Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

numer personalny-szkola - Norwegia

Czytali temat:
Robert Kacprowicz Malpa666 Malpa (429 niezalogowanych)
9 Postów
Mateusz Marciniak
(mmarciniak1991)
Wiking
Witam mam pytanko ,przyjechalem do Norwegii w kwietniu i zaczalem tutaj prace ,dostalem numer personalny tymczasowy i mam go do listopada i tutaj mam pytanie ,mam zamiar isc do szkoly ,wszystkie papiery juz posiadam itd ,tylko trzeba miec numer personalny staly a ja mam tymczasowy i co zrobic? Czy jak pojde do skattekart i powiem ze ide do szkoly to dostane numer staly czy jak to zalatwic? z gory dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Mateus Z.
(Mathiasso007)
Nowicjusz
witam,
powinienes dostac owy "Fødselsnummer" jak bedzie wiadomo, ze chcesz zostac w NO dluzej niz 6 miesiecy, wtedy oni sami powinni przydzielic tobie owy nummer Obecnie masz D-nummer, ktory jest tymczasowy i do pierwszej cyfry jest dodana liczba "4" bodajze jesli dobrze pamietam.

Najlepiej to sie przejsc do Skatteetaten, UDI albo Politistasjon i tam mozna wyjasnic, ze potrzebujesz nummeru tego i tego i powinno nie byc za bardzo problemu. Wazne zebys byl dluzej niz 6 miesiecy i chcial zostac dluzej a ze idziesz do szkoly to najwidoczniej masz zamiar zostac dluzej.

Do jakiej szkoly sie wybierasz?

Powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Mateusz Marciniak
(mmarciniak1991)
Wiking
W czwartek mam zamiar wszystko zalatwic ,czekam tylko na papiery z PL i pojade do Bergen komunne

a co do szkoly to :Årstad Videregående Skole
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Mateus Z.
(Mathiasso007)
Nowicjusz
Papiery z PL? Przetlumaczone juz mam nadzieje i tak ze reszte wytlumaczysz w szkole i oni powinni Ci pomoc nawet, oni ogolnie sa w szkolach pomocni takze mam nadzieje, ze problemu nie bedzie

Szkola sie zaczela juz jakis czas temu a Ty dopiero papiery bedziesz skladal czy za rok??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Mateusz Marciniak
(mmarciniak1991)
Wiking
teraz bd skladac ,kolega zlozyl dwa tyg temu i po weekendzie mial isc do szkoly
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok