Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
daniel pawelec Natalia P. Krystyna Zielona monika norge Mooni89 (4415 niezalogowanych)
1 Post
Agnieszka ...
(amazonis)
Wiking
Iena1 odnioslam sie do artykułu , a nie do komentarzy i doświadczeń innych , a ty jak chcesz sie wyrzywac to znajdź sobie inne pole do popisu , a nie wyskakujesz z krytyka mojej wypowiedzi bez podstawnie ! Napewno nie ty jetes od tego , żeby zwracać mi uwagę! Nikogo nie skrytykowalam i wierzę, ze te przypadki nie były przyjemne ... I współczuję! Ale odnosilam sie do artykułu! Poza tym zastanów sie kilka razy nim następny razem zaczniesz prawic komuś takie "mądrości" , jak w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi ...bo to nie było ani śmieszne, ani imponujące... raczej żałosne...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
96 Postów
Początkujący
pewnie tez zostane skrytykowana za to co napisze ale zgadzam sie z amazonis, spotakalam sie nie z jedna juz osoba co nagaduje na norwegow i norwegie, ciagna pieniadze od panstwa, sciagaja zony na same porody zeby dostac kase a potem placza ze sa zle traktowani. Tez nie chce obrazac tu nikogo ale znam takie przypadki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Agnieszka ...
(amazonis)
Wiking
Ania_86 zgadzam sie w 100 procentach z Twoją wypowiedzią! Jeśli zdecydowaliśmy się żyć w Norwegii to powinniśmy mieć też trochę pokory... I nie narzekać na "wszystko" tylko cieszyć się , że mamy możliwośc godnego życia, a tym co ciągle jest źle ...myślę ze im zapewne w Polsce było by "lepiej" ! Aczkolwiek też znalazło by się wiele do życzenia... Np. Nietrzeźwi lekarze odbierajacy porody, kolejki do lekarzy, brak badań w ciąży ( rzecz jasna jeśli mówimy o NFZ), bo tu narzekamy na opiekę lekarzy w ciąży ... Tyle, że w Polsce żeby mieć fachową opiekę trzeba słono co miesiąc płacić lus każde dodatkowe badania ... Tu też można chodzić w ciąży prywatnie , słono co miesiąc płacić a drogie panie będziecie miały najlepszą opiekę pod słońcem ! Więc niedorzecznym jest porównywać!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Brak krytycyzmu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Nina Rabkiewicz
(Nina25)
Wiking
"...sciagaja zony na same porody zeby dostac kase..."

Nie trzeba tu rodzić żeby dostać pieniądze na dziecko. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Nina25 napisał:
"...sciagaja zony na same porody zeby dostac kase..."

Nie trzeba tu rodzić żeby dostać pieniądze na dziecko. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


Rodzinne tak, ale zeby dostac becikowe, to trzeba urodzic w Norwegii, a wczesniej zalatwic legalizacje pobytu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Agnieszka ...
(amazonis)
Wiking
Żeby otrzymać jednorazową pomoc tzw. Wyprawkę, Porod musi sie odbywać w Norwegii !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
96 Postów
Początkujący
mi nie chodzilo o rodzinne, tylko o becikowe ktore nie jest male, kazdy kto tu rodzi wie co i jak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Nina Rabkiewicz
(Nina25)
Wiking
z tego co mi wiadomo potrzebne są tylko 3 dokumenty : pozwolenie na stały pobyt, numer personalny i tłumaczenie przysięgłe karty ciąży lub karta ciąży na unijnym druku. I tyle. Wiem bo jestem teraz w takiej sytuacji. Znajoma również rodziła w Polsce niecałe 3 lata temu i nie było problemu żeby załatwić becikowe w taki sposób.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Nina Rabkiewicz
(Nina25)
Wiking
Oczywiście karta ciąży jest potrzebna tylko w przypadku ubiegania się o becikowe od 26 tyg. ciąży. Jeśli załatwiamy je po porodzie potrzebny jest tylko akt urodzenia dziecka. I tyle moje drogie panie. Nikt nikogo nie musi ściągać na sam poród. Nie zmienia to jednak faktu że kobieta musi być tu legalnie i mieć na to dokumenty...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok