Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Podróż ze Stavanger Sola do Egersund - Norwegia

Czytali temat:
Andrzej mikucki Arkadiusz Michalik Choszimin (4743 niezalogowanych)
6 Postów
Rafał Bogusz
(rafikrafik)
Wiking
Hej,

W najbliższych dniach będę leciał samolotem do Stavanger czyli na lotnisko Stavanger Sola, chciałbym z lotniska dotrzeć dalej do miasta Egersund - do centrum. Proszę o wskazówki i pomoc. Jak mogę to zrobić, gdzie można kupić bilet. Jakim środkiem transportu busem, autobusem, pociągiem. Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki.
Życzę Wam miłego dalszego dnia. Rafal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
kamil ......
(kalim3)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Rafał Bogusz
(rafikrafik)
Wiking
dziękuję bardzo za wskazówki

Pozdrawiam, Rafal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
tommy plee
(tommyplee)
Początkujący
z lotniska Sola:
flybyssen do ''by terminalen'' czyli centrum miasta ca.90 nok
z centrum ''lokal tog'' lokalny pociąg do egersund ca. 150 nok
powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Rafał Bogusz
(rafikrafik)
Wiking
Hej,

Bardzo dziękuję za kolejne wskazówki.

Pozdro, Rafal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
217 Postów
El Mundo
(Matiboy)
Stały Bywalec
Druga opcja, szybsza i tańsza z lotniska wsiadasz w autobus linii 9 ( bilet 36 koron ) i jedziesz do Sandnes ( 9 jeździ do Sandnes i Stavanger - więc się nie pomyl, bo tak musisz wracać się do Stavanger następnie pociągiem i tak przez Sandnes będziesz przejeżdżał dodatkowo bilet droższy !

Krok po korku :

1.Wysiadasz na lotnisku - zaraz przy wejściu jest przystanek autobusowy , bierzesz 9 - bo tylko 9 jeździ w Stronę Sandnes - ( 75% to polscy kierowcy , więc zawsze moga pomóc)

2. kupujesz bilet koszt około 36 koron, jedziesz do Sandnes, wysiadasz na ostatnim przystanku ( 30 minut drogi)
Autobusy od poniedziałku do piatku masz średnio co poł godziny , w soboty co godzinę, w niedziele jesteś zdany na opcję FlyBus do Stavanger

3. W Sandnes jakieś 100 metrów od przystanku autobusowego jak wysiadziesz będziesz widział masz stacje kolejową .... wybierasz przeciwny kierunek do Stavanger
Bilet mozesz kupić w poczekalni na dole, a automacie biletowym, który znajduje się niedaleko schodów, u konduktora, podczas kontroli biletów, we wszystkich przypadkach można płacić karta , choć nei jestem pewny konduktora, dawno nie jeździłem pociągiem.

Lykke til
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Rafał Bogusz
(rafikrafik)
Wiking
Hej,

Bardzo dziękuję za kolejne ale bardzo konkretne informacje.
Super wielkie dzięki za podpowiedź.
Faktycznie twoja wskazówka aby jechać prosto do Sandes jest rewelacyjna.
Jak tylko zajadę na miejsce dam znać ja poszło

dzięki, pozdro, Rafal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Rafał Bogusz
(rafikrafik)
Wiking
Hej,

Dotarłem już na miejsce zgodnie z Waszymi wskazówkami. Wszystko OK. Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdro, Rafal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Flybuss 100 koron ale jak sie zabierze was trzech to po 75. Jeden placi za trzech. W soboty flybuss zabiera dopiero od 9:15. Polskie Taxi od 75 nok od osoby do Stavanger. Lepiej do Sandnes to tanszy bilet na pociag bedzie. W grupie zawsze taniej.
Polskie Taxi do Egersund od 200 nok dla grupy. Az pod sama stocznie.
CoachSurfing na Preikestolen 200 nok od osoby (tylko soboty i niedziele) max osiem osob...
Rano z lotniska mozna sie zabrac na stopa. Zawsze duzo Polakow i do centrum czy na prom za darmo ktos podwiezie. Nawet powracajaca taksowka mozna sie czesto zabrac za friko lub napiwek. Wystarczy uprzejmie spytac.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok