Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wymieniać czy się nie martwić: obalamy mity o polskim prawie jazdy w Norwegii - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Wymieniać czy się nie martwić: obalamy mity o polskim prawie jazdy w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jura gładysz
(jurijgagarin)
Wiking
Przepisy w Norwegi zmuszają obcokrajowców do wymiany dokumętu tak jak by po pięciu latach ludzie nagle utracili zdolność kierowania autem . Śmieszne ale przwdiziwe totalny absurd , niczym nie poparty w rzeczywistych realiach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -20  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wioleta Tondyra
(WiolciaT)
Wiking
a co jeśli mieszkam w Norwegii ale nadal jestem zameldowana w Polsce i mam tam mieszkanie, spędzam tam regularnie kilka miesięcy w roku, jestem w trakcie robienia prawa jazdy w Polsce właśnie, będzie tutaj zupełnie nie ważne, bede musiała powtórzyć cały kurs czy tylko egzamin? Pytałam u źrodła ale pan za biurkiem podrapał sie w głowę i powiedział ze to zależy (ale nie wyjaśnił od czego ) następnie odesłał do strony internetowej, czy ktoś ma podobną sytuacje? czy posiadanie jednak polskiego meldunku jest tu jakąś kartą przetargową?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
Zenek Brzezinski
(zenon32)
Początkujący
Ludzie nie wymieniajcie peawo jazdy jak nie trzeba , ja dostalem mandat ostatnio za predkosc i to ze mialem nasze polskie uratowalo mi to ze nie dostalem zadnych punktów tylko mandfat do zaplaty , a tak normalnie to dostalbym punkty i do zaplaty .Takze zastanowcie sie grubo nim to zrobicie bo jak dla mnie to nie warto
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 16  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
wymieniac trzeba jak masz obywatelstwo norweskie lub pracujesz na tirze ale do zwyklej jazdy w ogole nie trzeba
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Co za bzdury....paszport też mam wymienić na Norweski?.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
3 Posty
Damian J
(damjan031)
Wiking
WiolciaT napisał:
a co jeśli mieszkam w Norwegii ale nadal jestem zameldowana w Polsce i mam tam mieszkanie, spędzam tam regularnie kilka miesięcy w roku, jestem w trakcie robienia prawa jazdy w Polsce właśnie, będzie tutaj zupełnie nie ważne, bede musiała powtórzyć cały kurs czy tylko egzamin? Pytałam u źrodła ale pan za biurkiem podrapał sie w głowę i powiedział ze to zależy (ale nie wyjaśnił od czego ) następnie odesłał do strony internetowej, czy ktoś ma podobną sytuacje? czy posiadanie jednak polskiego meldunku jest tu jakąś kartą przetargową?
Prawo jazdy może otrzymać osoba, która:

osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek;
uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane;
odbyła wymagane dla danej kategorii szkolenie;
zdała z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy wymagany dla danej kategorii.
Ponadto osoba ubiegająca się o prawo jazdy musi potwierdzić przebywanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez co najmniej 185 dni w każdym roku kalendarzowym ze względu na swoje więzi osobiste lub zawodowe albo przedstawić zaświadczenie, że studiuje od co najmniej sześciu miesięcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(szuwarEg)
Wiking
ja dostałem pkt na polskie prawko....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Witam. Podniesiony temat niejako bez sensu , pokazuje że jego autor sam niewiele wie , i szujka potwierdzenia własnych informacji na fo.
1) Norwegia podpisała porozumienie Schengen dawno już temu , akceptując większość przepisów ogólnoeuropejskich, z wyłączeniem przepisów celnych dotyczących transportu (też nie w całości a tylko części).
2) obowiązek wymiany dokumentów jest aktualny tylko w jednym przypadku. W przypadku zmiany obywatelstwa( i dotyczy to obu państw). jednym słowem przepisy paszportowe obu państw nie pozwalają na posiadanie dwóch paszportów, czyli nie tylko paszport ale i dowód i prawko masz obowiązek wymienić zmieniając obywatelstwo. Nie wiem jak jest w przypadku statusu - rezydenta. ci co zjechali z Anglii mogą więcej powiedzieć .
3) Istnieje możliwość że NORWESKI PRACODAWCA , zażyczy sobie żeby polski kierowca pracujący u niego wymienił prawo jazdy. Najczęściej jest to podyktowane przezornością pracodawcy( kwity RWD- Ratuj Własną Dupę), bo po wystąpieniu z wnioskiem o wymianę prawka na norweski , to do vegwesenów należy obowiązek ( i koszt), sprawdzenia w Polsce , legalności jego wyrobienia. a pracodawca ma pewność ,że ktoś pracuje na legalnym prawku , bez ponoszenia dodatkowych kosztów i fatygi
cdn........................
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok