Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak nie płacić za wizytę u lekarza w Polsce? - Norwegia

Czytali temat:
Agata Biala Iroo Andrzej justa86 (1567 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Jak nie płacić za wizytę u lekarza w Polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Agata Biala
(marzenab5)
Wiking
Z tego co wiem to te druki dotyczą osób żyjący w systemie pendler
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Piotr Kruszewski
(kafes999)
Wiking
Ja załatwiłem wszystkie formalności: najpierw tu dostałem pismo z Helfo oczywiście wysłali na Polski adres, później tam trzeba iść do NFZ i to dostarczyć im, czeka się od 4 do 6 tygodni i później chodzi się z potwierdzeniem na kartce, że jest się ubezpieczonym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
bob norek
(bob74)
Początkujący
agatabb napisał:
Z tego co wiem to te druki dotyczą osób żyjący w systemie pendler
z tego co napiasane w tym artykule tez tak wynika...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
217 Postów
El Mundo
(Matiboy)
Stały Bywalec
rtykuł to reklama głupiej firmy , czyli jak wyłudzić kase od głupich Polaków za coś co należy im się za darmo. Moze Moja Norwegia zaoferuje jeszcze pomoc przy wycieraniu dupy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
A jak sie ma do tego tzw europeisk helsetrygdkort ? Ktos korzystal moze ? Czy ta karta nie wystarcza?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
MAGDALENA PIOTROWSKA
(madziula_d)
Wiking
"Wystarczy złożyć wniosek o druk E-106 bądź E-109. Zarówno jeden jak i drugi dokument dotyczy nie tylko ubezpieczenia osoby pracującej w Norwegii, ale także członków jej najbliższej rodziny, czyli dzieci i współmałżonka. E-106 obejmuje osobę, która przebywa za granicą oraz jej rodzinę, która mieszka w Polsce. Natomiast E-109 otrzymują osoby, które mieszkają z najbliższymi w Norwegii, ale jeden z członków rodziny przebywa w Polsce"

Czyli mam rozumieć, że jeżeli cała rodzina w sensie mama,tata,dziecko mieszka w Norwegii to nie może liczyć na taki druk! Po co dwa druki, jak dotyczą i tak którzy mają rodziny w Polsce?! Bezsensu!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Różnica między E-106 a E-109 jest następująca. Pierwszy druk potwierdza ubezpieczenie osoby pracującej w Norwegii i jego rodziny w Polsce. Drugi druk potwierdza ubezpieczenie tylko rodziny w Polsce, kiedy osoba wnioskująca na stałe mieszka w Norwegii i nie może bez poważnego powodu przenieść swojego ubezpieczenia poza granice Norwegii.
Zgłoś wpis
8 Postów
Jarek Majewski
(dymeks87)
Wiking
Zgadzam sie w 100%...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jarek Majewski
(dymeks87)
Wiking
*MatiBoy - Zgadzam sie w 100%...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok