. W Oslo podjechałem metrem pod skocznię Holmenkollen i za skocznią jest las i w tym lesie choć dużo pagórków to udało się znaleźć w miarę płaską powierzchnię.

A w Bergen na wzgórzu Floyen jest kilka dobrych miejscówek. Jako, że przyjechałem tam późnym wieczorem to trochę musiałem na szybko coś znaleźć. Trochę krzywo było podczas spania, ale jakoś się udało. Następnego dnia wypatrzyłem miejscówkę wręcz idealną i żałowałem, że musiałem na nierównościach się męczyć, podczas kiedy można było spokojnie się przespać. A ponadto pobudka na wzgórzu Floyen z pięknymi widokami to było coś
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok