Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wyjazd do norwegii i kontunuacja nauki w liceum - Norwegia

Czytali temat:
artur serwin helen :) (2712 niezalogowanych)
4 Posty
Filip derrcvs
(Ferocious)
Wiking
Wiitam was otóż sprawa wyglada tak, jest baaardzo duze prawdopodobienstwo ze mój ojciec będzie w najbliższym czasie wyjeżdżaj do Norwegii zajmując sie muzyką. Powiedział , ze spokojnie będzie mogł mnie zabrać. na ten mome t nie wiem jeszcze gdzie wyjeżdżamy, mówimy chyba o środkowej Norwegii( nie wiem tez czy zdecyduje sie chodzic do szkoly przy jego miejscu zamieszka czy tez w internacie ) .W czerwcu zakończyłem pierwsza klase liceum dwujezycznego i mam 17 lat. Jezykiem angielski posluguje sie codzoennie tyle samo ,a noze nawet wecej niz polskim, w wiekszosci czasu nawet mysle po angielsku, znam tez pare innych jezykow(5-6), i z przyswajaniem nowych nie ma u mnie problemów Liceum do ktorego chodze zajmuje pierwsze miejscd w wynikach z matur w Polsce. Ech. ale przejdzmy do tematu chciałbym przeprowadzic sie do norwegii i kontynuawac nauke w norweskim Liceum. najlepiej w dwujezuczym . Niestety , nie znam wogole jezyka norweskiego . umiem tylko powiedziec jeg hedder norsk XD.


1 jakie mam możliwoski kontunuowania nauki w liceum w Norwegii?



. 2. czy bede mogle isc od razu do drugiej klasy, czy musze zaczac liceum od poczatku?.



3. co z jezykiem norweskim, slyszalem o klasach 0 dla obcokrajowcow gdzie ucza tego samego co w klasie 1 ale dodatkowo ucza norweskiego, slyszalem tez o folkskolle badz czyms takim, czyli o szkole jezykowej orzygotowujacej ( ale szczerze nie chce wujmowac sobie calego roku na naule jezyka)



4. w mojej szkole prowadzony jest program IB cxyli matury miedzynarodowej. w kazdym kraju na swiecie program w takich klasach wyglada tak samo i lekcje przeprowadzane sa po angoelsku, nie musialbyn do tego nawet znac norweskiego ( dajmy w na to w mojej szkole w IB sa uczniowie lddwo znajacy polski ) Teraz pytanie czy ktos wie cos o programie IB w Norwegii? i jak to wyglada.

Prosze o pomoc to naprawde wazne dla mnie

Thanks ^_^
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
m m
(acideu)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Filip derrcvs
(Ferocious)
Wiking
oh dzieki to opcje IB mam juz z glowy , a pomoglbu ktos z moimi wczesnoejszymi pytaniami? tzn o szkoly bezIB?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Filip derrcvs
(Ferocious)
Wiking
oh dzieki to opcje IB mam juz z glowy , a pomoglbu ktos z moimi wczesnoejszymi pytaniami? tzn o szkoly bezIB?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Filip derrcvs
(Ferocious)
Wiking
hej, ma ktoś jakieś sugestie? jeszcze jakieś podpowiedzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Agata97)
Wiking
Ja kilka dni temu przeprowadziłam się do Norwegii i zaczynam szkołę 20 sierpnia w klasie,gdzie nie będę oceniana. Chodzi przede wszystkim o naukę języka. Norwegowie kończą podstawówkę,która trwa rok dłużej niż u nas gimnazjum,więc to tak jakbyś teraz poszedł z rówieśnikami do pierwszej klasy. Ja myślę,że jednak lepiej przez pierwszy rok poświęcić się w całości nauce norweskiego,a potem spokojnie zacząć szkołę. Ja mam to szczęście,że nic nie stracę przez ten rok bo o rok jestem młodsza od Ciebie i moich kolegów. Musisz wiedzieć,że zanim zaczniesz szkołę musisz mieć swój numer(jak się meldujesz ,to go dostajesz). Bez niego raczej nie będziesz mógł zacząć szkoły.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok