Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Norweskie obywatelstwo? Już nie tak chętnie - Norwegia

Czytali temat:
Andrzej sk (704 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Norweskie obywatelstwo? Już nie tak chętnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ja myślę że ten problem jest dla każdego tak głęboko osobisty i indywidualny, że nie należy w ogóle rozpoczynać dyskusji, zwłaszcza emocjonalnej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Ja mam wrażenie ze polacy pracujacy maja takie same prawa jak norwedzy i mniej obowiązków wobec norwegii. Mozna tak samo jak oni pracować, kopowac nieruchomości, robic wszystko. Nie trzeba w razi3 potrzeby wskakiwac w kamasze isc walczyc za norwegje. Ich polityka zadzierania z innymi, stawiania sie ponad wszystkich i jak Usa wyznaczania porzadku swiata, nie podoba sie wielu. Mogo wiec kogos sprowokować. Wtedy Polski paszport sie przyda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Dorota Marciniak
(dorothea65)
Wiking
Największy problem to niejako wyrzec się polskości!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
68 Postów

(olaf1)
Początkujący
jasta zmieniles juz obywatelstwo??????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mocarny Knur
(ulven82)
Wiking
A czy są w ogóle jakieś plusy norweskiego obywatelstwa poza bezwizowym ruchem do USA i możliwością pracy w policji, służbach celnych lub możliwością działalności politycznej? Bo minusów jest sporo m.in koszt norweskich dokumentów, procedury przyznania obywatelstwa, możliwe problemy w Polsce w przypadku spadku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jolanta Skaruch
(jolantaSk)
Wiking
Zadnych problemow w przypadku spadku nie moze byc zarowno w Polsce gdy masz obywatelstwo norweskie jak i w Norwegii gdy masz obywatelstwo polskie. Jezeli dziedziczysz cos to musisz to dostac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
olaf1 napisał:
jasta zmieniles juz obywatelstwo??????

Jasta jest obywatelem swiata, nie musi miec dokumentow!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a zolte papiery
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok