Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Ferie penger - Norwegia

Czytali temat:
Mario Xxx (1023 niezalogowanych)
53 Posty
S B
(mała 25)
Nowicjusz
Witam Wszystkich chciałem się do pytac Was czy może ktos wie jaka jest prawda o ferie penger,słyszałem kilka wersji i nie wiem juz sam.Mój pracodawca nie wypłaca mi ferii penger.Jeśli ktoś by coś wiedział Bardzo Proszę o pomoc Pozdrawiam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
filety z pangi to sobie sam możesz kupić na ferie. chyba w REMA 1000 są najtańsze i bardzo dobre bo z Wietnamu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
lena kkkkkkkk
(lena64)
Nowicjusz
Człowieku...skąd Ty jesteś i gdzie Ty pracujesz że Ty nie masz pojęcia gdzie są Twoje pieniądze? Żadna łaska żeby Ci wypłacił co Twoje..chyba że to szemrana firma...ale i o tym moze nie masz pojęcia.. Ech!!!! Ręce opadają....I co my Ci tu możemy napisać jak tyle napisano...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
promyczek122 napisał:
... jaka jest prawda o ferie penger,słyszałem kilka wersji i nie wiem juz sam.Mój pracodawca nie wypłaca mi ferii penger....
Prawda jaka jest ...KAŻDY JUŻ WIE... !!! .
Natomiast pytanie zasadnicze .
CZY TY SAM , PYTAŁEŚ SIĘ JUŻ SWOJEGO PRACODAWCY , DLACZEGO TOBIE NIE CHCE WYPŁACIĆ TYCH FERIEPENGER...

Być może masz wliczone to w swoją podstawową godzinę ... bo taka prawna możliwość też przecież JEST...

POMIJAJĄC podstawową sprawę , jaką jest Twoja Umowa o pracę , jak tam masz napisane ? >dotyczy właśnie feriepenger<.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty
S B
(mała 25)
Nowicjusz
Rozmawiałem z szefem i on mi powiedział,że ja mam ferie penger bo mam 12 pełnych wypłat i on jest przekonany,że ta 12-nasta wypłata to ferie penger,a z tego co ja się dowiedziałem to powinno byc 12 pełnych wypłat i w czerwcu + ferie penger.Wcześniej z nim rozmawiałem to powiedział mi,że ferie penger mam w każdej wypłacie a na papierze który dostaje z wypłatą to jest uwzglednione wypłata, -podatek,a o ferie penger nic nie piszę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Agata T
(truskaFka)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
promyczek122 napisał:
Rozmawiałem z szefem i on mi powiedział,że ja mam ferie penger bo mam 12 pełnych wypłat i on jest przekonany,że ta 12-nasta wypłata to ferie penger,.
a to Sylwek chciałeś pracować 11 miesięcy bez tygodnia, dostawać 12 pełnych miesięcznych wypłat i jeszcze się dopytujesz czy i kiedy ci za wakacje mają zapłacić
chciwość, czy głupota?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
promyczek122 napisał:
... powiedział,że ja mam ferie penger bo mam 12 pełnych wypłat ...
Może tak być , gdy faktycznie wybierasz w danym roku urlop przez co najmniej 3 tygodnie .
Pamiętaj , iż sam okres urlopu w Norge , nie jest płatny tak jak w Polsce .
Stąd te >Ferie< .
Natomiast to co słyszałeś też jest możliwe , o ile w danym roku nie wybrałeś URLOPU za zgodą Firmy , wtedy rzeczywiście powinno być 12 wypłat + >ferie< za poprzedni rok .

Ile feriepenfer Tobie się należy , możesz sprawdzić na wykazie jaki dostałeś z firmy za poprzedni rok . do skatt .
Tam jest wyszczególnione ile zarobiłeś brutto ...ile netto ...i jaka kwota jest przynależna do Feriepenger.
Jeżeli kwota ta nie jest wyszczególniona to faktycznie dostajesz to w wypłacie ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty
S B
(mała 25)
Nowicjusz
Dziękuje Ci gabrielu za pomoc Bardzo mi pomogłeś!Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
promyczek122 napisał:
...na papierze który dostaje z wypłatą to jest uwzglednione wypłata, -podatek,a o ferie penger nic nie piszę.
Nie jest to wymagalne , jednak porządne firmy jeżeli już wystawiają >lonszlipy< to tam zaznaczają w pozycji >feriepenger< kwotę ogólną brutto od początku roku Narastająco , ewentualnie piszą >0<.
A są też firmy , które za zgodą stron , nie wystawiają tych >loonów < ...
Wszystko zależy od zaufania w danej firmie ...

...LUDZIE...

Naprawdę pracodawca... NIE GRYZIE... pytajcie się o wszystko ...SZEFA...!!! .
Jeżeli się nie pytasz , to On myśli , że Ty...JA... ONI... wszystkie rozumy pozjadaliśmy !!! .
I jeżeli ma okazję to sprawdza Naszą "znajomość " ...Prawa Pracy..." .
I jeżeli widzi Naszą Ułomność , to zawsze będzie się starć coś Mam Urwać Tu lub tam na wypłacie ...
TAKIE JEST ŻYCIE.... " grabie zawsze garną do siebie "
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok