Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Kto może otrzymać becikowe w Norwegii? - Norwegia

Czytali temat:
Anna Hanna geo_ziom_mce (1083 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kto może otrzymać becikowe w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
X Y
(Jufinho)
Początkujący
tacierzynskie ile wynosi ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Jednym z warunków jest czas jaki musi zostać przepracowany przed porodem (adopcją), a wynosi on 6 miesięcy w ciągu 10 miesięcy przed pojawieniem się dziecka Czy w tych 6 miesiacach wlicza sie chorobowe ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Monika Kulińska
(monkul)
Wiking
@pola28 no właśnie też mnie to zastanawia, czy kobieta musi przepracować te 6 miesięcy np. będąc już w ciąży, bo widziałam przypadki, gzdie naprawde ciężarne kobiety (7-8 miesiąc) pracowały jeszcze np w sklepie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
monkul napisał:
@pola28 no właśnie też mnie to zastanawia, czy kobieta musi przepracować te 6 miesięcy np. będąc już w ciąży, bo widziałam przypadki, gzdie naprawde ciężarne kobiety (7-8 miesiąc) pracowały jeszcze np w sklepie

W tym kraju kobiety nie traktuja ciazy jako chorobe i chetnie pracuja dokad moga. W najjaśniejszej juz w pierwszym trymestrze wiekszosc kobiet jest obloznie "chora" tak, ze jedyna szansa na "donoszenie" ciazy jest natychmiastowe zwolnienie i odpoczynek(czytaj opierdalanie sie) w domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
szkoda , ze nie otrzymalam odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
monkul napisał:
@pola28 no właśnie, bo widziałam przypadki, gzdie naprawde ciężarne kobiety (7-8 miesiąc) pracowały jeszcze np w sklepie


taka w 4-5 miesiacu ciazy to jest jeszcze na niby lub tylko teoretycznie ciezarna....


za sama probe zajscia w ciaze juz powinno sie nalezec chorobowe, ile to sie czlowiek musi nameczyc, a litonosz to powinien miec jakies szkodliwe z tytulu pracy w ciezkich warunkach. ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
en kvinne i norge
(enkvinneinorge)
Nowicjusz
Do engangsstønad (becikowe) nie musisz miec wypracowanych miesiecy ani kwoty. To zasilek, ktory otrzymujesz, kiedy nie masz prawa do foreldrepenger (zas.macierzynski).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
chodzi o macierzynski czy w 6miesiacach jest wliczane chorobowe ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
en kvinne i norge
(enkvinneinorge)
Nowicjusz
W tytule jest o becikowym i to mnie zmylilo.

Na stronie NAV jest wyszczegolnione co biora pod uwage jako dochod w okresie wymaganych 6 z 10 miesiecy, przed dniem pobierania swiadczenia.

Du kan få foreldrepenger hvis du har vært yrkesaktiv og har hatt pensjonsgivende inntekt i minst 6 av de 10 siste månedene før stønadsperioden begynner. Årsinntekten din må være minst halvparten av grunnbeløpet (G) i folketrygden. Likestilt med arbeid er perioder du har mottatt:

sykepenger
foreldrepenger
svangerskapspenger
omsorgspenger ved sykdom hos barnet eller den som passer barnet
pleie- og opplæringspenger
dagpenger under arbeidsløshet
arbeidsavklaringspenger
Også andre forhold kan likestilles med yrkesaktivitet. Dette kan være:

lønn fra arbeidsgiver under videre- eller etterutdanning
ventelønn
avtjening av militær- eller siviltjeneste eller obligatorisk sivilforsvarstjeneste
Etterlønn fra arbeidsgiver

zrodlo: www.nav.no/no/Person/Familie/Venter+du+b...drepenger.347653.cms
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok