Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
PIOTR MARCINKOWSKI bodek300 b Jan Maryjan Katarzyna BabciaAmarki krzysztof kowal anna janikowska janikowska (2150 niezalogowanych)
409 Postów

(flink)
Wyjadacz
gosik72 napisał:
Ja moj drogi akurat pracuje w norweskiej,solidnej firmie,i nie narzekam na zarobki,ale wiem co sie dzieje wokol mnie,wystarczy sie rozgladnac....

co to znaczy solidna firma?? mialem wrazenie ze w twoim pierwszym poscie narzekalas nie wspominajac o rozglaaniu sie i Lindemans dobrze podpowiada nikt nikomu broni do skroni nie przystawia, a ktos musial pokazac nordmanom ze mozna robic 3razy szybciej za 3razy nizsza stawke
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
znam norwega co inaa stawke proponuje ,a jak do wyplaty to sie okazuje ze umowa nie zgloszona i kasa do reki a istawka znacznie mniejsza

i jeszcze bezczelnie powie

lepiej zarobic malo a zarobic ,niz siedziec w domu i nic nie miec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
a gdzie pracuje Lindemans i za jaka stawkę ? znajoma pracuje w sykehjemie za 135 nok na biało, druga znajoma za pracę w szkole dostawała często po wykłóceniu się 300 koron a chcieli jej płacić 160 jako nauczycielce w państwowej szkole z nostryfikowanym dyplomem w Norwegii , znajomy pracuje na budowie dostaje 160 minus podatek ,znajoma pracuje jako sprzątaczka na biało dostaje 150 brutto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
chcieli jej płacić 160 jako nauczycielce w państwowej szkole z nostryfikowanym dyplomem w Norwegi
bo to pewnie tez rowniez zgodne z prawem norweskim/prawo jente/

tylko trzeba zeby sie zgodzila

norwegowi pewnie proponowali 360 bo to rowniez zgodne z prawem norweskim

jak by miala meza norwega i siedziala tu 8 lat to i socjal by dostala za brak znajomosci jezyka norweskiego albo depresje i inne syndromy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Socjal komuszki z AvgiftsPartiet znow klamia. Carl I Hagen powiedzial w wywiadzie ze bardzo docenia prace szwedzkich i polskich pracownikow. A problemem sa muzole i imigranci z poza Unii.

A niskie stawki dla proletariuszy, przeciez to oczywiste Norwegia jest czescia swiata wiec musi sie dopasowac do tego ze praca proletariusza jest malo warta gdyz proletariuszy jest jak to mowia ruscy mnogo i mozna ich sprowadzic do prostych prac chociazby z chin. Niewidzialna reka rynku naturalnie reguluje place wedle tego jaka jest podaz na pracownikow. Jesli operatorow lopaty i konwerwatorow powierzchni poziomych jest od groma na calym swiecie a takiej pracy mniej to normalne ze nikt nie bedzie placil takowym proletariusza wysokich stawek.

Wartosciowi sa pracownicy wykwalifikowani ktorych jest malo a na ktorych podaz jest duza oraz innowacyjni kapitalisci ktorzy rozwijaja gospodarke.

Lenin jest juz dawno sztywny i niewstanie, kapitalizm niebawem dzieki globalizacji zapanuje swobodnie na calym swiecie i wreszcie wszystko bedzie tak jak byc powinno. Pan panem a proletariusz proletariuszem. Operator lopaty w Norwegii nie jest nikim wiecej od operatora lopaty w Polsce. A np. inzynier (o uzytecznej specjalizacji) tu i tu jest wykwalifikowana jednostka i kims wartosciowym na kogo prace jest podaz. I juz niedlugo globalny kapitalizm brutalnie ukroci socjalizm i stawki z ksiezyca dla prostych proletariuszy zarowno w Norwegii jak i innych krajach a mam nadzieje ze szczegolnie w tfu niderlandach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
baga napisał:
a gdzie pracuje Lindemans i za jaka stawkę ? znajoma pracuje w sykehjemie za 135 nok na biało, druga znajoma za pracę w szkole dostawała często po wykłóceniu się 300 koron a chcieli jej płacić 160 jako nauczycielce w państwowej szkole z nostryfikowanym dyplomem w Norwegii , znajomy pracuje na budowie dostaje 160 minus podatek ,znajoma pracuje jako sprzątaczka na biało dostaje 150 brutto.

Ty ksiazke o mnie piszesz ?
Nie pytaj lepeij o moja stawke godzinowa, bom nie zwykla sie chwalic, a Tobie moze sie zrobic przykro Mam stala pensje roczna (zgodna z "widelkami", podzielona na 12 wyplat. Poniewaz moj etat jest lekko specyficzny i godzin stricto w pracy jest sporo mniej niz standardowe 39, to moja stawka godzinowa na prawde moglaby byc dla Ciebie trudna do "przelkniecia"
Wielokrotnie wypytujesz o moje prywatne sprawy, doprawdy nie pojmuje dlaczego Tym bardziej, ze juz klika razy Ci pisalam, ze Twoje prywatne zycie mnie w ogole nie interesuje. Odnosze sie jedynie do Twoich wypowiedzi na forum, ale Ty uparcie drazysz moje prywatne zycie


Jesli chodzi o szkoly, czy inne jednostki podlegajace pod gminy, to tam sie nikt o nic nie wykloca. Tam sa okreslone taryfy wedlug ktorych oplacani sa konkretni pracownicy.

W praywatnych jednostkach, na ile sie zgodzisz, tyle masz . Nikt nikogo do niczego sila nie przymusza. Dlatego wlasnie, jak wiesc na forum niesie, niektorzy nieszczesnicy pracuja za przyslowiowa jalmuzne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
pochwal się ,, nieszczęśnikom,, jaką masz stawkę a nie,, jałmużnę,, może to,, przełknę ,,( w prywatnej firmie czy państwowej) ,może ludzie się przekwalifikują na taką sama pracę jak twoja i będą godziwie opłacani przez nieuczciwych Norwegów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
dokładnie tak Patim Prawo Jante i wszystko jasne od razu pokazują gdzie miejsce w szeregu, life is brutal full of zasadzkas jak mówią starzy Indianie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
baga napisał:
pochwal się ,, nieszczęśnikom,, jaką masz stawkę a nie,, jałmużnę,, może to,, przełknę ,,( w prywatnej firmie czy państwowej) ,może ludzie się przekwalifikują na taką sama pracę jak twoja i będą godziwie opłacani przez nieuczciwych Norwegów

Rozczaruje Cie, wscibski czlowieku, ale to forum jest jest ostatnim miejscem, gdzie mialabym ochote na osobiste zwierzenia Instytucja, w ktorej pracuje podlega gminie. Krotko mowiac panstwowa robota . I nie pieprz juz tych smetnych kawalkow, ze moze ludzie sie przekwalifikuja itp...Ci, ktorzy w szkole kamieniami nie rzucali i maja glowe na karku, to pracuja w Norwegii za dobre stawki. Pozostali wola znalezc winnego swojej sytuacji zyciowej i najwygodniej jest wtedy winic tych podlych, nieuczciwych Norwegow. Jest proste wyjscie z tej sytuacji - opuscic ten parszywy, niesprawiedliwy kraj, wrocic do ojczyzny i tam godnie zyc i pracowac za godne stawki u wyjatkowo uczciwych, polskich pracodawcow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Krzysztof Ptak
(KrzysztofPtak)
Wiking
Polowa z tu wypowiadajacych sie zapewne nawet nie potrafi sie dobrze porozumiec z Norwegiem. W kazdym kraju znajdzie sie jakas kur**, to normalne. Norwedzy nie przepracowuja sie to fakt, lecz przez tyle lat nie spotkalem sie z tym by jakis Norek gonil jakiegos Polaka. Wiadomo kto jest normalnym czlowiekiem nie bedzie robil "po norwesku", Nie szanuja Nas ?? Chyba ze lduzie odpierda*** fuszere to moze i Was nie szanuja, po kazdej skonczonej robocie wrecz caluja po rekach. Nie chca sie uczyc od Nas ?? Wiele razy spotkalem sie z tym jak Norweg chcial zasiegnac rady, lub pytal czemu tak a nie tak jak robia zazwyczaj Norwedzy, nikt nie zmuszal mnie nigdy by robic dokladnie system jak Oni. Ludzie badzcie wporzadku dla Norkow, nie odpierdzielajcie fuszery a i Oni beda szanowac Was i Wasza prace. A tak na marginesie chyba wiekszosc w ogole nie zrozumiala przeslania tego art.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok