Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

jak załatwić norweski pesel dla dziecka? - Norwegia

Czytali temat:
(1639 niezalogowanych)
2 Posty
magda maik
(magdamaik)
Wiking
witam ,mieszkam na stałe w Polsce , rozwiodłam się i mam sześcioletniego synka.Zakochałam sie niedawno w mężczyżnie który kilka lat mieszka już w Norwegii i chciałabym ułożyć sobie z nim życie .Czy wychodząc za niego za mąż i ja i dziecko dostaniemy pesel norweski? Na razie nie podejmę pracy bo muszę nauczyć się języka...a wiem że bez tego peselu dziecko nie zostanie przyjęte do szkoły ...co mogę zrobić?pomóżcie mi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
magdamaik napisał:
witam ,mieszkam na stałe w Polsce , rozwiodłam się i mam sześcioletniego synka.Zakochałam sie niedawno w mężczyżnie który kilka lat mieszka już w Norwegii i chciałabym ułożyć sobie z nim życie .Czy wychodząc za niego za mąż i ja i dziecko dostaniemy pesel norweski? Na razie nie podejmę pracy bo muszę nauczyć się języka...a wiem że bez tego peselu dziecko nie zostanie przyjęte do szkoły ...co mogę zrobić?pomóżcie mi

Ślub>>łączenie rodzin>> wyrabianie numeru personalnego dla Ciebie i dziecka .

W tym roku szkolnym to nie wiem czy jeszcze się wyrobisz...

A książę to odcięty od świata i informacji w Norwegii jest??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
magda maik
(magdamaik)
Wiking
hej no własnie podobno podobno pesel norweski p ślubie przechodzi tylko na kobietę a nie jej dziecko....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Joseph napisał:

A książę to odcięty od świata i informacji w Norwegii jest??

książę kolekcjonuje wszelkie informacje od Bolków, Zdziśków i Mirków
spożywając przemycony alkohol na ciepło w ilościach do dna
a po alkoholu to tak mu się chce, że gotów się zakochać we wszystkim co się rusza i na drzewo nie ucieknie, albo do wody
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
magdamaik napisał:
hej no własnie podobno podobno pesel norweski p ślubie przechodzi tylko na kobietę a nie jej dziecko....

no to skoro jak tak, to dziecko sprzedać, poćwiartować i do beczki ewentualnie o próg....

No pomyśl kobito co za głupoty ktoś ci naopowiadał, poczytaj sobie to:




www.nyinorge.no/pl/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Doradca MultiNOR
(doradcamultinor)
Nowicjusz
magdamaik napisał:
witam ,mieszkam na stałe w Polsce , rozwiodłam się i mam sześcioletniego synka.Zakochałam sie niedawno w mężczyżnie który kilka lat mieszka już w Norwegii i chciałabym ułożyć sobie z nim życie .Czy wychodząc za niego za mąż i ja i dziecko dostaniemy pesel norweski? Na razie nie podejmę pracy bo muszę nauczyć się języka...a wiem że bez tego peselu dziecko nie zostanie przyjęte do szkoły ...co mogę zrobić?pomóżcie mi

Aby formalnościom stało się zadość w Norwegii, musi Pani po ślubie przejść procedurę łączenia rodzin (a tym samym uzyskać dokument rejestracji pobytu - registreringsbevis) i uzyskać numer personalny dla siebie i dziecka.

Sam ślub nie oznacza uzyskania numeru personalnego. Należy go uzyskać w urzędzie skarbowym.

Więcej informacji www.multinor.no/kontakt.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
borysborowski napisał:Sam ślub nie oznacza uzyskania numeru personalnego. Należy go uzyskać w urzędzie skarbowym. Wierutne kłamstwo.
Ponieważ najszybciej i najbezpieczniej oraz całkiem legalnie, dostaje się norweski numer personalny na dziecko, jak się z dzieckiem zgłasza do >BV<.
Tam od ręki, odpowiedni urzędnik nadaje dziecku odpowiednie dokumenty pobytowe, socjalne, oraz inne wymagane zgodnie z norweskim prawem Dziecka na Emigracji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok