Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

negatywna odpowiedź na podanie z przedszkola - Norwegia

Czytali temat:
(2217 niezalogowanych)
5 Postów
Tatiana Chmielowiec
(tatiana0404)
Wiking
Witam, proszę o rady. W lutym złożyłam podanie do komuny o miejsce dla dziecka w przedszkolu od sierpnia, parę dni temu dostałam negatywną odpowiedź, że nie mają miejsc. Piszą też że mogę się odwołać. Czy ktoś miał podobną sytuację? Może pisał takie odwołanie? Jak długo trzeba czekać w Stavanger na miejsce w przedszkolu?
Jestem w Norwegii od paru miesiecy i nie bardzo się w tym wszystkim oriętuję.

Z góry dziękuję za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
a składałas podanie o przedszkole w zeszłym roku i podobnie w tym?odwołanie zawsze warto napisać,moze cos sie znajdzie jednak albo utworza dodatkowe miejsca.A ile lat ma dziecko?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
u mnie w gminie to ludzie nawet sie odwołuja jak dziecko dostało sie do innego przedszkola niz te pierwszego wyboru,takze próbuj.Zawsze łatwiej o miejsce jak ma sie juz prace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Tatiana Chmielowiec
(tatiana0404)
Wiking
Podanie składałam w tym roku. A dziecko ma 3 latka prawie więc chciałabym żeby jak najszybciej poszła i zaczeła się uczyć języka, bawiła się z dziećmi, itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
warto napisac w odwołaniu,ze chcesz tutaj mieszkac na stałe i zeby dziecko sie uczyło jezyka,zeby pozniej mieć łatwiej w szkole.Moze akurat te przedszkola,ktore wybralas były mocno oblegane i zawsze dobrze sie dowiedziec czy w innych nie ma wolnych miejsc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Renata .....
(renix)
Wiking
Ja czekalam bardzo dlugo, rok temu w lutym skladalam podanie a dopiero teraz dostalam odpowiedz ze mam przedszkole od sierpnia.Niestety w Stavanger jest duzy problem z dostaniem sie do przedszkola.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
to prawda niestety,Stavanger jest najbardziej oblegane i najdłuzej sie czeka :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Tatiana Chmielowiec
(tatiana0404)
Wiking
A pisałaś jakieś odwołanie?

Kate83 dziękuję za odpowiedź i rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Renata .....
(renix)
Wiking
Z tego co wiem odwolanie malo daje,ale warto probowac.Ja chcialam wszesniej dostac sie do przedszkola ale mi powiedzieli w kommunie ze jest dluga lista oczekujacych dzieci ze trzeba czekac ze moze sie zwolni miejsce ...I to trwalo niestety bardzo dlugo ale zycze Ci powodzenia!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
ale kazde przedszkole ma swoja liste oczekujacych wg miejsc,moze niektorzy akurat z tego zrezygnuja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok