Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Studia w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
wera997 (1723 niezalogowanych)
1 Post
Kamila dk
(kammi94)
Wiking
Witam. Obecnie mieszkam w Polsce i w przyszłym roku mam zamiar przenieść się do Oslo z rodziną. Mam pytanie dla zorientowanych w sprawie studiów w Norwegii. Otóż mam pewien dylemat... Nie wiem czy wybrać polskie studia, czy norweskie. Wyczytałam gdzieś, że są one na niższym poziomie, ale chodzi mi głównie o znalezienie pracy i boję się, że jeżeli skończę studia w Polsce to w Norwegii nie będą brali mnie pod uwagę. Chciałabym bowiem zaraz po studiach podjąć pracę w Oslo na kilka dobrych lat ( jeśli się uda ). Dodam, że kierunek, który mnie interesuje to kosmetologia ( wykłady w j. angielskim ). Jeżeli ktoś wie coś o pracy w tymże kraju w kierunku przeze mnie wybranym prosiłabym, aby doradził/a.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Studia kosmetologiczne w Norwegii nie istnieja. Co do studiowania: mozesz zaczac od tzw NOMSA, przez rok uczysz sie norweskiego, a pozniej idziesz na wybrane studia licencjackie. Studiowac w jezyku angielskim mozesz, o ile masz certyfikat np. CAE, TEOFL, albo uczylas sie jezyka norweskiego ponad siedem lat w szkolach ponadpodstawowych. Standardowo musisz dostarczy kopie swiadectw itp.

To tak na szybko, masz pytania pisz do mnie na pm.

PS
W Norwegii moze i poziom nizszy, ale przykladaja wieksza wage do praktyki oraz specjalizacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok