Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Propozycje zmian - Norwegia

Czytali temat:
Marek Antoniusz (6287 niezalogowanych)
35 Postów
Arkadiusz Jerzy Stawicki
(CynicznyOptymista)
Nowicjusz
Nie wiem jak często dostępni są tu admini, ale wydaje mi się, iż zakładkę o Euro można by już zlikwidować

Z kolei dodałbym coś takiego jak Pierwsze kroki w Norwegii, gdzie przeniósłbym wpisy właśnie stanowiące takie poradniki dla nowych oraz tam pozwolił na zadawanie może i śmiesznych nieraz dla długo tu przebywających, ale naprawdę istotnych dla nowych, pytań.

Pozdrawiam
A.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Arkadiusz Jerzy Stawicki
(CynicznyOptymista)
Nowicjusz
Drogi Alexie

Z tego co widzę z opisu zakładki w której umieściłem swój wątek - twórcy portalu / forum właśnie o sugestie (nie wizje i przebłyski geniuszu ale sugestie) w niej proszą.

Więc - nadmiernie naiwny i łatwy do przekręcenia, swoją "propozycję" - nie nakaz, rozkaz czy prikaz, tam zamieściłem.
Czy uznają je za istotne - nie wiem, ale skoro chcą, więc nieśmiało pozwoliłem sobie wnieść swoją.
Być może bezgustowną, ale z mojego punktu widzenia ważną.

Zwłaszcza iż nauczyłem się też jednej fajnej rzeczy w życiu: rób to co robisz jeśli w to wierzysz, a na pewno obok tych, którzy będę Ci wkładać kije w szprychy, znajdziesz takich, którzy Ci pomogą...

Wiesz, pewnie Cię zaskoczę, ale jakoś w ciągu 36 lat jeszcze nie przekręcił mnie nikt (nie licząc chrześniaka na 20 zł, ale to mu mogę darować
Nie wiem, może głupich i naiwnych "źli" ludzie nie ruszają? Albo dobry Pan Bóg nad nimi, jak nad pijakami, czuwa?

Zaś co do treści o których piszesz - napisałem coś co chyba Ci umknęło: że są rzeczy, które dla kogoś kto tu jest długo są oczywiste (jak dla Ciebie to, iż strony urzędów w Norwegii mają polskojęzyczne wersje), a dla mnie, osoby która "polską" Norwegią zaczęła się interesować dosłownie kilka dni temu to już takie oczywiste nie jest.

I widzisz - fajnie byłoby zebrać / zagregować takie treści dla takich nowych, cwaniackich matołków jak ja

Pzdr
A.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Arkadiusz Jerzy Stawicki
(CynicznyOptymista)
Nowicjusz
Drogi Alexie

Ale mi z tymi oparami iluzji całkiem fajnie żyje
I nawet jeśli nie jestem taki kozak, mam za mało pokory, może nawet garba na plecach, że o cellulicie nie wspomnę, to...w sumie chyba moja sprawa, prawda?
Oczywiście, masz prawo wyrazić swoje zdanie - ba, wręcz bardzo się cieszę, że Ty z kolei masz na tyle wiedzy oraz dobrych chęci by udzielać mi tylu dobrych rad, ale widzisz, generalnie to ja chyba za głupi jestem, by z nich skorzystać.

Więc, niestety, nadal będę taki cielęco-naiwny, wierzący w ludzi i ludziom oraz zadowolony z siebie i życia.

Wiesz co mi przyszło do głowy jak czytałem Twoje wypowiedzi? Diagnoza społeczna Czapińskiego i jej wyniki dotyczące poziomu zaufania społecznego w Polsce. Nad Wisłą ufa sobie (czytaj - wierzy drugiemu, nie próbuje zgnoić, zabić radości, optymizmu, jest gotowych bez namysłu pomóc, itd) 10% ludzi.
To jeden z najgorszych wyników już nawet nie w Europie, ale wręcz na świecie.
(nomen-omen ów wskaźnik najwyższy jest w...krajach skandynawskich

Wiedząc to, trochę łatwiej zrozumieć czemu na forum tak łatwo o bezinteresowną pomoc z zabijaniu wszelkich inicjatyw - choćby i durnych (jak moja wg Ciebie niż o pomoc czy o ewentualne kulturalne (!) zwrócenie uwagi, że nie mam racji.

Widzisz, ja wbrew pozorom nie jestem aż taki durny, a na pewno nie zamknięty na rozsądne argumenty. Naprawdę nie ma potrzeby od razu wytykać wszelkich możliwych błędów, równać z ziemią oraz pokazywać jak słabym, kiepskim i beznadziejnym jest interlokutor.

Pzdr
A.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
145 Postów
Zenek Sprochenek
(Optimus_Anihilacja)
Stały Bywalec
CynicznyOptymista napisał:
Drogi Alexie

Widzisz, ja wbrew pozorom nie jestem aż taki durny, a na pewno nie zamknięty na rozsądne argumenty. Naprawdę nie ma potrzeby od razu wytykać wszelkich możliwych błędów, równać z ziemią oraz pokazywać jak słabym, kiepskim i beznadziejnym jest interlokutor.

Pzdr
A.


Durny jestes w tym zakresie, ze naiwnie wierzysz, ze twoja wiejska manipulacja nie jest przez nas czytana. Zalozyles, ze skoro jestes jakims tam smiesznym/niechcianych wykładowcom, a użytkownicy norweskiego forum to w wiekszosci bezzebni, wasaci robole to oczarujesz ich swoja erudycja. To bledne zalozenie, poniewaz z rachunku prawdopodobienstwa jasno wynika, ze musza tu byc osoby, ktore nie lykaja twoich rozwleklych postow.

Piszesz dlugie, rozwleczone zdania, wypowiedzi wieloznaczne i chwiejne znaczeniowo. Pewnie lubujesz sie w niektorych naukach spolecznych.
Styl mnie nuzy i kosztowalo mnie wiele wysilku, by przez to przebrnac. Pomys co robia z twoim pierdoleniem ludzie, ktorzy nie czytaja ksiazek? To jakies 90% forumowiczow.

Do rozważenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok