Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Sykepenge -jak naliczają? - Norwegia

Czytali temat:
Bajkowyskrzat (510 niezalogowanych)
4 Posty
Wiking
Czy orientujecie się, jak naliczają sykepenge w czasie ciąży.Czy z rzeczywistej wypłaty, z kwitów (lonnslip), czy też ile masz godzin na umowie?Pytam, bo na umowie mam zaledwie 4 godziny pracy a w rzeczywistosci pracuje o wiecej.Wychodzi nawet, ze 7 godzin dziennie.
Zaznaczę, że mam fasta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
w zwolnieniu lekarskim wypelniasz na ostatnim chyba kwitku "ankiete" ile masz godzin w tyg i oddajesz to dla navu. Ja mialam 60%pracy to pisalam 23godz np. bo normalnie jest 37,5h. Procz tego jeszcze pracodawca dla navu wypelnia swistek tez ile godz masz, stawka za jaka pracujesz itd.
tylko trzeba pamietac ze nav zabiera 36%podatku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
wera1517 napisał:
tylko trzeba pamietac ze nav zabiera 36%podatku
NAV zabiera tyle ile trzeba - zgodnie z Twoja karta podatkowa... wiec nie zawsze musi to byc 36%...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
Nie wiem JLK. Na kazdym rozliczeniu z NAVU zabierali mi 36% a karte podatkowa mam calkiem inna. Bylam na chorobowym w tamtym roku zabrali 36%, teraz jestem na macierzynskim i mimo nowej karty bo jestem od stycznia, i tak zabieraja 36%.

ale moze sie myle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
wera1517 napisał:
Nie wiem JLK. Na kazdym rozliczeniu z NAVU zabierali mi 36% a karte podatkowa mam calkiem inna. Bylam na chorobowym w tamtym roku zabrali 36%, teraz jestem na macierzynskim i mimo nowej karty bo jestem od stycznia, i tak zabieraja 36%.

ale moze sie myle


jesli masz tabele na pierwszej czesci to na drugiej czesci sa %... i te procenty wtedy Ci naliczaja.. jesli masz karte tylko z % np 29% - to daja Ci te 29%...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
oo to nie wiedzialam ze jest inaczej niz 36, bo zawsze mialam 36 i rodzina moja tez.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
wera1517 napisał:
oo to nie wiedzialam ze jest inaczej niz 36, bo zawsze mialam 36 i rodzina moja tez.

ja mialem kiedys karte 29% a nie tabele i na lønnslipie z NAVu dostalem 29%... dlatego wiem ze nie zawsze jest to 36%...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
wera1517 napisał:
... trzeba pamietac ze nav zabiera 36%podatku
NAV ... NIGDY NIE ZABIERA ... 36% podatku ...
---
A jedynie nalicza co najwyżej 36% ZALICZKI NA PODATEK ... a to jest Niestety zasadnicza różnica ...!!! .
---
Ponieważ do kwoty 450tys.Nok/Rok , /lubo cośik kole tygo kwetowo / jest naliczany , standardowy podatek końcowy w wysokości 28% .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiking
Dzięki za zainteresowanie moim postem.

Czytałam niedawno, że trzeba mieć pełny etat (min.6 godz. dziennie), żeby później po urodzeniu dziecka, na macierzyńskim dostawać normalnie 100% wypłaty.Czyli mam rozumiec, że ja nic nie dostane po urodzniu dziecka, oczywiscie oprocz becikowego???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
sambi napisał:
Dzięki za zainteresowanie moim postem.

Czytałam niedawno, że trzeba mieć pełny etat (min.6 godz. dziennie), żeby później po urodzeniu dziecka, na macierzyńskim dostawać normalnie 100% wypłaty.Czyli mam rozumiec, że ja nic nie dostane po urodzniu dziecka, oczywiscie oprocz becikowego???

niee
6 to musisz miec miesiecy z ostnich 10 przepracowanych.ja mialam tylko 60%pracy z czego czasem mialam tylko godzine dziennie. Poprostu z tego co masz ci wylicza. Tylko wtedy sobie jest dobrze przeliczyc czy sie oplaci macierzynski czy becikowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok