Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Azjaci mogą zastąpić Polaków - Norwegia

Czytali temat:
(2002 niezalogowanych)
96 Postów
Założyciel MN
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Azjaci mogą zastąpić Polaków
Niemcy tu chyba nic nie zmienią...
Zgłoś wpis
52 Posty

(edi2)
Nowicjusz
Od wczoraj Polacy mogą pracować w Niemczech, Austrii i Szwajcarii bez potrzeby uzyskiwania pozwolenia na pracę. Najwięcej emocji towarzyszy otwarciu rynku niemieckiego, który - według szacunków - potrzebuje około 3 milionów nowych pracowników. Jednocześnie blisko 20 procent Polaków w wieku produkcyjnym chciałoby zatrudnić się w tym kraju w ciągu najbliższego roku. Szacujemy, że zainteresowanie polskimi pracownikami wzrosło trzykrotnie w porównaniu z rokiem 2010. Z naszej perspektywy główne kierunki wyjazdu Polaków do pracy to Niemcy, Belgia, Austria, Szwecja i Norwegia - twierdzi Leszek Kurycyn, dyrektor operacyjny Manpower Professional.Okaże się,jak to bedzie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Rafal T
(xymox)
Wiking
Azjaci dwóch za jednego Polaka chyba.....więc niech budują jeszcze więcej mieszkań
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(szynkar)
Wiking
mi sie wydaje ci co sa lewi i im tu nie poszlo to moze wyjada
maly % Polakow wyjedzie do szopa za praca tylko dla tego ze ma blizej do Pl i rodziny
znam tutaj dziesiatki ludzi jak ktos wyjedzie to napisze to bedzie jakies tam odwzorowanie tej sytulacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dariusz Piszczek
(dddarek)
Wiking
szynkar Ty analfabeto ! Teraz już wiem dlaczego jesteś w Norwegi.
Po prostu miałeś pałę z pałą z polaka i kto wie z czego jeszcze.
a w Polsce dla debili nie ma miejsca, w Niemczech również ...
Więc ty tam nie pojedziesz na pewno, ale reszta kumatych polaków na pewno wyjedzie,bo oni nie zaczynają zdania słowami debila
" mi sie wydaje ci co sa lewi" TY jesteś może prosty - ZBYT PROSTY . Zrób coś pożytecznego, nie pisz swoich przemyśleń, są kiepskie ...
Pozdrawiam resztę polaków...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jalu Bielizaki
(Jalu z Oslo)
Wiking
W Niemczech pracowałem na biało (u bauera) dwa lata, a budowach dwa na czarno, ... , dlatego zrezygnowałem ale powiem Wam szczerze: mimo, że na czarno, czułem się tam lepiej jak tutaj na biało, Niemiecki znam b. komunikatywnie, więc mocno się zastanawiam, a jeśli chodzi o przeprowadzkę na stałe to bezwzględnie wybieram Niemcy, ... , lub Swiss.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
P K
(niebieski)
Wiking
jestem w Norge od kilku lat i mam naprawde dobra prace!
a kolega dddarek rozczula sie nad pisownia SZYNKARA... mianowicie jego polszczyzny?!?!?!
Darku a gdzie twoje lekcje Historii???
pracowac dla potomkow SS???
wielu moich znajomych tam pracowalo i podziekowalo...
skoro jestes taki inteligentny to po pierwsze co robisz w Norwegii???
braklo pracy w Pl?
a po drugie nie trzeba umiec pisac zeby ummiec cos robic...
zapewne wiesz ze Norki sa mocni w gebie a do pracy maja 2 lewe rece!!!
wiec przestan ciupac swoim i pomysl o sobie...
nie wiem gdzie niektorzy z Was pracuja ale nikt nikogo do pracy nie zmusza... a to oznacza ze kazdy jest kowalem swojego losu...
jedni wybiora Niemcy inni Norwegie...
i tego nikt nie zmieni!
pozdro dla Wszystkich!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Arkadiusz Rolinski
(roleks77)
Wiking
Ja to mam dopiero co myslec,w niemczech nie byłem bo na fajki czeba było miec tylko prawko-jezyk poznałes w pierdlu.Pracowałem wiele lat (bez referencji)na budowach i szczeze przyznam ze praca w No to jest elastyczna niz w Uk,tam rasizm i dyskryminacja jest pochowana w nich,ze tylko sie cieszyc ,ze jakis wies z DDRu sie zapomnial kim jestesmy dla nich
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
...mam takie pytanie techniczne

piszesz szyfrem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(albercik27)
Wiking
nie jestem rasistą ale tylko ćiężka sytuacja życiowa by mnie zmusiła do pracy w niemczech...a my polacy nie pozwalniamy się tak nagle z No tylko dlatego że niemcy otworzyli granice
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok