Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ŁOWISKA - Norwegia

115 Postów
B B
(SHREKI)
Początkujący
Witam,
jest już kilka wątków wędkarskich, ale chciałbym żebyśmy się tutaj podzielili informacjami na temat dobrych łowisk, część wędkarzy trzyma głęboko w tajemnicy miejsca w których można złapać sporą rybę, ale może znajdą się tacy, którzy będą chcieli się podzielić swoją wiedzą. Mnie najbardziej interesują okolice Bergen
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
115 Postów
B B
(SHREKI)
Początkujący
Na dobry początek:
Wyspa Askoy, miejscowość Herdla.
Dojeżdżamy do wąskiego mostu przed Herdlą, po prawej stronie jest parking na którym można zostawić samochód, schodzimy pod most i wędkujemy. Ryby nieźle biorą po obu stronach mostu, czarniaki, makrela, śledź, sporadycznie dorsz, może nie powalają wielkością, ale praktycznie nie ma opcji żeby nie złapać.
Dla bardziej wymagających, wędkowanie z łodzi, którą można wypożyczyć.
Przejeżdżamy most, za nim będzie widać port po prawej stronie, objeżdżamy port dookoła i wjeżdżamy na posesję, gdzie wypożyczymy łódkę. Koszt to 500 nok za cały dzień (paliwo w cenie), zmieści się 6 osób, 4 swobodnie mogą wędkować, wszystkie wyposażone w echosondy. Z łódki możemy łowić pod mostem albo przepłynąć pod mostem i:
1. skręcamy w prawo, płyniemy jakieś 200 m ( i dalej jak mamy ochotę) i około 30-50 m od brzegu polujemy na dorsza
2. płyniemy praktycznie na wprost aż zobaczymy hodowlę łososia, do której podpływamy i na prawo od niej polujemy na czarniaki 5 kilogramowe. UWAGA: min 100 m od hodowli, bo inaczej grozi nam wysoki mandat.
3. kawałek za mostem, po lewej stronie widzimy wysepki, łapiemy w ich pobliżu od strony "dużej wody",
polujemy na langi, brosmy i duże czarniaki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
115 Postów
B B
(SHREKI)
Początkujący
fiu, fiu, fiu
az takiej aktywnosci sie nie spodziewalem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Asia P.
(19chasia91)
Początkujący
a w obrębie ostfold? wie ktoś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
463 Posty
Przemysław xxx
(Przemko)
Wyjadacz
Ja z miłą chęcią wybrał bym się na halibuta może jakieś podpowedzi, tak po za tym to w Norwegi ryb jest wszedzie od groma tylko jedno ze trzeba umieć je znaleść
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Asia P.
(19chasia91)
Początkujący
No fakt
ryby są ale oczywiście są miejsca które rzadko zawodzą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Adam Takijaki
(takijaki)
Wiking
a cos w oklicach Oslo tak do 50km? Kto cos poleci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
paweł ............
(lossikoros)
Wiking
Ja polecam rzeke Glomme ryb masa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Marek Kozłowski
(mareczekkkk)
Wiking
Glomma. rzeka bardzo rybna i wszystkie sposoby wędkowania tam przechodzą. Ja często wędkuje na wyspie Nesoya na srodku jest jeziorko, piękny okon, szczupaka takiego do 5kg jest zatrzęsienie. Nocą ładnego węgorza morzna trafic na trupka mi udało sie wyjąć takiego 3,40kg. No i rzadziej spotykana ryba w norwegii LIN tylko ciężko go skusic, złapałem 4 sztuki na rosówke jak polowałem na węgorza. No a zimą na fiordzie do okoła wyspy jest masa dorszaków takich do 6kg więkrzego nie złowiłem.


A wędkuje ktoś w okolicach Dramen, Sande ? Bo przeprowadzilem sie w te strony i nie znam tu terenów?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Tim Po
(Pepes)
Wiking
witam
Pewnie za bardzo Tobie nie pomoge....
Mieszkam w stavanger i od jakiegos miesiaca zaczolem jezdzic na rybki.Jestem w N od grudnia 2011.Mam na koncie dopiero kilkanascie makreli najwieksza 40cm ale nawet przyjemna zabawa z nimi.Zaczolem jezdzic w miejca gdzie widzialem najczesciej wedkarzy ...i wlasnie tym tropem odkrywam lowiska.Chcialbym lodka wyplynac ale nie znam zadnej ekipy.Na forum jest zalozona grupa wedkarzy ale ostatni updata to chyba kwiecien. ...Ostatnio zdecydowanie mniej biora na blache.Makrele lowilem na 6-7 metrach niedaleko przystani dla kutrow rybackich kolo Harfsfjordu.Brakuje mi aktywnej strony dla wedkarzy gdzie mozna by bylo wymieniac sie info oraz doswiadczeniami.
pozdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok