Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Straszny poród w Norwegii? - Norwegia

Czytali temat:
daniel pawelec Natalia P. Krystyna Zielona monika norge Mooni89 (4450 niezalogowanych)
96 Postów
Początkujący
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Straszny poród w Norwegii?
rodzilam 2 razy w Stavanger 1 porod z komplikacjami ale bardzo wszystko mile wspominam lekarz sie odrazu pojawil, wszyscy wszystko fajnie tlumaczyli itp, 2 porod to byla pestka tu nawet nie ma co pisac, ale opieka podczas ciazy ma duzo do zyczenia, podczas 1 ciazy mialam fajnego lekarza dal zwolnienie nawet sie nie zastanawial, podczas 2 ciazy lekarka mowila tylko ze ciaza to nie choroba a ja doslownie umieralam z bolu nie moglam sie ruszac itp, zwolnienia nie dostalam tylko musial z pracy zrezygnowac :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
240 Postów
Ewa M.
(toja)
Stały Bywalec
W Norwegii to żyje sie PRAWIE jak za komuny!!!!!.Ja urodziłam 3 dzieci z czego pierwsze w Polsce i jestem zadowolona z porodu i w Norwegi i w Polsce.Wydaje mi się że Norwegia jest lepsza jeśli chodzi o sam poród,ale opieka w czasie ciąży to dla mnie katastrofa w Norwegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(tigarch)
Wiking
Pisze jaka maz kobiety, ktora rodzial pierwsze dziecko w Norwegii i rownolegle, mozna powiedziec byla prowadzona przez ginekologa w PL i... lekarza pierwszego kontaktu, Polaka zreszta (ze nazwiska nie wspomne, bo wstyd!) w Norwegii. Bylem z zona na wszystkich wizytach i tam i tu, lacznie z poloznymi. I ze wzgledu na jezyk i z ciekawosci, aby mi zona, ani nikt inny kitu nie wciskali na "dobrze" lub "zle, powiem tak, jesli jestem chory ja lub zona - lecimy do PL, jesli bedziemy mieli drugie dziecko, to na okres ciazy i porodu wysle zone do prywatnej kliniki... w PL!!! Moge napisac ksiazke o Norweskim szpitalu we Fredrikstad i jego obsadzie, gdzie od sprawy sadowej przeciwko tej bandzie potworow dzielila mnie nieznajomosc realiow i dokuczliwy brak kasy na adwokata. Impertynencja i brak empatii, to jeszcze nic! Moja zona o maly wlos nie zeszla, bo debil lekarz przy cesarskim cieciu za pierwszym podejsciem nie wyjal calego lozyska!!! Bylem w szpitalu caly czas i nawet na sali porodowej, wiec wiem jak bylo. Gdyby nie te dobre zarobki i mozliwosc rozwoju zawodowego to juz bym byl z powrotem na Islandii!!!Tyle w temacie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
victoria L.
(Verang)
Wiking
zgadzam się w 100% i jest mi przykro ze i Pana żona musiala tego doswiadczyc.
Klinika w Bergen jest chyba jeszcze gorsza... i mam na mysli lekarzy bo sredni personel byl bardzo pomocny i miły.
Lekarze ginekolodzy tutaj to masakra!!!!!!!!!!! nawet mi sie nie chce pisać do czego próbowali mnie zmusic i jak sie mną"opiekowali".
Pop.... ich kompletnie, poszli za daleko w strone natury i są tak prymitywni w swoich metodach ze szok! Co chwilę naglasniana jest jakas tragedia ktora sie zdarzyla w wyniku blędow i zaniedbań w KK w Bergen , niemowlęta umierają bo nie chca robic cc.
I ja tak samo - leczyc się latam do PL!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Lysek Spre
(Pinki07)
Wiking
Mozna by dyskutowac i dyskutowac. Prawda jest taka ze jak i w Norwegi jak i w Polsce znajda sie ludzie ktorzy przezyli nie mile sytuacje w zwiazku z porodem. No i zawsze ktos bedzie sobie chwalil Norwegie a ktos mp Polske lub inny kraj. Po co ten caly szum?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Lysek Spre
(Pinki07)
Wiking
Moja zona rodzila w Oslo w Rikshospitalet i miala komplikacje pod koniec 9 miesiaca. Opieke jaka zapewnil jej szpital byla super i nie mam za bardzo sie czego czepiac mimo ze bylo duzonerwow i emocji. Porod po 10 godz skonczyl sie cesarkim cieciem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Beata M
(aga113)
Wiking
Rodzilam w Norwegii i naprawde milo wspoinam, napewno lepiej niz w Polsce. pozdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Justyna J...
(jo_celyne)
Wiking
Ja rodziłam w Kk w Bergen i bardzo miło wspominam. Miałam cc bo dziecko było w niewłaściwej pozycji i lekarze stwierdzili że jest zbyt duże ryzyko rodzić naturalnie. Nikt mi nie kazał na chama rodzić naturalnie...wręcz przeciwnie. Lekarze i położne ciągle powtarzali że zdrowie dziecka jest najwazniejsze. Opiekę przed jaki i po porodzie miałam naprawdę bardzo dobrą. Także ja jestem zadowolona.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Keri H
(keri103)
Wiking
Mieszkam w Bergen 10 lat. Ci, co przyjechali tutaj na poczatku pamietaja doktora Kolmana. Polak. On byl tutaj lekarzem kilka lat. On zawsze mi mowil. PAMIETAJ!!! Jakas operacja, porod.........uciekaj do polski, bo tutaj moga Cie zniszczyc. Oczywiste jest, ze nie zawsze jest zle, ale chyba tych minusow jest tutaj wiecej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
A M
(aska30)
Wiking
Witam

Mam pytanie odnośnie badań u ciężarnych w Norwegii. Czy badanie na toxoplazmozę zleca lekarz dobrowolnie jako badanie podstawowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok