Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kodeks Pracy i Ustawa Urlopowa - Norwegia

Czytali temat:
(1347 niezalogowanych)
1 Post
jolanta cisz
(lolita34)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kodeks Pracy i Ustawa Urlopowa
mam pytanie kolega pracuje od 2 kwietnia w norwegi jest na permitering i mam pytanie czy może iśc do NAVi starać się o bezrobotne czy dostanie pieniądze dziękuje za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
jestem na postojowym pracodawca kaze mi co dzien zglaszac sie do biura ipodpisywac liste obecnosci czy jest to obowiazkowe i jezeli tak to gdzie jest to napisane
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Liwo
(Basia)
Wiking
Jeśli umowa była na np. 3 miesiące i w tym czasie był taki średni czas pracy, jaki podajesz, a potem umowa się skończyła i np.wyjechałeś z Norwegii - absolutnie należy Ci się wynagrodzenie za nadgodziny.

Gdybyś miał średnie przeliczanie czasu pracy i na przykład pracował u tego kogoś te 3 miesiące z podanym czasem pracy, a potem miał np. miesiąc wolnego (wciąż pozostając zatrudnionym u tego człowieka), tak, że uśredniony czas pracy zmieściłby się w normie - wtedy pracodawca mógłby nie wypłacić pieniędzy za nadgodziny.

Jeśli pracodawca twierdzi, że płaci Pan podatek za cały rok, więc godziny też się rozkładają, bezczelnie usiłuje wcisnąć kit.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Liwo
(Basia)
Wiking
Tak, można starać się o zasiłek dla bezrobotnych, będąc na permitteringu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
kasia wróblewska
(kasia12341a)
Wiking
mam pytanie. kolega pracuje w firme malarskiej 9 miesiecy, a teraz dowiaduje sie ze szef chce go zwolnic. czy moze sie starc o tzw koroniowke
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
lukasz zwierko
(diablo 26)
Wiking
Organizacje związkowe . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
ztego co ja wiem trzeba w norwegi przepracowac 12 miesiecy i uzyskac dochody wyzsze 120000 koron aby dostac zasilek.oczywiscie musza odprowadzac podatek na fundusz socjalny czy emerytalny jakos tak sie to nazywa.oczywiscie trzeba miec wazne pozwolenie na pobyt to bezapelacyjnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Mam pytanko.
Jak ma wyglądać wypowiedzenie z pracy i kiedy powinno się je otrzymać jeśli mój znajomy pracował w fabryce od 1 lipca 2007r. do teraz, to z jakim wyprzedzeniem powinien je otrzymać?I podobnosz będzie pracował ta tylko do świąt wielkanocnych tego roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Ryszard J
(cichy)
Wiking
Mam umowę nork jestem na postojowym w kraju od początku roku .Czy mogie ubiegać o pieniądze za postojowe , zaznaczę płacono mi w styczniu i teraz powiedziano za dwa tygodnie otrzymam pieniądze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Z tego co wiem to za postojowe nie płacą, chyba że miałeś przepracowany pełny rok to możesz ubiegać się o zasiłek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok