Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Punkty widokowe w okolicy Trondheim - Norwegia

3 Posty
Jola Rydko
(DzolaRy)
Wiking
Mój syn, student - "back-paker" zabiera mnie na 3 dni do Trondheim. Mamy nadzieję, że spełni się moje marzenie i zobaczę zorzę. A może nie...
W dzień chcielibyśmy pójść na jakąś wycieczkę w miejsce, skąd są piękne, rozległe widoki. Dużo chodzimy po górach, więc chętnie wejdziemy gdzieś wyżej, ale nie będziemy mieć ze sobą sprzętu więc tylko bezpieczne drogi dostępne w butach trekkingowych wchodzą w rachubę. To miejsce może być oddalone od miasta do ok 100 km.

Czy ktoś coś podpowie?
Z góry dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
maciejmakro.blogspot.no/2008/10/trondheim_10.html


moim zdaniem najlepszy widok jest spod obserwatorium astronomicznego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Jola Rydko
(DzolaRy)
Wiking
Dzięki retier1, weźmiemy pod uwagę A gdzieś za miastem jakieś ładne miejsce znasz? Z widokiem na góry, morze, fiordy itp.?

Relację z linku w Twoim poście przeczytam jutro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Tutaj gór nie ma, a pagórki w granicach 500....700m ....to chyba nie góry
.....może w necie znajdziecie więcej info w tym temacie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Jola Rydko
(DzolaRy)
Wiking


Relację z linku w Twoim poście przeczytam jutro
Przeczytałam z zainteresowaniem i wykorzystam, szczególnie ten spacer wybrzeżem! Pięknie tam

Tutaj gór nie ma, a pagórki w granicach 500....700m ....to chyba nie góry )Nie ważne, czy góry, czy pagórki, ważne, czy są stamtąd widoki, czy nie są np. całe zalesione.

Szukam w internecie cały czas, ale wydawało mi się, że Ci, którzy znają tę okolicę będą najpewniejszym źródłem informacji

Znalazłam takie miejsce jak Bymarka i Góra Storheia. Był tam ktoś z Was? Czy zimą można dojść do szczytu? Bo znalazłam gdzieś taką informację, że w ostatnim odcinku jest stromo w górę. A jak widoki? Ponoć piękne i rozległe

I jeszcze jedno pytanie. Czy często w tym roku widać w okolicy Trondheim zorzę polarną?
Czy trzeba wyjechać za miasto, żeby ją zobaczyć?

Bardzo proszę o te informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
...też bym ją chciał zobaczyć! Bez wyjazdu jednak bardziej na północ to raczej sie nie obejdzie?
Z widoków pewnie będziecie zadowoleni,ale to też pewnie od nastroju zależy...?
Co do wejść na te pagórki....nie mam pojęcia,nie chodziłem tam o tej porze roku. W tym roku prawie nie ma śniegu....ziemia przemarzła na 1,5m. w niektórych miejscach więc dobre buty...chumor i chajda
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
może tam jeszcze popytajcie

www.polonia.trondheim.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -15  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
agnieszka naja
(zmijka)
Wiking
ciekawy punkt widokowy jest na jonswatnet ( latwiej trafic z reppe-zjazd na rondzie z ranheim na vikåsen ) w miare latwo dostepny tak ze nawet w zimie bez wiekszych problemow mozna tam dojsc a widok z wiezy widokowej wart zobaczenia ,tu znalazlam jakis link na temat tej trasy tur.adressa.no/tur/411
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok