Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8 miesięcy w Norwegii - blog polskich studentów - Norwegia

Czytali temat:
(448 niezalogowanych)
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu 8 miesięcy w Norwegii - blog polskich studentów
a gdzie studenci będą mieli praktyki ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
320 Postów
65 78
(6578)
Stały Bywalec
Jak to gdzie?
Pietro wyzej,z tradycyjnie pijanymi norwezkami!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Wiadomo jaki jest stereotyp – większość naszych rodaków znajduje zatrudnienie w branży budowlanej czy innych zawodach niewymagających wyższego wykształcenia. Często wiąże się to z nadużywaniem alkoholu, braku szacunku dla obcej kultury czy obyczajów. Poznałem np. Polaka, który stracił pracę, ale szczycił się tym, że dostaje pieniądze od państwa.

no sprytne studenty i niegłupie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Agnieszka M.
(AgnieszkaMo)
Wiking
Fajnie, że chłopaki promują nasz kraj w Norwegii. Norwegowie są bardzo ciekawymi ludźmi i okazuje się, że niewiele wiedzą na temat Polski. Kilkakrotnie byłam świadkiem rozmów kiedy Norweg dopytywał się jaki jest NASZ kraj, jak tam jest i słyszał samo narzekanie: "bieda, nie ma pracy, ciężko utrzymać rodzinę i takie tam" I potem powstaje wyobrażenie Polski: pijany Polak z widłami oparty o snopek siana i głodne dziecko, albo że w Polsce to tylko sprzątaczki i budowlańcy mieszkają i najwazniejsze slowo jakie trzeba znać to k..wa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
320 Postów
65 78
(6578)
Stały Bywalec
A propos stereo-typow (w koncu jest ich dwoch!)
Jedno jest pewne: utrwalaja stereotyp studenta-idioty!

- nie wazne co,nie wazne jak,nie wazne po co: byle COS robic!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(StefanPaszkowski)
Wiking
Witam! Miło przeczytać pełen emocji komentarze - tylko motywują do działania

Będąc nazywanym idiotą ciężko się nie odnieść do takich słów. Postaram się merytorycznie odpowiedzieć zamiast rzucać mięsem.

Czy robimy coś odkrywczego? Pewnie nie, ale blog z założenia powstał po to by relacjonować nasz pobyt znajomym i rodzinie - przy okazji może zainteresować kogoś innego, jeśli nie - rozumiemy w 100%. Poza tym blog BesokPolen jest po norwesku i opowiada ogólnie o Polsce, czasem w odniesieniu do Norwegii. Nasz jest po Polsku i opowiada o prywatnych wrażeniach z pobytu za granicą.

Student idiota? Zapraszam na wyższe uczelnie w Polsce bo chyba mimo wszystko jesteśmy powyżej średniej z naszymi pomysłami, inicjatywami itd. Poobrażać kogoś zawsze jednak jest miło

Darmowa wycieczka? Haha - stawki stypendium Erasmusowego nie są niczym tajnym więc mogę śmiało powiedzieć - jest to 500Euro/miesiąc. Gdzie w Norwegii wynajmiesz za to mieszkanie, wyżywisz się? Nie mówiąc o kosztach podróży z Polski itd. To że jest się na praktykach wcale nie oznacza że firma przyjmująca wszystko pokrywa. Poza tym student chcący skorzystać z praktyk sam musi znaleźć firmę, która go przyjmie - nic z nieba samo nie spada. Chcąc jechać na studia też trzeba spełnić określone wymagania (znajomość języka, średnia) i liczba miejsc jest mocno ograniczona.

Z tym podziwianiem - może złe słowo, uważają po prostu, że to fajna inicjatywa (nie są tak zakompleksieni jak Polacy), nie lansujemy się bo tego nie potrzebujemy, poczytajcie notki to zrozumiecie.

Szczerze - na myśl nie przychodzi nic innego jak pokaz Polskiej mentalności, chociaż sami nie robimy zbyt wiele, to za to oceniać i komentować uwielbiamy. Przede wszystkim zaś hejtować wszelkie inicjatywy i pomysły.

Tyle w kwestii odpowiedzi, pozdrawiamy!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
320 Postów
65 78
(6578)
Stały Bywalec
No dobra,to niby gdzie te praktyki ?
(pomijajac tradycjnie pijane norwezki,pietro wyzej)

p/s:
idiota to rzucanie miesem....jednak idiota!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Agnieszka M.
(AgnieszkaMo)
Wiking
alexkawa:
Nie mówiłam o studentach Studia kończyłam wieki temu i nie mam pojęcia jak się miewa "dzisiejszy" student i co sobą reprezentuje . Pochwaliłam inicjatywę zachęcania Norwegów do przyjazdu do Polski, przygotowywanie materiałów promocyjnych o Polsce. Nie czytałam ich bloga, nie zamierzam, na hasło "prowadzę bloga" dostaję bólu głowy.
Z wywiadu wnioskuję, że to ludzie otwarci, zadowoleni z przyjazdu do Norwegii. Jedyne co mogę dodać to: bawicie się dobrze chłopaki i miłego pobytu.
Do 6578: Zapomniał co się robi gdy się studentem jest??? Z głową w książkach w piątkowe wieczory siedział???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
320 Postów
65 78
(6578)
Stały Bywalec
Skad ten idiotyczny pomysl (no tak - studentka!) ze 6578 mial cokolwiek wspolnego,z tym cyrkiem co sie zowie - studia?!

Chociaz posrednio i owszem.Co roku wpierdol dla kilku zakow (nosz kurwa,juz lepiej byc: zukiem!) podczas lodzkich juwenaliow!!

Jak juz byc idiota to z wyboru,a nie z wyksztalcenia !!!

Wracajac do tematu.Dwoch pajacow,bawi sie za nie swoje pieniadze,dorabiajac do tego metna ideologie - lansowania polski,przelamywania stereotypow bla.bla.bla...

To pewnie koledzy tzw. redakcji m.n. a te tajemnicze praktyki,to tutaj,na stronie reklamowej p.c.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok