Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Używane auta norweskim hitem eksportowym. Teraz zmienia się podatek i zasady kupna - Norwegia

Czytali temat:
Miroman (391 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Myśliwy
(Myśliwy)
Wiking
Sprzedaż używanych aut staje się coraz bardziej utrudnione szczególnie tych które trafiały do ostatniego właściciela przed złomowaniem .
Od nowego roku właściciel musi poinformować kupującego o WSZYSTKICH usterkach co graniczy z cudem nie każdy robi szczegółowy przegląd pojazdu przed sprzedażą a samemu ludziom, którzy z motoryzacją mają mało wspólnego będzie ciężko .
Nowe przepisy nakładają na sprzedawcę ten obowiązek. Od teraz jeśli auto okaże się w gorszym stanie niż kupujący myślał może żądać zwrotu pieniędzy od sprzedającego za każdą usterkę która "wyjdzie w praniu " po czasie . Wcześniej pojazdy sprzedawane" takie jakie są" nie były objęte tak rygorystyczna gwarancją .
Wyobraźcie sobie że sprzedający ma do wyboru oddać auto na złom lub sprzedać auto z usterkami za słuszną wartość ale z możliwością dochodzenia zwrotu pieniędzy za każdą usterkę która się pojawi . A pojawić się przecież może bo to stary pojazd.
Nawet producent. Nowego samochodu nie gwarantuje zbyt wiele po kilku latach a właściel starego wyeksploatowanego prawie do końca auta w cenie niewiele powyżej wrakpanta ma ręczyć że auto nie zepsuje się poza usterkami o których informuje kupującego.

Zapewne nikt nie będzie chciał pakować się w kłopoty i ludzie zdecydują że zamiast sprzedać auto komis kto potrafi je naprawić wybiorą złomowanie dla świętego spokoju. Przyjmą na klatę stratę z powodu różnicy między wrakpntem a faktyczną wartością pojazdu.
To kolejny krok do usunięcia aut spalinowych z dróg na siłę stosując drakońskie przepisy.
Gdzie w tym szaleństwie ekologia przecież utylizacja też emituje co²
A niszczenie rzeczy które mogłyby jeszcze działać to marnotrawienie zasobów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:109  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
andrzej marecki
(andrzej45)
Wiking
Dużo ludzi rozumie ze bez CO2 nie ma ŻYCIA na planecie ale CIĄGLE jest nas stanowczo za mało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:32  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok