Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
iwona jagiełło piotr dziedzicz W . (3481 niezalogowanych)
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
Diety.. Czy moglbys przyblizyc mi ten termin? Chodzi o dzienny koszt przypadajacy na Ciebie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
Dziekuje bardzo za pomoc! Dobrej nocy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Joseph napisał:
Corleone25 napisał:
A jesli chodzi o odliczenia to mam bilet lotniczy i dojazdy do pracy, czy mimo posiadania odliczen ktore wymienilem musze dodac te 10% o ktorych wspomniales?


odliczenie 10% standardfradrag tylko dla tych co są na miejscu i nie odliczają sobie dojazdów, diet itp . tzn jako pendler, więc możesz sobie wybrać ale to 10 % to tylko przez dwa lata. korzystniej jako pendler......


za dojazdy do pracy i za bramki to musialbys miec wiecej jak 13500 (chyba) przy stawce 1,5 za km w te i nazad... wiec 40km x 10 dni roboczych x 1,5 (x2 do pracy i do domu) = 1200nok plus bramki minus 13500... wiec zero zwrotu... kilometry na przelot do domu: 1.5 x km -

ido tego dieta... ilosc dni w NO podczas ktorych pracowales razy iles tam ( nie wiem ile bo nie jestem pendlerem... 150nok?? razy ilosci dni...) do tego koszty mieszkania ale pod warunkiem ze masz male mieszkanie (32m2max?????) itd..... no i jeszcze zebys mial kogos w PL odwiedzac... albo wlasne mieszkanie w PL albo zone... a ta zona zeby nie zarabaila wiecej jak.... to juz inni wiedza cos wiecej na ten temat bo ja moge cos juz mieszac....

a 10% wklepujesz i zapominasz o innych odliczeniach...

wiec teraz sam mozesz sobie zrobic matematyke skoro pracowales tylko przez 2 tygodnie a w PL byles raz....

temat sie odswiezy po 20 marca wiec czekaj spokojnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
A wracajac do kwestii uwzglednienia w rozliczeniu podatkowym tego ze otrzymalem odszkodowanie? Nie wyslala mi firma ubezpieczeniowa podobnego druku jak ten z navu czy od pracodawcy i nie wiem czy powinienem w jakiejs rubryce uwzglednic ze otrzymalem odszkodowanie? czy jest ono zwolnione z podatku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Artur C
(Art54)
Nowicjusz
Corleone25 Zalezy jakiego rodzaju odszkodowanie o3males,jesli jest to odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu (straty medyczne) to jest to wolne od podatku.
Jezeli odszkodowanie bylo wyplacone za straty fizyczne,psychiczne,finansowe obecne lub przyszle,to nalezy odprowadzic odprowadzic podatek.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
Bylo to odszkodowanie za trwaly uszczerbek na zdrowiu,mianowicie obcialem palce w trakcie pracy. Wiec jest takie odszkodowanie opodatkowane?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
Czy ktos moze mi pomoc ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Artur C
(Art54)
Nowicjusz
Jest to dosc skomplikowane.Jesli masz uznane przez Nav ze byl to wypadek przy pracy i przyznane powyzej 15% trwalego uszczerbku na zdrowiu,to nalezy sie Tobie odszkodowanie (menerstatning).Jest to wolne od podatku i jest wyplacane co miesiac do konca zycia,lub mozna o3mac jednorazowo.Powinienes wiedziec,czy Ty lub Twoj pracodawca wypelnial druk (Kav om menerstatning),jesli tak to nie martw sie o podatek. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Corleone25 napisał:
Bylo to odszkodowanie za trwaly uszczerbek na zdrowiu,mianowicie obcialem palce w trakcie pracy. Wiec jest takie odszkodowanie opodatkowane?


to zależy jaka praca .....jak corleone stracił palce w pracy podczas porachunków mafijnych to będzie kłopot z podatkiem jak w przypadku al capone
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok