Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

studia w norwegii - Norwegia

2 Posty
Wiking
Hej wszystkim! A więc mój problem polega na tym, że myślę o studiowaniu w Norwegii, ale nie umiem znaleźć odpowiedzi na moje pytania na google. Za rok kończę liceum, po maturze chciałabym wyjechać i studiować matematykę. Rodzice chcą tam wyjechać na stałe. Niestety nie znam norweskiego. Na wakacje chcę iść na intensywny kurs norweskiego (semestr w miesiąc). Całą klasę maturalną planuję chodzić na jakiś kurs raz lub dwa w tygodniu. Mój angielski nie jest idealny, ale potrafię bez problemu się dogadać. Planuję jednak się bardziej przyłożyć do angielskiego i zdawać maturę rozszerzoną. Czytałam coś o rocznym kursie przygotowawczym (nauka norweskiego i ogólnej wiedzy o Norwegii o ile dobrze pamiętam) na uniwersytetach. Jednak nie potrafię nic o tym znaleźć. Czy takie coś istnieje? Bo byłabym tym zainteresowana. Jeśli tak, to czy mogłabym wtedy pracować? Pieniążki się przydadzą, a szybciej nauczyłabym się języka
Po drugie, jak wygląda rekrutacja na studia? Które uniwerki są godne polecenia?
Po trzecie, czy prawdą jest to, że muszę zdawać TOEFL, by się dostać na studia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wojt Choro
(wchoro)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
anoyance napisał:
Hej wszystkim! A więc mój problem polega na tym, że myślę o studiowaniu w Norwegii, ale nie umiem znaleźć odpowiedzi na moje pytania na google. Za rok kończę liceum, po maturze chciałabym wyjechać i studiować matematykę. Rodzice chcą tam wyjechać na stałe. Niestety nie znam norweskiego. Na wakacje chcę iść na intensywny kurs norweskiego (semestr w miesiąc). Całą klasę maturalną planuję chodzić na jakiś kurs raz lub dwa w tygodniu. Mój angielski nie jest idealny, ale potrafię bez problemu się dogadać. Planuję jednak się bardziej przyłożyć do angielskiego i zdawać maturę rozszerzoną. Czytałam coś o rocznym kursie przygotowawczym (nauka norweskiego i ogólnej wiedzy o Norwegii o ile dobrze pamiętam) na uniwersytetach. Jednak nie potrafię nic o tym znaleźć. Czy takie coś istnieje? Bo byłabym tym zainteresowana. Jeśli tak, to czy mogłabym wtedy pracować? Pieniążki się przydadzą, a szybciej nauczyłabym się języka
Po drugie, jak wygląda rekrutacja na studia? Które uniwerki są godne polecenia?
Po trzecie, czy prawdą jest to, że muszę zdawać TOEFL, by się dostać na studia?


Roczny kurs przygotowawczy kurs/studia: Norwegian Language and Culture.
Bedac uczestnikiem tych studiow mozesz pracowac (innych tez), ale jest linmit 52% etatu. Nie musisz zdawac testu TEOFL. wWystarczy udokumentowana nauka jezyka agielskiego przez bodajze 7 lat, albo zdana matura rozszerzona z angielskiego. Wiecej na stronie samordnaopptak.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
Karol.Ky napisał:


Roczny kurs przygotowawczy kurs/studia: Norwegian Language and Culture.
Bedac uczestnikiem tych studiow mozesz pracowac (innych tez), ale jest linmit 52% etatu. Nie musisz zdawac testu TEOFL. wWystarczy udokumentowana nauka jezyka agielskiego przez bodajze 7 lat, albo zdana matura rozszerzona z angielskiego. Wiecej na stronie samordnaopptak.no

gdzieś czytałam, że 7 lat ale nauki w szkołach ponadpodstawowych, niestety gimnazjum+liceum daje mi 6 lat... do tego od września chodzę do szkoły językowej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
anoyance napisał:
Karol.Ky napisał:


Roczny kurs przygotowawczy kurs/studia: Norwegian Language and Culture.
Bedac uczestnikiem tych studiow mozesz pracowac (innych tez), ale jest linmit 52% etatu. Nie musisz zdawac testu TEOFL. wWystarczy udokumentowana nauka jezyka agielskiego przez bodajze 7 lat, albo zdana matura rozszerzona z angielskiego. Wiecej na stronie samordnaopptak.no

gdzieś czytałam, że 7 lat ale nauki w szkołach ponadpodstawowych, niestety gimnazjum+liceum daje mi 6 lat... do tego od września chodzę do szkoły językowej


Siedem lat w szkolach podstawowych i ponadpodstawowych.

Hvordan dekker du språkkravet i engelsk?
A

Kravet til engelsk er dekket hvis du kan dokumentere at du har hatt engelsk i minst 7 år til sammen i grunn- og videregående skole. Dette kan dokumenteres med karakterutskrifter fra alle 7 årene eller med bekreftelse fra skolen. <- min. siedem lat w szkolach podstawowych i ponadpodstawowych.

Kravet til engelsk er dekket hvis du har avsluttet videregående skole etter 2005 og har fordypning i engelsk; poziom rozszerzony. <- matura na poziomie rozszerzonym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok