Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

czy na dagpenger mozna przebywać w polsce?? - Norwegia

22 Posty
marcelina fabusiowa
(mrozkowa135)
Wiking
czy na dagpenger mozna przebywać w polsce?? czy jak? bo slyszalam ze sa dwa rodzaje perimiteringu jeden to ten ze trzeba mieszkac w norwegi a drugi to taki ze mozna przebywac na terenie polski...??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Sylwia Czajka
(Sylwia87)
Wiking
Ja jestem na dagpenger i wiem, ze nie mogę przebywać w Polsce, jedynie w Norwegii. Będąc na dagpenger jesteś uznawana przez Nav, jako osoba aktywnie poszukująca pracy na terenie Norwegii. Jadąc do Polski musisz to odznaczyc w swojej karcie meldunkowej i za ten okres nie masz placonego dagpenger. Wiem, ze jest coś takiego, ze na okres 3 miesięcy możesz przenieść dagpenger do Polski, ale po to żeby na terenie Polski szukać pracy, gdy np. Nie możesz znaleźć pracy w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...jest

jeszcze

trzeci rodzaj

mozna przebywac

jednoczesnie w norwegii i w polsce

pod warunkiem,ze jest sie na polskim

permiteringu,a pobiera norweskie dagpenger...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
marcelina fabusiowa
(mrozkowa135)
Wiking
bo my mamy taki maly problem... tzn moj maż oraz tesciu sa na dagpenger juz od31 pazdziernika 2011 i decyzja przyszla nam pozywywan ale w norwegi nie sa juz od czerwca 2011. decyzja przyszla w 17 stycznia 2012r. tylko wciaz czekamy na wyplate pieniazku i jak tam dzwonimy to jeni mowia zeby wpyplacic musza byc w norwegi, znow z koleje innym razem mowia ze takiego obowiazku nie ma... i juz sama zgupialam... bo mowia nam w tym nawie ze sa jakies dwa rodzaje dagpenger...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
marcelina fabusiowa
(mrozkowa135)
Wiking
to wiec jest jakis trzeci rodzaj??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Sylwia Czajka
(Sylwia87)
Wiking
Ja nic o tym drugim rodzaju dagpenger nie wiem, bo ja cały czas jestem w Norwegii. Mi się wydawało, ze cały czas trzeba być w Norwegii, aby pobierać zasiłek. Może ktoś inny Ci doradzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
78 Postów
Hubert Hubert
(hooba007)
Początkujący
Na pewno powinno przebywać się w Norwegii. Tak samo jak permitering, jeśli są wypłacane pieniądze a ktoś przebywa za granicą, (sprawdzają to po płatnościach kartą płatniczą, a w skrajnych wypadkach jak się uwezmą potrafią sprawdzić IP kompa z którego był wysyłany raport do NAV) każą oddawać kasę plus kara... a to nie mało...
Tak jak napisane wcześniej jest się oficjalnie osoba poszukującą pracy i trzeba być w gotowości do pracy 24h...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
dwa zasiłki , pierwszy .....Dagpenger arbeidsløshet
drugi ..... Dagpenger permittering
w pierwszym przypadku jest się bezrobotnym . w drugim NAV wypłaca zasiłek w oczekiwaniu na pracę . firma z braku zleceń np lub innych przyczyn nie ma chwilowo pracy i kieruje pracownika na permittering .
kasy nie będzie wypłaconej bo trzeba wysyłać meldingi co dwa tygodnie . do tył nie wypłacają . jeżeli mąż i teść chcą zasiłek muszą przebywać w norge , zapewne ponownie się zarejestrować i stosować do przepisów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
marcelina fabusiowa
(mrozkowa135)
Wiking
no tak tylko czemu pieniadze sa wyplacane na polskie konto?? i dlaczego cala korenspodencja przychozi rowniez na polski adres... ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
marcelina fabusiowa
(mrozkowa135)
Wiking
wysylaja karte meldunkowa co 2 tygodnie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok