Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rozpoczęcie nauki przez osobę nie mającą rodziny w NO - Norwegia

Czytali temat:
Joanna Kuchnicka ja ja noregg Monikka1 Łukasz Ch Rudzia_ no wear Darek1234 Maniek147 Hopa96 mxrcin Mikuz szylwka Antistiel (6696 niezalogowanych)
10 Postów
Maniek147
(Maniek147)
Wiking
Dzień dobry
Mam pewien problem
Pracuje w Norwegii a moja dziewczyna kończy 3 klasę technikum w Polsce
Chciala by skończyć szkole tutaj w Norwegii
Może ktoś był w podobnej sytuacji i wie jak to wygląda jak ona przyjedzie tutaj do mnie do chłopaka a nie ma tutaj rodziny?
Czy będzie mogła skończyć szkole tutaj?

Dziewczyna ma skończone 18 lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(pluto20)
Początkujący
Skonczyc technikum w PL i przyjechac tutaj na studia tak by bylo najlepiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Maniek147
(Maniek147)
Wiking
Najlepiej dla kogo bo chyba nie dla nas
Moim zdaniem lepiej było by już tutaj skończyć szkole średnia nauczyć się języka i myśleć o studiach.
Chyba że w takiej sytuacji jak jesteśmy nie ma możliwości skończenia szkoły ponieważ żaden z jej rodziców nie pracuje w NO.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

()
Początkujący
Zna jezyk ? To proponuje skonczyc srednia w PL pozniej pojsc do mottak i na studia. Teraz bez jezyka ani rusz. Lepiej dmuchac na zimne. Wszystko sie da tylko zalezy od checi i motywacji danej osoby.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Maniek147
(Maniek147)
Wiking
Nie zna języka ale z tego co dowiadywalismy się od znajomych których dzieci szły tutaj do szkoły że można skorzystać rok maksymalnie dwa ze szkoly językowej.
Tak jak mówiłem zależy nam żeby być razem bo takie rozłąki to nic dobrego po drugie skończenie szkoły tutaj to napewno duży plus i ułatwienie żeby później kontynuować życie w NO .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(pluto20)
Początkujący
Rozumiem tesknote itd ale szkole srednia powinna skonczyc. Dokladnie mottak mozna 2 razy tylko. W Norge jest tak ze wiekszosc prac wymaga jezyka plynnie. Studia to juz jak kto sobie zyczy ale srednie powinno sie miec.
Teraz jest duzo szkol jezykowych nawet przez skype ucza takze sa mozliwosci. A bez pracy nie wiele osiegnie w NO . Praca powinna byc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Maniek147
(Maniek147)
Wiking
Wszystko ruzmiem ale ty chyba nie rozumiesz pytanie
Czy może zawiesic szkole w Polsce i skończyć ja tutaj.
Chce kontynuowac naukę szkoły średniej w Norwegii mamy porostu wątpliwości czy będzie mogła to zrobić nie mając tutaj rodziny.
Ja pracuje wynajmuje dom także nie chodzi o pieniądze ale o warunki jakie trzeba spełnić żeby dostać się do szkoły językowej a następnie szkoły średniej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

()
Początkujący
Da sie , mlodszy brat robil tak , szybko ogarnal jezyk i poszedl do 2 klasy sredniej i skonczyl mature norweska jedyny minus to ze zapomina polski Nie jest przumusem konczyc szkole cala. Utdanningsetaten sie tym zajmuje , on testuje osobe i przydziela ja do danej szkoly zaleznie od umiejetnosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Maniek147
(Maniek147)
Wiking
Twój młodszy brat miał tutaj rodziców a ona ma tylko mnie nie będzie to stanowić problemu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(pluto20)
Początkujący
Ukonczone 18 lat , nie ma problemu, wszystko zalezy od niej. Wez kontakt z utdanningsetaten teraz czerwiec przydziela do szkol akurat dobrze trafiles. Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok