Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Portret polskiego imigranta według Aftenposten - Norwegia

Czytali temat:
krzysztof kowal (2496 niezalogowanych)
2 Posty
Anita Suchorowska
(Anita_21)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Portret polskiego imigranta według Aftenposten
Bravo dla Janusza. W końcu ktoś mówi głośno, że są Polacy co pracują w Norwegii uczciwie. Może stopniowo będziemy postrzegani pozytywnie przez norweski naród. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
nie znam nieuczciwie pracujących Polaków wszyscy ciężko uczciwie pracują w Norwegii , pani Anito.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zaczynam być dumny, że jestem Polakiem
Chciałem pokazać , że w Norwegii są Polacy, którzy pracują i mieszkają w miarę normalnie.

Przez siedem lat życie Janusza Adamczyka wyglądało w ten sposób: 10 dni pracy jako kierowca autobusu w Norwegii i trzy do pięciu dni u rodziny w Polsce. I znowu 10 dni pracy w Norwegii.
W sumie dwunastu sąsiadów pana Adamczyka wyjeżdża do pracy w Norwegii, Niemczech, Anglii i Irlandii.

- Rozsądnie wydajemy pieniądze i staramy się inwestować w przyszłość i w nasze dzieci. To dlatego pracuję w Norwegii, mówi Janusz.
Janusz zamierza osiedlić się w Norwegii na stałe,
i dlatego buduje dom na polskie wsi
kiedy kredyt na dom zostanie spłacony za jakieś dwa lata.

dość wasza mać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Ślepi ...Ślepi... Głupcy czym to się różni od Brakkefolket inni bohaterowie???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(PiotrKobialka)
Wiking
No niezle go przycisnelo ,ze musial wyjazdzac za chlebem majac splacone mieszkanie w Krakowie i dom poza miastem. Prawdziwa bieda. Pokazcie mi inna nacje tak pazerna na kase jak nasza hahaha....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
norweskie szmatlawce,zyc nie moga bez Polskich emigrantow!
Zakochali sie,czy jak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
hipokryzji norweskiej ciag dalszy
norwedzy pisza i wszyscy to czytaja
Dzięki norweskiej pensji wybudował i wyposażył duży, wygodny dom.

a w rzeczywistosci do postawili z kredytu ktory w wiekszosci splacili
Beata jest pielęgniarką specjalistyczną i pracowała na pełnym etacie, ale na koniec każdego miesiąca nasze konto było puste. Zaczęliśmy się martwić kredytem,


Brakuje kursów językowych, programów integracyjnych, przecież nikt z nas nie chce od tego kraju nic za darmo

chyba dla norwegow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
marcin pawlak
(marcinpawlak)
Wiking
hhhmmm - Jasta powoli olsnienia dostaje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Sebastian napisał:
Ślepi ...Ślepi... Głupcy czym to się różni od Brakkefolket inni bohaterowie???

A choćby tym ze Janusz posługuje sie norweskim mieszka w normalnym mieszkaniu i nie pije leski z mlekiem lub wody zaraz po pracy na balustradzie :-p
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Bardzo dobry reportaz panie Januszu,w koncu pokazal pan ,ze jest wielu obywateli polskich ,ktorzy pracuja uczciwie sama jestem obywatelka mieszkajaca od 6 lat w Norwegii i bardzo jestem zadowolona z tego iz mam stala prace,dom i dobra sytuacje ekonomiczna,ktorej na pewno nie miala bym w Pl.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok