Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Dariusz R Łukasz xxxxxxxx REVOLVING MOSS0 Marcin P Slawek Slawko krzysztof kowal An B Sylwia Wojcik Marcin D. Ida Sierpniowa maximo stasiek39 (2566 niezalogowanych)
60 Postów
Robert En
(aries)
Początkujący
Mówiłem, że artykuł jest absolutnie niepełny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
aries napisał:
EOS - borgere har ret til sykepenger fra Norge under opphold i eller flytting til andre EOS-land. KILDE: NAV.no

No więc ? Może na to odpowiesz


Tak maja prawo, pod warunkiem, ze zloza wniosek do NAV i dostana zgode na wyjazd
Caly czas maja prawo

Mężczyzna opowiada, że jeden z norweskich lekarzy polecił mu udanie się do Polski i przebadanie się na miejscu.

-Mój uraz jest nietypowy, polscy lekarze częściej spotykają się z takimi przypadkami. W szpitalu powiedziano mi, że trzeba się pospieszyć z operacją, jeśli bym zwlekał z tą decyzją, przestałbym chodzić.

Po operacji Kowalski wrócił do Norwegii, przedłużył zwolnienie lekarskie i rozpoczął rehabilitację u fizjoterapeuty. Wtedy też NAV wysłał mu decyzję o zaprzestaniu wypłacania zasiłku.

-Bardzo mnie to zaskoczyło. Dlaczego operacja w Polsce wpłynęła na zmianę decyzji?


Tak opowiada sam zainteresowany. ani slowa o tym, ze dostal zgode z HELFO, ani slowa o tym, ze dostal zgode z NAV.... Dziwne, ze sam tak waznych informacji nie podaje i kazdy moze sobie pomyslec, ze poprostu przekombinowal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(dariopol)
Wiking
Moje zwolnienie lekarskie skończyło się 16 grudnia 2012 po trzech miesiącach choroby do dzisiaj nie dostałem nawet jednej korony .Wszystko jest z papierami ok tylko czekają na pismo z zus ponieważ w 2011 w miesiącu kwietniu zapłaciłem zus w Polsce i podatek w Norwegi.
Więc czekam sześć i pół miesiąca bez pieniędzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
dariopol napisał:
Moje zwolnienie lekarskie skończyło się 16 grudnia 2012 po trzech miesiącach choroby do dzisiaj nie dostałem nawet jednej korony .Wszystko jest z papierami ok tylko czekają na pismo z zus ponieważ w 2011 w miesiącu kwietniu zapłaciłem zus w Polsce i podatek w Norwegi.
Więc czekam sześć i pół miesiąca bez pieniędzy


Mozesz wyjasnic, jaki zwiazek ma zaplacony zus w Polsce, w 2011 roku, z Twoim zasilkiem chorobowym w Norwegii w 2012r. ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(on34szn)
Wiking
Ja miałem prawie identyczną sytuację - i NAV olał mnie identycznie ( chociaż ja mam stały meldunek oraz stały nr personalny). Ich argumentacja była totalnie debilna - nie pracowałem w Norwegii przez ostatnie 3 lata - a na ich stronie www.nav.no są podane warunki (nic o takim okresie nie piszą) które spełniłem i tak h...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a dlaczego nie pracowales ostatnie 3 lata?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jasta102 napisał:
a dlaczego nie pracowales ostatnie 3 lata?
Był na zasłużonych Wakacjach w Kraju nade Wisło...ooo...ooo...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ale cham chcial rente z NAV
chociaz od 3 lat tu nie pracowal
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Ewa Elo
(efcix)
Wiking
"Każdy ponad każdym – skurwysyn - innego traktuje jakby był niczym, wszyscy najmądrzejsi – jebani - myślą chyba, że są wybrańcami..."
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Marcin Polskie
(maxsimusganjus)
Wiking
Jesli moge Wam cos poradzic. Na spotkania bierzesz telefon z dyktafonem, na początku rozmowy kładziesz na stół oczywiście informując, ze rozmowa jest nagrywana.
Nauczony doświadczeniem o dłuższego czasu tak robię. Norwedzy w urzędach staja się nagle baaardzo pomocni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok