Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

zasady transportu psa do Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
MarcinFal (1787 niezalogowanych)
3 Posty
Agata Frątczak
(Agatha)
Wiking
Witam!!
Potrzebuję zabrać szczeniaka (z hodowli w Polsce) do Norwegii. Chciałabym poznać zasady takiego transportu, od początku do końca.Wiem, że muszę kupić klatkę do samolotu ale co muszę załatwić zanim wylecimy z Polski i co już na miejscu w Norwegii. Będę wdzięczna za każdą pomocną informację.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Od tego roku została zdjęta karencja na tzw. zbadanie przeciwciał, która wynosiła 120 dni !!!!
Psiak musi być zaszczepiony przeciw wściekliźnie musimy odczekać 21 dni,musi być zaczipowany w ten sam dzień co szczepienie przeciwko wściekliźnie, wszystko należy wpisać w paszport.
Paszport - koszt ok 60 zł - w paszporcie wpisywane są wszystkie szczepionki, odrobaczenia itd.
Od 1 do 10 dni przed wyjazdem ( ja zazwyczaj robię 48h przed wyjazdem ) pies musi być odrobaczony, wet zapisuje to w paszporcie, po przyjeździe do NO kolejne odrobaczenie do 7 dni !!! również odnotowane w paszporcie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
Możesz też poprosić o jakąś tabletkę na uspokojenie, bo to będzie duży stres dla psiaka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Roksana Muszyńska
(roxanka)
Początkujący
Tzn jesli chodzi o tabletke dla psiaka to nie jest konieczna, chyba ze vet zdecyduje inaczej. Ja w maju lecialam z psem samolotem i pytalam sie veta o tabletke i stwierdzil, ze nie zawsze dziala ona uspokajajaco, czasem wrecz odwrotnie!! wiec nic mu nie dalismy. Na lotnisku w w-wie nie bylo zadnych problemow, tu w bergen tez nie. Pan tylko sprawdzil szczepienia, odrobaczenia i chip.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
tak. nam też tak powiedział, ale jednak zdecydowaliśmy przynajmniej na początek drogi ( samochodem) podać kotom tabletki i zadziałały super ( a koty takie typowe domowe pieszczochy, nawet wyprawa do weta była dla nich mega stresująca). Tu dużo jeszcze zależy od tego czy będziesz leciała z psem, czy będzie on w luku bagażowym. Niektóre psy ze strachu sikają pod siebie i może być po prostu nieprzyjemnie, wiec też na wszelki wypadek co najmniej na 6h przed odlotem nie podawaj już wody, ani jedzenia ( psy też miewają choroby lokomocyjne).
Żeby sprawdzić jak tabletka na niego zadziała można np kilka dni wczesniej ją podać i wtedy będzie jasne

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów
Genowefa Pigwa
(GenowefaPi)
Stały Bywalec
Co do tabletek uspokajających są też takie ziołowe, podobno bardzo dobre ludzie przeważnie je biorą dla swoich zwierzaków przed sylwestrem.. niestety nie wiem jak się nazywają, ale wydaje mi się, że wystarczy iść po prostu do zoologicznego i powiedzieć o co chodzi...
bo rzeczywiście taka podróż dla zwierzaka może być naprawdę stresująca...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Agata Frątczak
(Agatha)
Wiking
dziękuje wszystkim, za pomoc. bardzo ucieszył mnie fakt, ze nie trzeba juz czekac 120 dni do wyjazdu, te 21 dni malec jakos przeboleje u rodziców.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok