Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Godziny pracy - Norwegia

Czytali temat:
(473 niezalogowanych)
35 Postów
Daniel Przygoda
(dan_przygoda)
Nowicjusz
Witam
Mam pyt... dzis szef powiedział żebym jutro przyszedł do pracy na 11. Normalnie pracuje 7-15 i troszkę mnie to zdziwiło, może ktoś wie jak sie to przedstawia i jest jakas ustawa która reguluje prace w sektorze budowlanym w innych godz niz 7-15! A moze w sektorze budowlanym jest cos takiego jak system zmianowy? Chodz tak naprawde o tym nie slyszałem...
Jeśli ktoś coś wie prosze o posty

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
może to nic osobistego ,może nie ma chwilowo co robić i szef chce byś odpoczął sam się zastanów czy ostatnio masz ful roboty czy raczej się kręcisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Tylko, zeby nie bylo tak, ze nie nie bedzie chcial pozniej zaplacic za pelny wymiar godzin bo "was w pracy nie bylo".
Ja juz to komus kilka dni temu napisalam, wiec zacytuje sama siebie:
...Ogolnie to sprawa wyglada tak - macie umowe od dnia.. na xx procent stanowisko. Przychodzicie do pracy i albo pracujecie te godziny albo, jak nie ma pracy to, siedzicie w pracy i nic nie robicie. Bo jak jestescie w pracy te przepisowe godziny to wam sie te pieniadze naleza, a jak sobie gdzies poszliscie to juz nie tak zupelnie. I gosciu bedzie sie probowal wymigac od placenia mowiac, ze nic wam sie nie nalezy, bo nie bylo was w pracy, chociaz sam was do domu poslal...

Czyli zanim bym sie na to zgodzila, to sprawdzilabym jak to jest z zaplata.
Chyba, ze zamiast pracowac miedzy 7-15 masz pracowac miedzy 11-19.

A na budowie, jak na budowie - jak ma sie betenowac nieprzerwanie od godz. 14 do 16, to nikt nie pojdzie do domu o 15, bo ma to w umowie.
Czyli, jezeli chodzi o godziny pracy na budowie, to roznie bywa. Jak trzeba to siedzi sie i do wieczora.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Ja to bym sie szefa zapytał dlaczego tak chce? i czy w takim razie będę musiał pracować do 18-19ej, bądź zapłaci mi za cały dzień a będę tylko 4h w pracy?

Jeśli pracujesz w systemie zmianowym to należy ci się skiftetilleg za prace po południu.
ale to powinno być w warunkach umowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Daniel Przygoda
(dan_przygoda)
Nowicjusz
Witam
W tym problem ze w umowie nie mam nic o godz w jakich mam pracowac! Zawsze chodzilem na rano, a teraz jakies dupne godz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Chyba masz napisane ile godzin masz pracowac lub jaki procent. Chyba, ze masz napisane w kontrakcie, ze pracujesz wedlug zapotrzebowania. Ciezko cos doradzic skoro nie wiadomo jaka masz umowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Daniel Przygoda
(dan_przygoda)
Nowicjusz
No wlasnie w umowie mam chyba wedle zapotrzebowania, gdyz jak nie ma pracy np w okresie zimowym szef wypina sie i mowi ze nie ma pracy! ...siedz w domu i czekaj na telefon moze cos sie znajdzie oczywiscie wszystko nie platne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Chyba? Trzeba wiedziec dokladnie jaka ma sie umowe. Przeciez musiales ja podpisac, a z zasady nie nalezy niczego podpisywac jak sie nie rozumie. No i nikt nie podpisuje umowy od reki, zawsze trzeba wziasc kilka dni na przemyslenie i ewentualnie na negocjacje.
Masz kopie umowy, to sprawdz dokladnie co tam pisze. Nie masz, zazadaj kopie od szefa - musi ci ja dac.

Jezeli masz w kontrakcie, ze pracujesz wedlug potrzeb, to niestety nie masz wiele do powiedzenia jezeli chodzi o ilosc godzin pracy. No i oczywiscie nie masz placone jak nie masz pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok