Dwa kalendarze w cenie jednego!

Kup teraz

Ostatnie sztuki!

Edukacja

Młodzież nie będzie potrzebowała zwolnienia lekarskiego? Możliwe zmiany przepisów o nieobecnościach w szkole

Monika Pianowska

21 października 2020 10:32

Udostępnij
na Facebooku
Młodzież nie będzie potrzebowała zwolnienia lekarskiego? Możliwe zmiany przepisów o nieobecnościach w szkole

Władze wolą uniknąć sytuacji, w których młodzież poddana kwarantannie nadal pojawia się w szkole. adobe stock/ licencja standardowa

Minister edukacji Guri Melby chce zmian w przepisach dotyczących nieobecności na lekcjach. Proponuje, by przez najbliższy rok uczniowie szkół średnich nie musieli udawać się do lekarza rodzinnego, aby udokumentować swoją absencję spowodowaną chorobą.
Rozszerzając wyjątek, rząd ma na celu ochronę uczniów przed presją i stresem. Władze wolą uniknąć sytuacji, w których młodzież poddana kwarantannie lub z łagodnymi objawami infekcji dróg oddechowych nadal pojawia się w szkole, bo nie otrzymała zwolnienia lekarskiego.

Zmiany ważne przez rok

Właśnie dlatego Guri Melby optuje za tym, aby do udokumentowania nieobecności wystarczyło usprawiedliwienie od rodziców. Osoby powyżej 18. roku życia mogłyby jednak skorzystać z tzw. oświadczenia własnego (egenmelding).
Propozycja władz dotyczy zarówno szkół publicznych, jak i prywatnych. Zmiany miałyby obowiązywać do jesieni 2021, a posiedzenie w sprawie ma się odbyć 27 października.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram