Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

  • Oslo, Oslo, Norwegia
  • Bergen, Vestland, Norwegia
  • Jessheim, Akershus, Norwegia
  • Stavanger, Rogaland, Norwegia
  • Kristiansand, Agder, Norwegia
  • Ålesund, Møre og Romsdal, Norwegia
  • Trondheim, Trøndelag, Norwegia
  • Brønnøysund, Nordland, Norwegia
  • Mo i Rana, Nordland, Norwegia
  • Bodø, Nordland, Norwegia
  • Sandnes, Rogaland, Norwegia
  • Fredrikstad, Østfold, Norwegia
  • Drammen, Buskerud, Norwegia

1 NOK

Edukacja

Ferie zimowe 2023: rozpoczynają się dla uczniów z tych okręgów

Natalia Szitenhelm-Smeja

17 lutego 2023 11:55

Udostępnij
na Facebooku
Ferie zimowe 2023: rozpoczynają się dla uczniów z tych okręgów

W Norwegii ferie zimowe trwają krócej niż te w Polsce /zdjęcie poglądowe stock.adobe.com/standardowa/Mikkel Bigandt

W Norwegii, podobnie jak w Polsce, uczniowie w całym kraju nie mają jednocześnie ferii w tym samym terminie. W kraju fiordów wyznaczono trzy daty, w trakcie których dzieci i młodzież z kilku danych okręgów mogą odpocząć od nauki. Ferie zimowe rozpoczną się w południowej części kraju.
Jako pierwsi od nauki będą mogli odpocząć uczniowie z m.in. z Oslo.

W tygodniu 8.: 20-24 lutego ferie zimowe rozpoczną się w okręgach:

- Oslo
- Agder
- Møre og Romsdal
- Vestfold og Telemark
- Trøndelag
- Viken: (oprócz Buskerud - dawna nazwa gminy)

Mapa gmin i okręgów

Mapa gmin i okręgówoslo kommune

Następnie jako drudzy w kolejce, na przełomie lutego i marca, ferie rozpoczną uczniowie z następujących okręgów:

- Tydzień 9: 27 lutego-3 marca 2023
- Innlandet
- Rogaland
- Nordland
- Vestland
- Viken: Buskerud

W ostatnim wyznaczonym terminie ferie zimowe rozpoczną uczniowie z północnego okręgu.

Tydzień 10: 6-10 marca 2023

- Troms og Finnmark

Na Svalbardzie uczniowie nie mają ferii zimowych. Zamiast tego 20 lutego będzie dniem organizacyjnym - tego dnia lekcji nie będzie.

Na Svalbardzie uczniowie nie mają ferii zimowych. Zamiast tego 20 lutego będzie dniem organizacyjnym - tego dnia lekcji nie będzie.Źródło: Anton Ivanov Photo - stock.adobe.com/standardowa/Tylko do użytku redakcyjnego

W Norwegii ferie zimowe trwają krócej niż te w Polsce - nad fiordami uczniowie mają w tym czasie tydzień wolnego od szkoły.

Warto sprawdzać daty

W związku z reformą regionalną, którą 1 stycznia 2020 uchwalił jeszcze rząd Erny Solberg, warto sprawdzać dokładne daty ferii zimowych na stronie danej placówki, ponieważ w niektórych szkołach daty ferii zimowe ustala się w oparciu o dawne granice okręgów i gmin.

Początek ferii pod znakiem alertów

W części kraju początek ferii zimowych łączy się także z ostrzeżeniami pogodowymi. W południowo-zachodniej Norwegii obowiązuje od dziś pomarańczowy alert z powodu nadchodzącego orkanu.
MojaNorwegia, Oslo kommune, Regjeringen
Gość
Wyślij


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok