Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Dariusz R Łukasz xxxxxxxx REVOLVING MOSS0 Marcin P Slawek Slawko krzysztof kowal An B Sylwia Wojcik Marcin D. Ida Sierpniowa maximo stasiek39 (2575 niezalogowanych)
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Piotr Kruszewski napisał:
wystarczy dobry prawnik od samego poczatku od tego trzeba było zacząć a nav bedzie zygał zaległe pieniażki , tak to sie odbywa ale tylko przy pomocy prawnej

Tiaaa Sie wie

Szczegolnie wyrzyga te zalegle, jak sobie delikwent postanowil do Polski pofrunac
Ty tez tak kombinuj i ziomkom doradzaj, to wam tez NAV wyrzyga pieniazki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Hołota musi bardzo uważać
jest jakaś sztuczka prawna pozwalająca pośrednikowi z UE zatrudniać tu pracowników spoza Norwegii na okres do 6 miesięcy bez rejestrowania ich w norweskim systemie prawnym
sam mogę tu być jako przykład
pierwsze prawie 3 miesiące tu pracowałem dla firmy irlandzkiej
ona załatwiała mi mieszkanie, wypożyczyła samochód abym mógł dojeżdżać i płaciła w euro na konto w Polszy
przynajmniej po dłuższym szarpaniu przyznali się, że nie jestem ubezpieczony w Norwegii, a tylko przysługuje mi jedynie to co na tą kartę europejską można dostać w nagłym wypadku
miałem szczęście, że wtedy nie spadłem z drabiny
także polaczki zatrudnione przez jakichś pośredników gówno się wam należy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Lukas ..
(luknck)
Wiking
Tez mnie dziwi ta sprawa, cos tu nie tak, sam miałem zwolnienie lekarskie przez pól roku, Nav zwlekał z wypłatą 3 miesiące to zgłosiłem sie po socjal na mieszkanie, jedzenie i dostałem, dlatego mysle ze jasta moze miec racje i koleś ma cos z meldunkiem nie halo, ale chciałbym też zobaczyć jego umowe o prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
luknck napisał:
Tez mnie dziwi ta sprawa, cos tu nie tak, sam miałem zwolnienie lekarskie przez pól roku, Nav zwlekał z wypłatą 3 miesiące to zgłosiłem sie po socjal na mieszkanie, jedzenie i dostałem, dlatego mysle ze jasta moze miec racje i koleś ma cos z meldunkiem nie halo, ale chciałbym też zobaczyć jego umowe o prace.
spójrz tylko na bełkot tego co pisał ten artykuł
Kowalski jest zameldowany w Norwegii od roku 2012.
nie podane czy od początku, czy po wypadku
biorąc pod uwagę, że to polska robota
to w 100% został zameldowany dopiero po wypadku, pewnie jak konto w banku wyrabiał
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Rafał M.
(moon5)
Wiking
Tak, ten artykuł jest niejasny. Ciekawsze to jest w kontekście tego że nie ma notki że jest to tylko tłumaczenie z aftenpostena czy dagbladeta. Czy to Pani artykuł, Pani Agnieszko? Prosilibyśmy o sprostowanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(WiolettaSajan)
Wiking
Fakt ta sprawa nie dość podejrzana. Ja rozchorowałam się poważnie, przebywałam na zwolnieniu lekarskim 2miesiace po czym sama zrezygnowałam z dalszego gdyż czułam się na siłach a żeby wrócić do pracy. Nie miałam żadnych problemów ani z otrzymaniem zasiłku chorobowego ani z pracodawcą. Ktoś tu chyba przekombinował.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Winny biedak! Nie prawo, nie urzędy a pracownik! Jesteście cudownymi oskarżycielami posiłkowymi, proponuje na etat do NAVu, donosy i dowalanie bliżniemu, a co ma mieć lepiej od Was...!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Skoro mu nieprzyjeli sykmelding czyli del-A to znaczy ze lokalkontoret. Tam sie musi serio tym "velferdssosionomer" samozwanczym nudzic albo maja hobby wkurwiac brukerow.... a jak juz ich bardzo wkurwiom to scierwa daja telefon i kompetansekø do forvaltning dzwonia zamiast sie bawic z tym co zrobili.

W Forvaltning wszystko co prawnie ujdzie to sie przyznaje i jest swiety spokoj. Jedyni brukerzy jacy avslag maja to gdy mozna w vedtak jak krowie na rowie podajac lovtekts, rundskriv oraz fast praksis wyslac, bo jak taki dostana to tez niedzwonia. A ostatnio wredne lokal kontor odwrotnie zeby nazlosc zrobic wmawiaja niektorym ze cos moga dostac np. "chorobowe od stønadu przejsciowego "overgangsstønad" jesli wczesniej przed stønadem pracowali z lepsza pensja....." i tego typu kawalki zebysmy pol godziny tlumaczyli brukerowi jakie jest prawo i ze niemozna go zlamac bo riksrevisjonen bedzie i ze jak pojdzie do lokal kontor spowrotem to niech poprosi zeby mu wynalezli paragraf ktory umozliwia te "obiecane" swiadczenia

Przy takich sprawach powinno byc zawsze dopisane ze to NAV Lokalt robi szopke bo uznaje w zaleznosci od humoru veiledera. Bo w Forvaltning to dziala wszystko sprawnie podobnie w Klageinstans. Conajwyzej moze powoli troche trwa produkcja ale to normalne u norskow ze niechca sie przemeczac a innym niepozwola zeby niewygladalo ze oddzial spi a jedna osoba robi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Justyna Dobrowolska
(JustynaADVOKATFULLMEKTIG)
Wiking
POLSKOJEZYCZNY PRAWNIK VESTFOLD
Justyna Dobrowolska
advokatfullmektig MNA

Advokatfirmaet Hesselberg
Postboks 286, 3251 Larvik
+47 934 33 851 | +47 33 18 10 02
jd@advokatfirmaet-hesselberg.no
Prinsipal: advokat Alexander Hesselberg
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
Imperator1988 napisał:
Skoro mu nieprzyjeli sykmelding czyli del-A to znaczy ze lokalkontoret. Tam sie musi serio tym "velferdssosionomer" samozwanczym nudzic albo maja hobby wkurwiac brukerow.... a jak juz ich bardzo wkurwiom to scierwa daja telefon i kompetansekø do forvaltning dzwonia zamiast sie bawic z tym co zrobili.

W Forvaltning wszystko co prawnie ujdzie to sie przyznaje i jest swiety spokoj. Jedyni brukerzy jacy avslag maja to gdy mozna w vedtak jak krowie na rowie podajac lovtekts, rundskriv oraz fast praksis wyslac, bo jak taki dostana to tez niedzwonia. A ostatnio wredne lokal kontor odwrotnie zeby nazlosc zrobic wmawiaja niektorym ze cos moga dostac np. "chorobowe od stønadu przejsciowego "overgangsstønad" jesli wczesniej przed stønadem pracowali z lepsza pensja....." i tego typu kawalki zebysmy pol godziny tlumaczyli brukerowi jakie jest prawo i ze niemozna go zlamac bo riksrevisjonen bedzie i ze jak pojdzie do lokal kontor spowrotem to niech poprosi zeby mu wynalezli paragraf ktory umozliwia te "obiecane" swiadczenia

Przy takich sprawach powinno byc zawsze dopisane ze to NAV Lokalt robi szopke bo uznaje w zaleznosci od humoru veiledera. Bo w Forvaltning to dziala wszystko sprawnie podobnie w Klageinstans. Conajwyzej moze powoli troche trwa produkcja ale to normalne u norskow ze niechca sie przemeczac a innym niepozwola zeby niewygladalo ze oddzial spi a jedna osoba robi


Zastanawiales sie czemu ma sluzyc ta nowomowa? Rozumiem, jezeli cie w jakis sposob dowartosciowuje ale sensu w tym przekazie nie widze zadnego. Jestes chlopcem na "stanowisku" , ktory groteskowo probuje sie dowartosciowac wobec ludzi, ktorych nawet nie zna. Nie bardzo potrafie sobie wyobrazic inny cel jaki ci przyswieca..no moze poza leczeniem kompleksow i zabijaniem samotnosci. Czyzby zapijanie weekendowe nie dawalo rezultatow?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok