Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak udało Ci się zdobyć pierwszą pracę w Norwegi? - Norwegia

Czytali temat:
Kasia Lasota beti46 (697 niezalogowanych)
12 Posty

(twilight83)
Wiking
Jak wam się udało zdobyć pierwszą pracę w Norwegii? jestem ciekawy z jakiego źródła, czy przez znajomych, a może aplikując na ogłoszenia dostępne na nav, internecie. A być może przez agencje? Będę wdzięczny za komentarze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
twilight83 napisał:
Jak wam się udało zdobyć pierwszą pracę w Norwegii? jestem ciekawy z jakiego źródła, czy przez znajomych, a może aplikując na ogłoszenia dostępne na nav, internecie. A być może przez agencje? Będę wdzięczny za komentarze

Su tacy i su tacy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
twilight83 napisał:
Jak wam się udało zdobyć pierwszą pracę w Norwegii? jestem ciekawy z jakiego źródła, czy przez znajomych, a może aplikując na ogłoszenia dostępne na nav, internecie. A być może przez agencje? Będę wdzięczny za komentarze
Wszystko jest uzależnione od tego , jakiej pracy Szukamy / zawód , doświadczenie , i te Inne duperele / .
---
Moim zdaniem , Doświadczenie Innych może być , nieadekwatne do twojej prywatnej sytuacji ...
DELIKATNIE rzecz ujmując .
---
Niemniej ...
---
Moja Pierwsza Praca w Norge , to przyjazd z Polskiej Firmy Konstrukcyjnej , na Projekt pod Oslo . Jako Polski Pracownik na Polskiej Umowie o Pracę w Delegacji Zagranicznej .
---
Kiedy Inni siedzieli i Pili po "ciężkiej pracy" , Ja Jeździłem po OSLO i okolicy i tak znalazłem Drugą pracę , gdy Projekt się skończył i trzeba było wracać z Delegacji do Kraju .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
bylo na finn.no ogloszenie... zadzownilem, umowilem sie na rozmowe, podpisalem umowe... a pytasz, bo??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(twilight83)
Wiking
Szukam pierwszej pracy w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
twilight83 napisał:
Szukam pierwszej pracy w Norwegii.
teraz nic sie nie zmienilo procz podniesionej poprzeczki... teraz duzo obcokrajowcow mowi biegle po angielsku, cos probuje mowic po norwesku... wiec Wy nowi macie teraz wiecej na glowce...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(twilight83)
Wiking
gabriel napisał:
twilight83 napisał:
Jak wam się udało zdobyć pierwszą pracę w Norwegii? jestem ciekawy z jakiego źródła, czy przez znajomych, a może aplikując na ogłoszenia dostępne na nav, internecie. A być może przez agencje? Będę wdzięczny za komentarze
Wszystko jest uzależnione od tego , jakiej pracy Szukamy / zawód , doświadczenie , i te Inne duperele / .
---
Moim zdaniem , Doświadczenie Innych może być , nieadekwatne do twojej prywatnej sytuacji ...
DELIKATNIE rzecz ujmując .
---
Niemniej ...
---
Moja Pierwsza Praca w Norge , to przyjazd z Polskiej Firmy Konstrukcyjnej , na Projekt pod Oslo . Jako Polski Pracownik na Polskiej Umowie o Pracę w Delegacji Zagranicznej .
---
Kiedy Inni siedzieli i Pili po "ciężkiej pracy" , Ja Jeździłem po OSLO i okolicy i tak znalazłem Drugą pracę , gdy Projekt się skończył i trzeba było wracać z Delegacji do Kraju .


Fajnie, że Ci się udało wyjechać w delegacje zagraniczną. Ja aktualnie staram się o pierwszą pracę w Norwegii. Uważam, że pożądany zawód jest ważny, ale jeszcze ważniejsza jest chęć, zapał do pracy, w moim wieku zawsze się mogę doszkolić, przekwalifikować (pracodawca zauważy to w Cv). Dziękuje za dodanie komentarza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów

(wyspiarz)
Stały Bywalec
sporo agencji pracy w Polsce szukają pracowników dla pracodawców Norweskich.ja wpisałem mój zawód + praca w Norwegi w Google i w ten sposób wyjechałem do pracy w Norwegi.mieszkanie czekało,papiery i praca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
B J
(maniuska)
Wiking
Ja przyjechałam tu na zasadzie łączenia rodzin. Kiedy mąż chodził do pracy ja zaczęłam chodzić na kurs norweskiego i miedzy czasie dałam ogłoszenie do lokalnej gazety, że szukam pracy przy sprzątaniu. Najpierw odezwały sie osoby prywatne i sprzątałam mieszkania za 150 nok za godzine. Dzięki temu ze wyrobiłam sobie dobrą opinie sąsiadka sąsiadce polecały mnie i miałam kilka domów które sprzątałam co tydzień. Na pocz atku dogadywałam sie po angielsku i pózniej po mału po norwesku. W miedzyczasie odezwałą sie do mnie firma, ze szuka ludzi do sprzątania szpitala po remoncie. I tak sie zaczeła pierwsza legalna praca. Po tym juz poszło. Wystarczyło 3 miesiace pracy na zlecenie w norweskiej firmie i znalazłam kolejną pracę juz na czas nieokreślony no i pracuje do dziś . Gdy potrzebuje sobie dorobić zawsze daję ogłoszenie do gazety i nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy. Teraz jednak jest jeden warunek, trzeba mówić po norwesku, angielski juz nie wystarcza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(twilight83)
Wiking
Yatsek napisał:
twilight83 napisał:
Szukam pierwszej pracy w Norwegii.
teraz nic sie nie zmienilo procz podniesionej poprzeczki... teraz duzo obcokrajowcow mowi biegle po angielsku, cos probuje mowic po norwesku... wiec Wy nowi macie teraz wiecej na glowce...


Dla języka wyjechałem do Anglii i po roku zdecydowałem, że chcę podzielić się swoim doświadczeniem z pracodawcą w Norwegii. Poprzeczka jest wyższa, będzie większa satysfakcja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok