Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Mroczna historia Halloween - Norwegia

Czytali temat:
arleta_p ... (658 niezalogowanych)
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Mroczna historia Halloween
A w niedzielę w kościele odczytano list Biskupa Szczecińsko Kamińskiego o tym aby zakazać polskim dzieciakom zabawy w Halloween...A ja myślę, że można Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek, czyli zabawa wieczorem a wspomnienie Wszystkich Świętach i zmarłych w dnie następne. Wg mnie wcale to nie musi ze sobą kolidować. Może jednak nie mam racji...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
lena1 napisał:
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Mroczna historia Halloween
A w niedzielę w kościele odczytano list Biskupa Szczecińsko Kamińskiego o tym aby zakazać polskim dzieciakom zabawy w Halloween...A ja myślę, że można Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek, czyli zabawa wieczorem a wspomnienie Wszystkich Świętach i zmarłych w dnie następne. Wg mnie wcale to nie musi ze sobą kolidować. Może jednak nie mam racji...


.. i tak popełniłaś grzech.. samodzielnego myślenia!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
222 Posty
Pawel Kiełbasa
(Purii_id)
Stały Bywalec
Jak dla mnie, obecnie ludzie robią wszystko aby zapomnieć o śmierci. O czymś, z czym każdy powinien się oswoić. Umieranie to niestety temat tabu, a przecież jest to najbardziej oczywisty element naszego życia.
Szkoda, bo przecież każdego to -prędzej czy pózniej- czeka.

Obecne dni powinny służyc właśnie tego typu medytacjom.
Raz na rok przynajmniej, powinniśmy się troszku (przynajmniej symbolicznie) de tej Śmierci zbliżyc i odrobić zadanie domowe z kursu oswajania największego "wroga" naszych czasów.


A od przebieranek, mamy przecie Karnawał. Ikke sant?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Ależ tak! Memento Mori.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Sebastian Cetnarowski
(sebastiancetnarowski)
Wiking
Fajnie bendzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Maciej Jankowski
(bjoern77)
Wiking
Hehe. Wyruszyła mnie zaduma nad śmiercią i życiem w halloween To czysta komercha i liczą się zyski. Tak samo jak dzień zakochanych. Wydasz kasę raz w roku w walentynki i cały rok masz odfajkowany, jesteś zwolniony z okazywania uczyć bliskim ale 14 lutego MUSISZ. HHehe żenada. To samo z bożym narodzeniem. Jule brus i pepperkakker w sklepach przed 1 listopada.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok