Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
agnieszka chodnicka Anna Habinska *Michal M Łukasz Wolak konrad1990 janusz 33 Łukasz Ch krakusik Olek123 burek22 burek22 budowlanka55 ludek (3116 niezalogowanych)
1 Post
marcin robak
(marcin1)
Wiking
Ja pracuje po 15h żeby moje podatki brały nieroby z "dagpenger",a jestem niewolnikiem C+E i niewstydze się tego że w nocy pilnuje parkingów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
patim napisał:

kazdy wie ze mozna miec tylko 150 nadgodzin w roku

kto ci to błaźnie powiedział
ciut więcej to i ja miałem, bo kazali
a chyba nikt mniej ode mnie nie miał
a wiem, że i po ponad 500 mieli
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
patim napisał:gabriel to prowokacja
lewe konto zalozone na otwarcie forum
kazdy wie ze mozna miec tylko 150 nadgodzin w roku

W pracy na turnusach nie ma Nadgodzin , ponieważ wszystko jest później wybierane jako wolne jednak z dalszą ciągłością pracy ...
---
Dlatego są turnusy 2/1 .... 3/4 ... i tak dalej ...
---
Sam w tamtym roku przepracowałem wciągu 4 tygodni 230 godzin a później miałem wolne tak długo aż się godziny wyzerowały ... do 160 t/ m .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@Gabriel: Zeby byla jasnosc to uzupelnij czy "jak wiesc gminna niesie" jest goralem, czy moze sam sie do tego przyznal. Bo jesli Slowianin to banderowiec.

A jesli goral z "goralenvolk" toz to przeciez Polsko-jezyczny giermaniec wtracajacy sie do spraw Polski i Slowian. I wszystko co mowi mozna dopisac anty-Polskiemu nastawieniu giermancow....

Po prostu gierman pluje na Slowian i ot cale wyjasnienie: pl.wikipedia.org/wiki/Goralenvolk

Poprostu dowod na to iz gierman jest odwiecznym wrogiem kazdego Slowianina. Wiec kwestia bardzo istotna i nadajaca inne znaczenie dyskusja na forum.

PS. Co do nadgodzin to jesli szef zlozy podanie to mozna w normalnej pracy rocznie miec 400 nadgodzin.

www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=78157

Overtidsarbeid etter tillatelse fra Arbeidstilsynet

Arbeidstilsynet kan etter søknad tillate utvidet overtidsarbeid i særlige tilfeller på:

-inntil 20 timer i løpet av 7 dager.
-inntil 200 timer i løpet av en periode på 26 uker.

Overtidsarbeid innenfor de ovennevnte grenser kan bare pålegges arbeidstaker som er villig til det.

Maks grense innenfor 52 uker skal aldri overstige 400 timer.


Do tego flexitid jest uznawane za cos "inakszego" niz overtid i tego mozna nabic 24 dni robocze wolnego. Aha i 400 godzin overtid to jesli normalny czas pracy to 8 godzin bo jesli 7,5 godzin to mozna jeszcze wiecej overtid. Powyzsze zasady oczywiscie niedotycza szefow (nawet na panstwowej posadzie) oraz osob prowadzacych wlasna dzialanosc gospodarcza. Sa rowniez specjalne zasady dotyczace lekarzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
a na czarno to jeszcze wiecej mozna
albo niech firme otworzy

i wali na 2 etaty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@Patim: A co niby ma ktos robic w Norwegii jesli moze legalnie to pracuje ile sie da i na ile ma klientow/mozliwosci w pracy od szefa. Tu nie ma co robic poza pozyskiwaniem kapitalu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
AA BB
(Mistrzxyz)
Wiking
Ej barany jak jest artykul to chyba logiczne jest ze komentarze jakie ludzi e pod nim zamieszczaj powinny tyczyc sie wlasnie jego. A nie tak jak wy zasmiecacie - chcesz jeden z drugim to wypowiedz sie madrze jak czlowiek. Co to w ogole ma byc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów

(LenaGutkowska)
Nowicjusz
Prawda stara jak świat.... w jedności siła.
Myślę jednak, że każdy z nas zna przypadek, gdy wszyscy psioczą, a jak przyjdzie do rozmowy z pracodawcą to zostaje jeden do walki, a reszta ogony pod siebie i siedzi w kącie udając zadowolenie. Spotkałam się nawet, że donoszą na kolegę buntownika do pracodawcy. Każdy pracodawca oczywiście to lubi. Donosisz, to znaczy dbasz o firmę!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Na temat to juz mowilem prawo popytu i podazy. Jesli jest wieksza podaz pracownikow niz popyt na ich uslugi to jest to rynek pracodawcy a nie pracownika wiec i pracodawca ma mozliwosci ustalania zasad (o ile socjalisci zdegenerowanym prawem go nieogranicza).

To samo dzieje sie na gieldzie. Mozecie sie przygladac uwaznie kursowi Funcomu bo wczoraj jak podalem informacje bylo 5,33

Tak zeby nikt nie mowil ze bycie kapitalista to dla "jakiejs elity" i ze kazdy czlowiek to nie moze zostac etc. jak to socjalisci maja w zwyczaju Kazdy moze byc kapitalista

Za chwile skonczy sie "Matching Halt" pojawi sie nowa wiadomosc i zobaczycie co sie stanie z kursem akcji Uroki kapitalizmu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Imperator1988 napisał:

PS. Co do nadgodzin to jesli szef zlozy podanie to mozna w normalnej pracy rocznie miec 400 nadgodzin.

www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=78157

Overtidsarbeid etter tillatelse fra Arbeidstilsynet

Arbeidstilsynet kan etter søknad tillate utvidet overtidsarbeid i særlige tilfeller på:

-inntil 20 timer i løpet av 7 dager.
-inntil 200 timer i løpet av en periode på 26 uker.

Overtidsarbeid innenfor de ovennevnte grenser kan bare pålegges arbeidstaker som er villig til det.

Maks grense innenfor 52 uker skal aldri overstige 400 timer.


tylko zapomniales ze ma byc 10 godzin przerwy pomiedzy jednym dnim pracy a drugim

wiec sie nie da robic 15/24
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok